Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belefáradtam. Más is érez így?

Belefáradtam. Más is érez így?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya lány vagyok. Részletekbe nem szeretnék belemenni, maradjunk annyiban,hogy van 1-2 külső tulajdonságom,ami miatt rengeteg ember gondolja/gondolnà, hogy csúnya vagyok, de nem tudok rajta változtatni. Sokan nem mondják ki, mert rendes emberek, de látom a tekintetükből,ha beszélek velük. Ráadásul,ha a neten látok egy ,,mémet",ami ezt a bizonyos 1-2 tulajdonságot figurázza ki, akkor a kommentekben is mindenki nevet. Emellett naponta 1-2 òrát foglalkozok a külsőmmel. Gondosan kiválasztom az outfitet, igyekszem figyelni a hajamra is. Bárhova megyek, előtte legalább fél òrát sminkelek. És egyébként nagyon szeretek sminkelni, viszont ebből a szempontból lelkileg nagyon fárasztó. Minden reggel belenézni a tükörbe, majdnem elhányom magam. Aztán rengeteg időt és energiát belefektetni abba,hogy eltüntessem a pattanásaimat, foltjaimat. Szóval ez az egész már évek òta hatalmas önbizalomhiányt, kisebbségi érezetet eredményez nálam. Amikor egy buliba szép ruhát veszek fel, kisminkelem magam, akkor tényleg nagyon szépnek érzem magam. Csak aztán megjelenek, és látom,hogy másokon fele annyi smink van, mégis ezerszer szebbek nálam. De az átlagos hétköznapokon is ìgy érzek. 6kor felkelek, 7:30ra végzek mindennel. És egy ideig tetszik is,amit látok a tükörben. De aztán kimegyek a városba, és látom,hogy mindenki sokkal szebb nálam, smink nélkül IS, és még csinosabbak is, jobb az outfitjük, csillogò a hajuk, tökéletes a fogsoruk, stb.

Én ebbe belefáradtam. Hogyan tudom elfogadni,hogy én bármennyit pròbálkozom,SOHA nem leszek szép? Persze egyszer eljuthatok arra a szintre,hogy szépNEK ÉREZZEM magam,(mert ha én nem teszem, akkor tényleg soha senki nem fog szépnek látni) szerintem ez menne. Csak hogyan?



2023. okt. 1. 00:57
 1/7 anonim válasza:
78%
Ugyanígy érez sok olyan lány is akiről írtál. Aki smink nélkül is szép. A magabiztosság fontos. Figyeld meg, hogy mennyi olyan lány, nő van aki nem hozza az általános szépségideált, alkatot, mégis nem lehet levakarni róluk a pasikat. Mi csak pislogunk és nem értjük ez meg hogyan. Valahol mégiscsak a külsőségeken túl kell keresni azt ami megfog. Egy idő után már leszarod, és azt csinálod csak ami jó neked, és ez magabiztosságot ad, ami bejön mindnekinek..és ezáltal felszabadulsz és nem érdekel a külvilág vagy hogy mit kéne, hogyan is kéne kinézni. Ez vonzó. Kinél előbb, kinél utóbb jön ez el. Nevess sokat és légy önmagad, a többiért nem érdemes törni magad. Egy negyvenes, smink nélkül is vonzó, de az önelfogadást megélni képtelen "kolléga", aki túl sokat veszített emiatt! Ne félj önmagad lenni!
2023. okt. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

55 éves férfiként javaslom neked az alábbiakat:

Ne másoknak próbálj megfelelni! -Minél jobban "rágörcsölsz" arra, hogy ez sikerüljön, annál mesterkéltebbnek, erőltetebbnek fog tűnni a téged nem ismerő külvilág számára!


Bár sokszor álltál - kifejtésed alapján - már a tükör előtt, de a leírtak alapján úgy tűnik, hogy csak "válltól felfelé" értékeled magad. Egész alakos képest alkoss magadról és fedezd fel újra az előnyös külső tulajdonságaidat! Ha ez meg van helyezd azokra a fókuszt - öltözködéssel, hajviselettel, kiegészítőkkel (amennyiben ez nem ró rád olyan anyagi terhet, amely vállalhatatlan számodra)! Öltöztet egy jól megválasztott szemüvegkeret, egy kontúrosra gondozott szemöldök, egy nagyobb füleket takaró hajkorona, egy "dögösebb" hajszín vagy egy jól viselt, egyéniségedhez passzoló öv. Egy jól megválasztott nadrággal vagy sejtelmesen női testen végig omló ruhával el lehet érni sok férfi esetében azt, hogy ne a pattanásaidra fókuszáljon elsődlegesen és ez még nem tesz téged kétes erkölcsű nővé! Sokkal jobban érdekli a férfiak többségét az ÖSSZHANG és az, hogy NE LEGYEN olyan szinten FARÖNK A Nő, hogy fütyörészve kelljen tapsikolnia az erdőben (annak érdekében, hogy a fakitermelők ki ne vágják tévedésből)! Vélhetően kisugárzod a viselkedéseddel a bizonytalanságodat, azt, hogy nem bízol a vonzerődben - és ezt megérzi a legtöbb ember! Gyakran van úgy, hogy "a kevesebb több", - lehet, hogy a visszafogottabb smink előnyödre válik egy túlzásokba hajló smink ellenében!


Kérlek, gondold át, amiket írtam neked a fentiekben és bízzál magadban!

Minden jót kívánva:

Egy 55 éves férfi

2023. okt. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
a rinyálás mindenesetre nem megoldás soha
2023. okt. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Egy napon majd találkozhatsz valakivel, akinek a legszebb vagy. Ne feszülj rá a témára.

A nők töb mint 95%-a ugyanígy érez, csak nem mondják ki.

2023. okt. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon rendes a #2-es hogy próbál vigasztalni, de sajnos az élet ettől sokkal kegyetlenebb!

Én nőként saját tapasztalatból mondom, hogy csak akkor fogod magad jobban érezni, ha megtanulod bevenni a lesz@rom tablettát. Ez azonban évekig is eltarthat.

Hiába sminkeled magad és hiába húzol fel szép ruhákat, azokat bizony le kell venni, sminket előbb vagy utóbb le kell mosni! Egy párkapcsolatban nem lehetsz mindig sminkben nyakig beöltözve szép ruhában.

Nekem is ugyanolyan problémám volt mindig is mint neked. Pedig akkor még nem is létezett az internet, nem volt közösségi média és nem voltak filterezett képek. Ma már generációk nőnek fel ezen, sokan ezért úgy szocializálódnak hogy azt hiszik a hibátlan bőr, a szép arc az alap (a sok filter miatt). Észre sem veszik azt akinek bőrhibái vannak. Vagyis azok igen akik esetleg szexre akarnak használni. Ha jó alakod van akkor sokan úgy veszik hogy szexre azért még jó leszel. Lehet ezt cáfolni, de én saját magam éltem ezt végig.....

Egy dolgot tudsz tenni.

Olyan munkát kell keresni amivel keresel annyit, hogy igénybe tudj venni különféle arckezeléseket. Ma már mindent lehet csak pénzed legyen hozzá (30 évvel ezelőtt nem voltak ilyen kezelések). Manapság már a hegeket is el tudják tüntetni, a "torzabb részeken" is sokat tudnak javítani feltöltéssel ami beindítja a kollagén termelődést (enyhe feltöltésre gondoltam, nem arra amikor valaki betegesen túltolja).

Lehet jó minőségű, gazdag hatóanyagtartalmú szérumokat, arckrémeket venni amik sokat javítanak a bőröd állapotán (20-30 évvel ezelőtt ilyeneket sem lehetett kapni).

A másik meg az, hogy keress egy hobbit (vagy sportot) magadnak amivel elfoglalod magad, és nem lesz sem kedved sem időd magadat más nőkhöz hasonlítani. És lehet hogy a hobbi által szimpatikus leszel valakinek. Mert kb a személyiséged lesz az amivel "megfoghatod" a másikat.

Agyban kell rendezned magadban a dolgot.

Sajnos nem mindenki nyerte meg a genetikai lottót, mindig is lesznek olyanok akik szerencsésebbek, alapból szép bőrrel, szép hajjal, szép arccal születnek. Még mások ha megfeszülnek sem tudnak fele akkora eredményt elérni. Annyit tudsz tenni hogy más életterületre koncentrálj ami elviszi a fókuszt arról, hogy nem vagy megelégedve a kinézeteddel. Kicserélni a fejedet vagy a bőrödet úgysem tudod.

Én ezeken már régebben keresztülmentem, magam is sminkelek, közel az 50-hez, tényleg bele lehet fáradni. Tudom mit érzel, de ha ezek miatt stresszelsz, akkor sem lesz jobb.

Lehet mondani hogy egy szép ruhától, sminktől majd magabiztosabb leszel, de ez nem így van. Ezt csak az tudja aki már átélte ezt. Főleg hogy a sminket előbb vagy utóbb le kell mosni.......

Ebben a kérdésben is az lesz nyerő helyzetben akinek van pénze magánklinikákon különféle drága kezeléseket igénybe venni. Akinek meg nincs az meg kénytelen lesz megbarátkozni a valósággal.

2023. okt. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Szard le! Foglalkozz mással!
2023. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek magadnak felelj meg
2023. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!