Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom magam rávenni,...

Miért nem tudom magam rávenni, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

Sajnos elrontottam az életem, középiskola után olyan szakra mentem egyetemre, amit rühellek, nem is értek hozzá, csak a családom és a környezetem erőltette, hogy majd ha végzek vele, akkor sokat fogok vele keresni és kapkodni fognak értem a munkáltatók milliós fizukkal. Sajnos hittem a környezetemnek, végigvittem (csaltam) az egyetemet és most van egy informatikus diplomám amit rühellek, segghülye vagyok hozzá és olyan munkát végzek amit egy majom is tud, kemény bruttó 400-ért Pesten, napi 4 órát ingázok... Mamahotelben ragadtam vidéken, nem ér semmit az életem.

Az egyetlen menekvő utat az öngyilkosságban vagy külföldben láttam. Kitaláltam, hogy mesterképzésre megyek külföldre. Minden meg van hozzá, csak a nyelvvizsga nem jó, mert az nem olyan vizsga amit a külföldi egyetemek elfogadnak. Na most én jól beszélek angolul de az a szint amiből vizsgáznom kell, na az ijesztő. Belenéztem 1-2 feladatba és lefordultam a székről, hogy szövegértésnél minden második szó olyan amit életemben nem láttam.

Mindegy, befizettem a 100.000 forintot a vizsgára még április elején, hogy majd május 31-ig lesz időm tanulni. Hát... egy percet sem tanultam. Rosszul voltam tőle, nem akartam, nyűgös voltam. Hétköznap este 6-kor hazaérve már nem bírtam tanulni és ágyba dőltem, hétvégén meg inkább aludtam vagy szórakoztató dolgokat csináltam.

A kérdés arra irányul, hogy mi az a tudatalatti akadályom, ami ellehetetlenített a tanulástól?



máj. 26. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Valójában nem akarsz egyetemre menni. Külföldre igen, de nem vissza az iskolapadba
Tudod, hogy kibuknál, mert ha már az alapképzés se ment semennyire, a mesterképzés sem fog
A mesterképzés is ugyanaz a szak amit rühelsz. Ugyanúgy informatika és nem fogod szeretni
A francokat tudsz te angolul, csak azt hiszed. Te is tudod, hogy nem menne a nyelvvizsga
Valószínúleg tényleg jól tudsz angolul és nem akartál a semmire energiát pocsékolni
Simán lusta vagy mint a dög
Egyéb(leírom)
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem, az értékrended nem engedi!
máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy másfél éve járok pszichológushoz, és szerinte olyan, hogy lustaság NEM LÉTEZIK. Tehát maga a lustaság szó is csak kitaláció, és kéri, hogy ne hívjam magam lustának, hisz ami nem létezik az nem lehetek. És aki lustának hív az hülye.

Viszont még is kezdem úgy érezni, hogy az emberek 99,99%-ának van igaza ebben és nem a pszichológusomnak. Lehet hogy a lustaság még is létezik? mert ha nem létezne akkor nem hívnának annak...

máj. 26. 13:58
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es: Kifejtenéd?
máj. 26. 14:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A lustaságnak nevezett cselekvésképtelenség pszichológiai nyelven ellenállás. Ez egy védekező mechanizmus, pont ahogy a kérdésben kifejtetted, valami ellen így tiltakozol. Ezt kérdezed tőlünk, dehát mi nem tudhatjuk, csak vaktában lődözhetünk, ezt pont a pszichológusoddal ketten tudjátok kibontani. Több oka is lehet egyszerre. Nyilván benne van a haragod a szüleid iránt, hogy olyan irányba kényszerítettek, amit te nem szeretsz, és most emiatt kell külföldre menned, ami nem célod, csak kényszermegoldás. Benne van a tehetetlenségérzeted a nehéz mintafeladat láttán: túl sok időt kéne belefektetni a sikerbe. Félsz az előrevetített kudarctól. Ezt nevelték beléd, soha nem voltak veled elégedettek. Amúgy akkor is meg kellene próbálnod még 4 nap készüléssel is, csak olvass és szótározz, mert ha magyar rendszer szerint teljesítetted azt a szintet, akkor benned van a tudás. Nem kell 100%-ra teljesíteni, és nem kell minden szó a feladat elvégzéséhez.
máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es, már értem :)
máj. 26. 14:18
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Az a bajod szerintem, hogy a mamahotel kontrollban tart, nem magad életét éled, hanem azt, amit várnak tőled.



Ez a people pleasing dolog megkeserít, és ezért nem akarsz tanulni.


Ha kiveszed ezt a megfelelni vágyást a képletből, illetve felfedeznéd, hogy más emberek más kontextusban máshogy látnak, lehet engedélyt adnál magadnak, hogy a saját utadat járd.



Akkor mi lenne, ha kimennél külföldön dolgozni, csinálni egy önkéntes évet? Vagy elmenni valami tök más szektorba melózni?


A vizsgát le lehet mondani?



Egyrészt végeznél valami másmilyen melót, ami nemez amit utálsz.


Másrészt aktívan használnád a nyelvet, magabiztosságot szereznél, és nem is kéne egy valag pénzt kiperkálni ha esetleg úgy döntenél, hogy nem jött be a külföldi lét.

máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kimennék én dolgozni, de mindenhonnan csak elutasítás jött eddig. Önkéntesként meg nem tudom eltartani magam, annyi félretett pénzem nincs. Simán kipróbálnék más szektort, de sajnos ugyanúgy elutasítás elutasítás hátán. A vizsgát csak átrakni tudom, de lemondani nem. Viszont munkahelyemen direkt arra a napra kaptam szabadságot.
máj. 26. 14:59
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

2, a lustaság mint fogalom itt tényleg nem hasznos, mert csak megszégyeníted magad magad előtt, de a miértekre nem tapintassz rá.



Attól, hogy erkölcsileg lenézed a saját viselkedésedet csak rosszabb lesz, még inkább kötelezve érzed magad, és még inkább mész neki fejjel a falnak, újra és újra.

máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor embereld meg magad és ugorj neki. Nem tök mind1 miért nem tanultál? Nem tanulál és kész. De ha megmondjuk mi a bajod, attól még ugyanúgy nem fognak a fejedbe röppenni a szavak -_- Ha a dilidokid nem tudja a megoldást, akkor mi honna a phaszból tudnánk????
máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát az önkéntes melóknál általában etetnek, elszállásolnak, mert az önkénteseknek ez benne a jó.


Egyébként ha el tudnád magad tartani, minek dolgoznál még plusszban ingyen?


Az a lényeg pont, hogy kapsz valami koszt-kvártélyt és minimális zsebpénzt.

máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!