Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy léphetnék túl gyűlölt...

Hogy léphetnék túl gyűlölt jellemvonásaimon?

Figyelt kérdés
Fogytogató irígység kerít hatalmába, ahányszor úgyérzem, valaki valamiben legyőzött. Szerintem ez beteges. Nem akarok a barátaimra írigyen nézni. Szörnyű ember vagyok, ha ahhelyett, hogy örülnék mások örömének az irigység esz, és közben még a bűntudat is. SEGÍTSETEK!

2012. febr. 18. 22:41
 1/7 anonim válasza:
100%
ez alap......ezen nem tudsz változtatni max eltitkolod ennyi....nézz meg engem valószínűleg én vagyok a legidegesebb a környezetemben de elfolytom.... egyszer kifog törni de az még odébb van
2012. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nagilum válasza:
98%
Velem is ez volt. Az segített, hogy láttam a bátyámat ugyanezt csinálni, és kőkeményen elhatároztam, hogy nem fogom hagyni magamat, hogy ugyanolyan legyek. Ne érts félre, nagyon bírom a tesómat, csak borzasztó, amikor valamiben veszít. :) Nagyon jó, hogy tudod magadról, és megfogalmaztad, és akarsz tenni ellene. Szerintem tudatosan figyelj oda ilyen helyzetben, és gondolj arra, amire én: ha ő ilyen jó tud lenni ebben vagy abban, akkor én is tudok ilyen jó lenni, és leszek is. Aztán meg go gyakorolni. :)
2012. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

"Fogytogató irígység kerít hatalmába, ahányszor úgyérzem, valaki valamiben legyőzött. Szerintem ez beteges. "


Gyakorlatilag minden ember irigy, tehát ez nem beteges.


Az irigységedet úgy tudod mérsékelni, ha vannak területek, amiken te vagy irigylésreméltó helyzetben. Így hivatkozhatsz arra, hogy "... de ebben meg én vagyok jobb", és ez csökkenti a keserű gyűlöletet, amit a sikeresebbek iránt érzel.


"Szörnyű ember vagyok, ha ahhelyett, hogy örülnék mások örömének az irigység esz"


Nincs erről statisztikám, de szerintem jó, ha 10-ből 1 ember van, aki képes örülni mások sikereinek.

2012. febr. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok az az egy ember...

Pedig én aztán irigykedhetnék, öreg vagyok, nagyon sovány, beteg, nincs párom, szegény, különc, stb..

Mégse irigykedek, mert minek? Attól nekem nem lesz jobb, csak rosszabb. Ha te is belátod ezt, sikerülni fog. Amikor érzed, hogy az irigység kezd benned felbukkanni, nézz rá, mintegy kívülről, és kérdezd meg magadtól, hogy ugyan már, miért jó neked ez az érzés?

2012. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az utolsó öreg, de bölcs is ;) az mindenképp irigylésre méltó.
2018. jan. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez volt az első kérdés ebben a kategóriában! :)
2018. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
poggers
2021. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!