Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolgok ezek?

Normális dolgok ezek?

Figyelt kérdés

Le szeretném írni nektek a helyzetemet, mindent, ami engem ( egy 15 éves gimnazista fiút) körülvesz.

Az osztályunkban szinte mindenki ivott-, és szokott is inni alkoholt rendszeresen (én nem), és az osztály kb. 40%-a dohányzik (én nem vagyok benne). Én már elhatároztam, hogy életemet nem fogom elrontani semmilyen fajta legális/illegális droggal (alkohol, dohányzás, kávé, energia ital, ... stb ...), amíg a többiek édességeket esznek (tele tartósító szerrel, meg ilyesmikkel) a tízóraiuk elfogyasztása után, addig én gyümölcsöt.

Senkivel sem lehet jót beszélgetni, mert mindenkit elrontott a média, és állandóan ilyen hülye sorozatokról kezdenek beszélni, amiket a TV-n keresztül látnak, meg ilyesmikről...

Most osztálykirándulásra került a sor, és a tanár háta mögött az osztály egy része már olyanokat tervezget, hogy hogyan csempésszék be majd a szállásra a vizipipát, meghogy milyen palackba rakják a pálinkát, amit majd visznek az amúgy 3 napos kirándulásra...

Már általános iskola felső évfolyamain is kb. ez volt a helyzet.

Mondjátok: normális dolgok történnek manapság?! Tényleg ilyennek kell lennie a mai fiatalságnak?

(nagyon kirekesztettnek érzem magam)



2013. máj. 16. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmi voltam/vagyok,mint te!Éld túl,hogy túlélhesd,mást nem tudok erre írni,sajnálom.De mindenképpen menj el,nehogy kirekesszenek majd emiatt,csak ha nem akarsz ne igyál,ha kínálnak stb. Mindenesetre majdnem minden osztály ilyen szerintem.Hogy normális-e?Azt nem tudom,mi a normális...de szerintem ez annak nevezhető,mert az a normális,ami a legtöbbször előfordul és a legtöbben csinálják,nem?
2013. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mármint ha vannak kirándulások,azokra menj el :)
2013. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nem normális,de ez van.Nálunk is hasonló a helyzet(9.-esek vagyunk).15 főből 7-8 gyerek cigizik,van aki kávézik.A legtöbb osztálykiránduláson ez van:visznek piát,jól berúgnak,hajnalig fenn vannak,aztán egész nap alszanak.Így semmi értelme a többnapos kirándulásnak. 17/L
2013. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog.


Csak ezek a kis pisisek azt hiszik, ettől nagyfiúk.


Kirándulásra menj el, de ne csinálj olyat, amit nem szeretnél.

2013. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem te vagy a normális!!! :) hozzáteszem 25 éves vagyok, és ugyan úgy viselkedtem mint az osztálytársaid, de ha újra csinálhatnám nagyon sok mindent máshogy csinálnék. Értelmes fiú vagy, remélem nem térsz le a helyes útról :) anyukád büszke lehet rád!!!
2013. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meglepő lehet, de szerintem tök normális. Mármint ez nem egy mai korkép. Egy évtizede, amikor én voltam 9-es is ugyanezek voltak. Sőt, nálunk 6-ban is ment a cigi. Pedig egy tök normális osztály volt, a nagyrésze egyetemet végzett mostanra. Egyikük sem szokott rá a cigire, se nem lett alkoholista vagy drogos(füveztünk is néhányan, komolyabb mondjuk nem volt tudomásom szerint).

Szóval szerintem ez csak a határok feszegetése. Kíváncsiak, szeretnek lázadni, ami tiltott azt ki kell próbálni. (Majdnem)Minden hasonló korú gyerek ilyen.

Te komolyabb vagy náluk, korábban érsz, ezzel sincs semmi gond. Csak próbáld meg lazábban felfogni a dolgokat, próbálj a dolgok mögé látni és ne csak a felszínt figyeld. Fogadd el őket ilyennek, és tök jól ki fogtok jönni egymással.

2013. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, rendkívül hálás vagyok!
2013. máj. 16. 20:21
 8/12 anonim válasza:

Nem nem nem!!!

Ezek nem normális dolgok! Egyáltalán ne hallgass az előttem lévőkre! Egyáltalán ne!

Ez egyáltalán nem normális,ez természetellenes. Csak a liberalizmus-a világ ezen fenéje- teszi keservesebbé ezekkel a magyar népet:cigi,fű,alkohol.

Ha ők szeretik ezt csinálni,akkor hadd csinálják. Ne avatkozz közbe,fogadd el őket,mert ha szólsz nekik,akkor annak talán kiközösítés lesz a vége. Viszont te ne tedd ezeket,légy boldog úgy,ahogy vagy és semmiképp ne kövesd őket,csak mert így "vagányabb leszel".

Én is ilyen problémával küszködtem-ezért is írok most a kérdésedhez.

15-16 éves koromban én is komolyabb voltam,mint azok,akik körülvettek,velem egyidősek. Szinte kiábrándított ez és a későbbi -a liberalizmus mocskai által megfertőzött lelkű- korombeliek viselkedése,életfelfogása,gyerekessége,butasága, és még ők néztek le engem. Környezetemben szinte a végére már nem volt senki,akivel beszélgessek,ugyanis nem volt miről. Ugyanúgy a buta sorozatok,meg ilyenek mentek közöttük,miközben engem elsősorban a politika,stb. érdekelt.

A mai fiatalság nagyon el van kényeztetve,le van züllve, még az én korosztályom is(én is fiatal vagyok még).

Tudom,egy kis pia,buli nem árt,de amit ezek csinálnak,az már sok. És ez később megbosszulja magát:

tanulás helyett lezüllnek,az cigi tönkreteszi őket:Sokaknak nem lehet így gyerekük!,és ami a legidegesítőbb:a túlzott bulizástól,lazaságtól a nők is ribancok lesznek,erkölcstelenek.vagy akár nem csak a nők.

Szóval ezek nem jó dolgok,ezek csak a magyar népet ölik,züllesztik,mérgezik.

Elhiszem hogy kirekesztettnek érzed magad,de ne add fel,majd te is bekerülsz egy normális társaságba! Kitartás!

Inkább gondolkozz,mit tehetnél,hogy szeretett hazánknak jobb legyen,és hagyd azt a csöves,elvakult bandát (segíteni rajtuk úgy sem tudsz).

2013. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző. Teljesen felesleges ebbe belekeverni a politikát. A fiatalok régen is ittak és buliztak. Az hogy mostanában egyre fiatalabb korban kezdik a dolgot rá lehet fogni a médiára, de valójában a szülők hibája. Senki sem kötelezi őket, h a gyerekeikkel mindenféle szemetet nézessenek, amitől valami eldeformálódott értékrendje lesz, csak hát kényelmesebb betenni a kölyköt a tv elé ahol elvan magában, mint rendesen foglalkozni vele, és persze ehhez az emberek nagy részének így kéne gondolkodnia.

Emellett szerintem a kérdező által leírt helyzet egyáltalán nem vészes. Oké, a dohányzás gáz, de az inkább javuló tendenciát mutat mostanában. Az meg hogy a középiskolások isznak néha, meg esetleg be is basznak párszor, nem fogja elrontani az életüket, és a hazánkat sem az a pár sör és pálinka fogja nyomorba dönteni... Igaz van egy réteg aki átesik a ló másik oldalára és tényleg túlzásba viszi a dolgokat, de ők azért kisebbségben vannak, így ettől nem lesz az egész fiatalság elvakult csöves banda.

A kérdezőnek még annyit, h akár normális akár nem amit az osztálytársaid tesznek, azt csináld amitől jól érzed magad, próbálj meg nyugodtan beszélgetni bárkivel, az hogy általában olyan témákról beszélnek ami téged nem érdekel nem jelenti, h másról nem tudnak.

2013. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hunbula ***** válasza:
Én ezt nem úgy közelíteném meg, hogy normális-e vagy sem, mert a 'normális' sikamlós, nehezen meghatározható. Inkább azt mondanám, hogy összességében véve buta dolog, amit az osztálytársaid csinálnak. Én sem tartoztam a "menők" közé gimiben, mert nem ittam, nem dohányoztam. Nem azért, mert ezzel szerettem volna kitűnni, egyszerűen beláttam, hogy ezek egészségtelen dolgok - másrészt pedig, nem is szeretem se a cigaretta szagát, sem az alkohol ízét. Most lehet puhánynak mondani, de ez van. Ettől függetlenül nagyon sikeres voltam a tanulmányaimban, és eddig minden álmom valóra váltottam, szóval, ki is a menő. Nem a cigitől meg a piától meg az egymásra hányós buliktól függ, csak ők még éretlenek, kevés az önbizalmuk, és ezt nem látják be. Nem kell velük foglalkozni. Volt egy érdekes beszélgetésem erről az akkori iskolapszichológussal, aki váltig állította, hogy de, ők is ugyanolyan érdekes emberek, meg mindenkiben van valami ami szimpatikus, szerethető - na, ő is csak egy magolós bölcsész volt a sok közül. Nem kell, hogy mindenkinek a hülyeségeit elfogadd. Alakítsd ki a saját életedet, érdeklődési körödet, és ne foglalkozz a többiekkel. A giminek vége, úgysem látod a java részét az életben sem többé.
2013. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!