Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolgok ezek?

Normális dolgok ezek?

Figyelt kérdés

Le szeretném írni nektek a helyzetemet, mindent, ami engem ( egy 15 éves gimnazista fiút) körülvesz.

Az osztályunkban szinte mindenki ivott-, és szokott is inni alkoholt rendszeresen (én nem), és az osztály kb. 40%-a dohányzik (én nem vagyok benne). Én már elhatároztam, hogy életemet nem fogom elrontani semmilyen fajta legális/illegális droggal (alkohol, dohányzás, kávé, energia ital, ... stb ...), amíg a többiek édességeket esznek (tele tartósító szerrel, meg ilyesmikkel) a tízóraiuk elfogyasztása után, addig én gyümölcsöt.

Senkivel sem lehet jót beszélgetni, mert mindenkit elrontott a média, és állandóan ilyen hülye sorozatokról kezdenek beszélni, amiket a TV-n keresztül látnak, meg ilyesmikről...

Most osztálykirándulásra került a sor, és a tanár háta mögött az osztály egy része már olyanokat tervezget, hogy hogyan csempésszék be majd a szállásra a vizipipát, meghogy milyen palackba rakják a pálinkát, amit majd visznek az amúgy 3 napos kirándulásra...

Már általános iskola felső évfolyamain is kb. ez volt a helyzet.

Mondjátok: normális dolgok történnek manapság?! Tényleg ilyennek kell lennie a mai fiatalságnak?

(nagyon kirekesztettnek érzem magam)



2013. máj. 16. 18:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, nektek is igazatok van. Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 17. 15:22
 12/12 AlinaHella válasza:
Ebben a témában, mint sok más téren sem jó /szerintem/ a szélsőségesség. Nagyjából én is hasonló módon állok az ilyesféle közegekhez. Nem nézek tv-t, inkább olvasok, nem szoktam inni alkoholt-energiaitalt, rengeteg gyümölcsöt eszem a kertünkből, stb. Az osztálykirándulásokon való ivászat engem is irritált, nem hiszem, hogy pont azon a két napon van igényük egy nagy hányásra/részegségre, amikor ezzel ronthatnak a többiek élményén, magukat is kellemetlen helyzetbe sodorhatják. Ezek mellett mondom azt, hogy az ilyen hozzáállás kissé önhitté teheti az embert, savanyúvá. Én ha azon múlik, az ilyenekkel is meg tudom találni a közös hangot, sok értékük van nekik is, csak más értékrendszer szerint élnek. Bár nem vetetted fel, de ők miért változzanak meg, ha 'mi' sem változnánk értük? Mindenki élje úgy az életét, ahogy jónak látja, mindenki talál magához illő társaságot.
2013. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!