Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés a falun...

Van összefüggés a falun felnőtt fiatalok arca, vonásai és a városban felnőtt fiatalok arca között?

Figyelt kérdés

Komolyan megfigyeltem, hogy aki falun nőtt fel, egyszerűen más az arcuk, gondterheltebb, komolyabb, csúnyácskább, nem is tudom olyan népiesebb, pl. mintha reklámot forgatnánk a magyar kultúráról, akkor biztos őt raknám be, mert látszik rajta, hogy olyan igazi magyar.

Ezzel szemben a városi gyerekek, és 20-on évesek is, teljesen más arcvonásokkal rendelkeznek. Kisimultabbak, tisztább az arcuk, helyesebbek, sokan ugye a lányok közül európai és világszínvonalú modellek is lehetnének.

És nem a hajviseletre, és a sminkre gondolok...

Egyszerűen mag az arc. Enny9it számít, hogy egy városi magabiztosabb, többet látott a világból, megkapja,ami kell neki, és látszatra elégedett?

Míg falun csak sóvárognak ez után, meg amúgy is sok a ház körüli teendő stb.

Vagy arra gondoltam, hogy más testű, túletetett fiatalok a városiak, meg a mesterséges adalékok a kajában stb. és ez hosszú távon kialakít, egy más fajta külsőt.

Míg falun csak természetes táplálékot esznek, csecsemő koruk óta és ők így természetesebb külsővel rendelkeznek, mégha kicsit csúnyácskább is. Plusz ők valószínű mindigis kevesebb táplálékot kaptak, így nem lettek ilyen túlfejlett szép emberek, hanem csak átlagosak.

Nem akarok senkit megbántani, de egyszerűen foglalkoztat a téma.


2013. máj. 16. 23:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is rég észrevettem.
2013. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Elcsodálkoznál, ha a sok celebről megtudnád, mennyien nőttek fel falun.
2013. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Hogy fogalmazzak hogy ne sértsem meg egyik felet sem? Szerintem ez azért van, mert általában a szép emberek többre viszik, ha a szellemi munkát nézzük. Nagyobb az önbizalmuk a szépségükből fakadóan, ezért könnyebben boldogulnak az életben, jobb állásokhoz jutnak(amik nagyrészt városokban vannak).

A kevésbé szép embereknek maradt a fizikai munka, mert nehezebben boldogulnak a szellemi szektorban. Ez nem feltétlenül jelenti azt hogy buták, csak nincs annyi önbizalmuk, mint egy szép embernek, és így nem tudják annyira hatásosan érvényesíteni az érdeküket. Ezért ők a termelő, fizikai, mezőgazdasági szektorra mentek rá és ezért élnek vidéken.

De ez csak egy elmélet, amin a kérdésed miatt gondolkoztam el. :D

2013. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
ez butasag. mivan, ha felkoltozok varosba? kisimulnak a rancaim? vagy ha lekoltozok videkre csunyabb leszek? egyebkent meg sokan elnek videken, kissebb falukban varosokban, de ok rendszeresen bejarnak nagyobb varosokba, mert ott tobb mindent lehet kapni, munkahely, iskola miatt. a huszonyegyedik szazadban meg az internet segitsegevel egy bivalyb*sznadi is sokat tudhat a vilagrol... egyebkent falun nem ertem miert lenne akkora sovargas. ha kell valami szepen elmennek a varosba, megveszik. egy ido utan kialakul ez a ritmus, hogy pl havonta hetvegen nagy bevasarlas... egyebkent a nagy varosokban tobb a cigany, a gonosz ember nagyobb az esely a tamadasra... sok a szmog, zsufolt a varos, rossz a levego (ami nagyobb okot adna a rossz arcborre biologiailag), sok a beszologato, nagyobb a stressz, a rohanas... egyebkent falun nem hiszem, hogy manapsag mindenki azzal foglalkozik, hogy kisallat farmot tart meg maganak termel... nincs ido ilyenekre. es az is butasag, hogy alultaplalt marad.. ugyanmar. foleg epp az elobb mondtad, hogy falun sajatmaga termel. onmagadnak mondasz ellent..
2013. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy igen érdekes kérdés.. valószínű, hogy ebből fogsz dolgozatot írni, vagy a diplomádhoz kell...


Egyébként van benne valami, nem csak itt, de a világban nagyjából mindenhol.


Csak egyet javaslok, amit és is tettem: tessék megnézni az iskolai tablókat, csoportképeket.Úgy a kisgyerekkoriakat, mint a ballagásiakat..akár a sajátom, akár másoké, érdekes...


most, hogy kérded...hmm...

2013. máj. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes.Igen,a falusiak tényleg suttyóbbak.
2013. máj. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is sokat gondolkoztam már, tényleg van különbség. Az okát nem tudom, valószínűleg elég összetett, talán az étkezés, a más életmód, a másfajta gondok, a másfajta nevelés, más felfogás.
2013. máj. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Falun sokkal nehezebb az élet. Mostanában főleg. Nincs iskola, ezért már a kicsi gyerekek is állnak szélben, hóban, esőben a buszmegállóban, hogy a közeli városba menjenek iskolába. Középiskola szintén más város. Megviseli a gyereket, szülőt az elszakadás. Az anyagiak előteremtése.

Régen volt tsz, munkahely. Most semmi. Dolgoznak a földeken, mert más nincs. Kitéve magukat az időjárás szeszélyeinek. Bizonytalan bevételnek.

Falun nincs kozmetikus. Városba menni pénz, utiköltség, idő. Ha megnézed egy városi, és egy falusi ember kezét, bizony, nagy a különbség.

Szívszorító látvány, mikor egy középkorúnak, idősnek eldeformálódott a keze a sok munkától.

Bizony, deformálódott itt falun már a lelkünk is. És ez meglátszik az arcon is. Elköltözni? Hogyan? Falun nem veszik meg a házadat,nem tudod öszespórolni a különbséget, ha mégis eltudod adni.

Suttyók? Lehet.. Nem szépek? Lehet... De senki ne akarjon ilyen életet magának, gyerekeinek, szüleinek.

2013. máj. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj kedves kérdező, de valahogy úgy érzem a kommentedből, mintha szerinted a pestiek-szépsége a ti érdemetek, erényetek lenne, és a vidékiek "csúnyasága" a vidéken élő ember belső igénytelenségből eredne!


Gondolj bele: a vidéki ember hajnalban felkel, mert a jószág enni-inni kér, vagy éppen azért kel hajnalban, hogy még időben kiérjen a földre, és ne a déli forróságban süttesse magát a napon.

Szóval hajnalban felkel, és elkezdi sminkelni magát, mielőtt hozzálátna a napi munkájához!!!! Most képzeld el: alapozó meg a többi pampuc, meg körömlakk, meg egyéb "úri finomságok"!

Remélem, most te is nevetsz, de nem a szitun, hanem saját magadon.

És mit gondolsz, a forró napsütés, az őszi-téli csípős szél, stb. stb. a te bőröddel mit tenne?

Minden kisbaba szépnek születik akár vidéken, akár pesten pottyan ki arról a bizonyos helyről.


Az életforma, az életmód, az élet által adott lehetőségek alakítják az embert nemcsak kívülről hanem belülről is.

Nemcsak a "vidéki csúnya paraszt", a "szép, szebb pesti", de bizony te is kedves kérdező a lehetőségeid által kerültél a szép, szebb, vagy éppen a csúnya-emberek sorába.

De hogy te valójában milyen vagy, azt nem hiszem, hogy a tükörből, hanem a saját lelkedbe való beletekintésből láthatod igazán!

2013. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%
9! Neked város=Pest, vidék=többi? Most tanúbizonyságot tettél értelmedről.
2013. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!