Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl érzékeny vagyok? (Trónok...

Túl érzékeny vagyok? (Trónok Harca rajongók figyelem! ).

Figyelt kérdés

Nálam teljesen mindennapos dolog, hogy úgy átérzem mások fájdalmát, letűnt korok szenvedéseit, hogy emiatt a saját életemet nem tudom élvezni (pedig mindenem megvan: szerető család, munka, hobbi, egészség, stb...).


Nem rég elkezdtem nézni a Trónok Harcát. Teljesen elvette az éltkedvem, amit láttam: csecsemőgyilkosságok, az emberi élet értéktelensége, mindennapos gyilkolás és erőszak, az érzések és alapvető jogok semmibe vétele, háborúk stb...

Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy fantasy sorozat, de tudom, hogy volt ilyen valójában is (sötét középkor, háborúk).


Ilyenkor mindig úgy elkeserít az igazságtalanság, hogy vannak emberek, akik élvezhetik az életet, másoknak semmi sem jut. Ártatlan emberek halnak és szenvedek. Úgy érzem, hogy így nekem sincs jogom a boldogságra. Mert ha tényleg csak egy életünk van, akkor mekkora kicseszés ez, hogy egyesek szenvedések közepette meghalnak 10 évesen, mások élvezik az életet jó sokáig?



2013. máj. 22. 21:04
 1/6 Bocipók válasza:

Igen, túl érzékeny vagy, de te is tudod hogy ezzel a hozzáállással (önbüntetés) nem teszed jobbá mások életét, ellenben a sajátodat elcseszed. Ha ennyire a lelkeden viseled mások sorsát, akkor önkénteskedj.

Neked jobb lesz, mert tudsz segíteni másoknak és azoknak is, akiken segítesz.

2013. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell, hogy keserítselek, de ezek még a mai világban is megtörténnek :/ (Afrika, Ázsia meg még ki tudja hol) Én is nagyon sajnálom az ártatlanokat ( az állatokat is ) akiket bántanak, de nem tudunk mindenkit megmenteni.

Mindenkinek a saját életét kell élnie, de persze ahol tudunk segítsünk másoknak viszont az egész világ baját nem veheti senki a vállára :/

Tudom nem könnyű, mert én is nagyon át tudom más fájdalmát érezni, de valahogy ki kell ezt zárni magadból, mert ha nem szembesülsz ezekkel mindig akkor jóval könnyebb.

Amiről nem tudsz az nem fáj és mivel segíteni úgy sem tudsz mindenkin jobb ezekről nem is tudni.

2013. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan vagy, mint volt osztálytársam, ő is mindenért sajnálkozott. Az ilyeneket megnézed, túlteszed magadat, vannak rosszabbak. Ezen kattogni felesleges, amíg nem érint téged.
2013. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
11%
3. évad fos
2013. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem nézzél koreai doramákat! ;)


Komolyra fordítva a szót, a beleérző képesség szép tulajdonság de mértékletességet kell tartanod, különben felemészt annak a csekély 7,3 milliárd embernek a fájdalma, akikkel óhatatlanul is megpróbálsz együttérezni. Jelölj ki egy közelebbi horizontot és próbáld meg boldogabbá tenni a családod, a barátaid, az anyósod vagy akár a szomszéd nénike életét!

Egyébként is ha van valaki, akinek legalább egyszer őszinte mosolyt csaltál az arcára, akkor már nem éltél hiába! :)

2013. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, a 3. évad azért tényleg nemvalami fényes, csak pár jó részlet van...

Első kettő viszont pazar volt :P

2013. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!