Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha túl sértődékeny...

Mit tegyek, ha túl sértődékeny vagyok?

Figyelt kérdés
sajnos nagyon hamar magamra veszek mindent, betegesen sértődékeny vagyok és ezért nehezen kezelem az emberi kapcsolataimat...a barátnőm nem vesz komolyan (így érzem legalábbis), mert minden kis szúrkálódáson besértődöm...próbálok tenni ellene, de nem megy, egyszerűen szarul esik minden ilyen jellegű offenzív dolog és emiatt sok emberrel leépült a kapcsolatom...szerintetek mit lehet tenni ilyenkor?
2013. máj. 23. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Válto ni kéne, és észrevenni, hogy az életben mik azok amik fontosak, és mik azok amin nem érdemes mérgelődni és felkapni a vizet..
2013. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet igazán jó tanácsot adni. Fejben dől el a dolog. Mint amit az első írt, érdemes lenne átgondolni, hogy mi az ami fontos és mi az ami nem. Mennyi idős vagy egyébként?

Azért felnőttként már rengeteg szituációval találkozik az ember...és sokszor akkor jövünk rá, hogy mennyire nem érdemes néhány dologgal foglalkozni, mert az egész életednek minden pillanatát sértődött állapotban töltenéd..

2013. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is ilyen voltam, sőt néha a mai napig előjön én ezt örököltem fater részéről..
2013. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok
2013. máj. 23. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan vannak önértékelési problémáid? Ha úgy érzed nincs, gondolkodj el rajta egy picit.

Mivel az agy nagyrészt asszociációkból tanul, így valószínűleg a csipkelődésekkel magadra veszel dolgokat, és tudat alatt úgy érzed, hogy igaz amit rád mondanak, vagy igaz lehet. Szóval ha én azt mondom neked hogy "de rossz a cipőd", lehetséges hogy az elméd egy része megkérdezi tőled hogy " Valóban rossz? akkor rossz az ízlésem"

Holott tetszik a cipőd, csak hülye vagyok.

2013. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Egy 30 éves sértődékeny férfi. Ez a lehető legviccesebb dolog amit hallottam. :D Változtass még nem késő, próbálj meg laza lenni.
2013. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolod, tenned kellene valamit.


Valójában van valami, amit nem kellene.

2013. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a barátom borzalmasan féltékeny volt mikor összejöttünk. Az segített rajtunk, hogy megbeszéltük h tudjuk mind a ketten h ő betegesen féltékeny, ezért ha ő kiborul és elkezd toporzékolni, akkor neki kutya kötelessége bíznia bennem és elhinnie h jót akarok, amikor azt mondom h most túlreagál vmit és megint féltékeny. Tehát mi lenne, ha a bnőd megkérnéd h segítsen leszokni erről. Amikor besértődsz vmin legközelebb egyezzetek meg mondjuk h a barátnőd reagáljon úgy h szépen elmondja h most miért viselkedsz bután, szeret téged, de ha így viselkedsz, akkor nem tud szeretni. Te pedig ilyen esetben próbáld magad lenyugtatni, hallgatni a szavaira és rádöbbenni h valójában semmi életbevágó dolog nem történt, senki nem halt meg, a bnőd szeret téged, minden okés. Ehhez kell h jó legyen a kapcsolatotok a bnőddel, ha komoly a kapcsolat, akkor próbálj támaszkodni az ő józanságára és nyugalmára ilyen helyzetben, magad pedig igyekezz minél gyorsabban lecsillapítani. Egy pár alkalom után berögzül a dolog és jobban fogod viselni a kritikát. Próbálj arra gondolni mikor elpattan az agyad, hogy szeret téged a bnőd, nem ellened van, jót akar. Ha vele elkezdene működni a dolog, akkor már másokkal is sikerül majd szerintem. 29/L
2013. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehéz elviselni a sértődékeny embertípust,főleg egy párkapcsolatban,ahol a másik fél pedig megfelelési kényszeres.
2015. febr. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!