Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok olyan oldalt ahol a...

Tudtok olyan oldalt ahol a különböző országokbeli embereknek le van írva az antropológiai tulajdonságaik?

Figyelt kérdés
Például : milyen a hajszín, szemszín gyakorisága, végtagok hossza, orr és fül nagysága, bőr vastagsága, átlagos koponyaméret stb .
2013. máj. 23. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A népcsoportok különbözőségének vizsgálatával a nácizmus óta érdemben sajnos nem mer foglalkozni a tudomány, ez egy tabutéma.

Akik foglalkoznak, azok meg ragaszkodnak ahhoz például, hogy genetikailag minden európai népcsoport egyforma.

Csak a nagyrasszok külsőségeinek különböözőségét ismerik el, mert az nyilvánvaló különbség.

2013. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azóta a hajszín gyakoriságára találtam oldalt, a többit sajnálom hogy már nincsenek ilyen kutatások mert akkor kénytelen vagyok magam lemérni ezeket . -_-
2013. máj. 23. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszer kék szemszínre találtam gyakoriságot, de nem tudom hol, meg valahol magasságos és testsúlyos is van. Népszámlálási adatok között is keresgélhetsz. Antropológiai könyvekben találhatsz leírásokat a rasszokon belüli típusokat, viszont a mai világban már keveredtek annyit az emberek, hogy nem sok értelme lenne arányukat számolgatni. Én pl. turáni-, anyám alföldi-, unokatesóm alpi-cromangoni-, apám turáni-valamilyen más-típus.
2013. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szemszínről találtam egy kis adatot, hogy a kék szem gyakorisága a skandináv országokban 80% Nagy-Britanniában 50% fölött van .
2013. máj. 24. 12:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy el se hinnéd milyen sok értelme van ezeket leméregetni :-)
2013. máj. 24. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is van értelme, attól még hogy keveredtek az emberek, attól még mindenkinek megvannak a maga karakterisztikái és érdekes nézegetni az utcán szembejövőknél a különböző karaktereket pl "hű de szép taurid vagy szabir típusú vonásai vannak." stb.

Amúgy meg akinek voltak pl mongoloid felmenői, akár több ezer évvel ezelőtt, simán kimutatható egy alaposabb vizsgálatban, tehát nem hogy nem haszontalan, de kifejezetten érdekes és hasznos ezt kutatni (már akit érdekel). Én sem tudok ilyen oldalt, talán könyvekben kutakodhatnál és a különböző típusokról, rasszokról és statisztikákról részletesebb választ kapsz. Annyit hozzátennék hogy az utóbbi 5-10 évben voltak egyre áttörőbb kutatások, tehát elsősorban ne 20. század eleji kiadásokat olvass. Bár a régiek is érdekesek lehetnek, pl középkori vagy akár korábbi leírások karakterisztikáról, tulajdonságokról érdekesek és izgalmasak lehetnek, akár összevetve modern írásokkal.

2013. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!