Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak az emberek...

Miért panaszkodnak az emberek arra hogy nincs pénzük!?

Figyelt kérdés

A tapasztalatom az, hogy az emberek folyton panaszkodnak, hogy nincs elég pénz, kevés a fizetés, nem jó ez, nem jó az.

De a legtöbb embernél ez kicsit hiteltelen.Mert oké, hogy kevés a fizetés, de sokan teljesen felesleges dolgokra költik, aztán hónap végén kéregetnek, meg panaszkodnak hogy nincs pénzük.Szidják a cégeket, a kevéssel jobban kereső munkatársakat, a főnököket meg az államot.

Én azt gondolom lehet félretenni havi 20-30 ezret.Bár nekem nincs hitelem(albérletben élek), adósságom, nem dohányzom és nem iszom.

Az ilyen emberek mind dohányoznak, isznak, minden sz@rt részletre vesznek meg Pl: minek Tv, új telefon 3 havonta, meg ilyen hülyeségek.

azt mondják nincs pénzük, pedig a helyzet az, hogy csupa felesleges dolog viszi el a pénzt.Ha nem dohányozna feleslegesen nem adná ki a havi 20-30 ezret, már félre is tehetné vagy alapvető dologra költené.Például ételre, ruházatra.

Ehelyett piálnak, bagóznak, mindig a legújabb elektronikai cikkekre költenek.Nem az étel és az egészség ma a legfontosabb?!?


(Tisztelet a kivételnek, van aki nem dohányzik, nem iszik, ennek ellenére sem jut egyről a kettőre, ezt megértem.Őket nem is számítom ebbe a halmazba!)



2013. máj. 23. 19:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mert mikor van pénzük, megveszik a felesleges dolgokat mert az a ''legfontosabb'', majd a maradékból megpróbálják megvenni az igazán létfontosságú dolgokat de arra már nincs pénz majd lehet mélázni. Én se értem hogy rakás gyereket látok 1-2hétig ugyan abban a ruhában, koszosan, de az energia ital, cigi minden napra megvan. És gondolom azért panaszkodnak mert tényleg nincs pénzük rá, csak azt nem nézik hogy azért nincs mert elbasszák a pén haszontalan dolgokra.
2013. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen egyetértek az elsővel, le is írta azt amiit én is mondani akartam.. :)
2013. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Erről beszélek, ezt nem értem.

Én és a párom is spórolunk nagyon sok mindenen.Az ételen nem annyit, de ruhán, és elektronikai cikken mindenképpen.Inkább legyen tartalékunk, mint hogy váratlanul érjen bármi.

A saját házról már lemondtunk, mert az már csak délibáb a mai Magyarországon, azt meg kár kergetni.Inkább teljes életet akarunk élni, jól érezni magunkat a bőrünkben.Igaz hogy munkahely kevés van és ritkán jó, de legalább élünk.

Igazából én nem szeretek foglalkozni azzal ki mire költ.De mikor megszólnak érte a munkahelyen, hogy nekem miből van pénzem hó végén ilyen-olyan kajára, akkor felmegy a pumpa.Milyen jogon kér számon tőlem ilyesmit egy olyan ember, aki hó elején megvette a 50.000-es érintőképernyős telefonját(mert az marhára kell ám)egész hónapban bagózik kb 25.000-ért és hétvégenként állandóan hulla részeg.A napi energiaitalról, chipsről, csokiról meg egyéb f@sokról nem is beszélve.Aztán még én érezzem magam rosszul, azért mert neki nincs pénzszigora?Nevetséges!Sajnos ez a munkatársak 80%-ánál igaz.Ahol eddig dolgoztam ez volt a tendencia.Nos, akkor miről beszélünk?Nincs pénz, éheznek?Ugyan már!!

(Tisztelet a kivételnek!)

2013. máj. 23. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Szívesen leírom neked a költségeimet, ha leírod, hogy spórolhatok 30 ezret, 10 ezret neked adok belőle!:D
2013. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tedd félre a cinizmusodat kérlek!Leírtam hogy tisztelet a kivételnek, ha te nem ismertél magadra, akkor nem neked szólt.Ha feleslegesen bagózó, iszol, szerencsejátékozol, kóla, meki, legújabb okosfon...stb, akkor meg ne panaszkodj! :)

Pláne ne terheld rám a gondodat.Ha ilyen költségeid vannak, az a te bajod, nem az enyém.Nem vagyunk egyformák. :)

2013. máj. 23. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az embereket nem tanították meg a pénz kezelésére. Sajnos ezt az iskola a szülőkre bízza, akik meg nem közgazdászok.


Egyébként az is benne van, hogy divat panaszkodni. A párom is folyton sír, hogy nincs elég pénze, aztán majdnem 400k a nettója :D Csak egyszerűen ezt látja az ember mindenhol.

2013. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezt gondolom én is.Meglehet valóban nehéz a gazdasági helyzet, de kérdés az, hogy mi a jó fenének építenek ennyi plázát meg bevásárlóközpontot?Azért mert az emberek még mindig költenek.

Közben pont hogy takarékos életmódra kellene ráállni.Például minek kell valakinek részletre zsír új Led TV?Érthetetlen.Minek kell valakinek 3 havonta új iphon vagy tablet?Érthetetlen.

Még a dohányzás egy dolog, mert sokan akaratgyengék és ezt minden áron kimagyarázzák.Nem csak az egészségre gyakorolt káros hatása miatt.

De ha jól tudom még 2 lépcsőben emelik a dohánytermékek árát.Szóval még úgy sem fogja megérni szívókázni, mint eddig, mert 1000 ft fölött lesz az ára.Ráadásul a munkahelyeken külön dohányszünet is van!!!Minek??Nem alapszükséglet.Én meg ha ki akarok menni a wc-re nem engednek ki, mondván nem az oviban vagyunk!!! :D Érthetetlen....


Nagyon sokat kell még ennek az országnak fejlődnie, mert morálban még csak a gyerekcipőben jár. :)

2013. máj. 23. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt bírom, mikor úgy vesznek fel tök fölöslegesen hitelt, h pont ki tudják fizetni.

Szal keres 100 ezret akkor nem az, h vesz x százezerért egy olcsóbb autót és fizeti havi 15-tel.

Nem!

Neki 3as BMW kell, 60-65 ezres törlesztővel, aztán meg nyíg, h nincs pénze semmire, alig lehet kijönni a fizetésből.

Persze semmi értelme több pénzt adni, mert akkor nem 3-as BMW-t, hanem 5-st vesz aztán havi szinten ugyan úgy 30-35 ezre marad.

Szal....

2013. máj. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Kb. 10 éve volt, hogy anyám 10 ezerért vásárolt a TESCO-ban majd ott sopánkodott, hogy milyen sokat fizetett, pedig semmit sem vett. Mindezt egy teli bevásárlókocsi mellett! Amikor rákérdeztem, hogy akkor az ott mi, annyit mondott csak, hogy az kaja, az nem számít.


Alapból mindenen húzza a száját, egyszer hallottam csak, hogy megdicsért valamit, egyébként ő mindig jobbra számított. Ha megkérdezik, hogy vagytok, mindig azt feleli, hogy rúl, rúl, de büszkén. (A rúl természetesen a szarul rövidítése.) Mindig azon sopánkodik, milyen kevés a pénzünk, minden drága stb.


Hogy milyen a valódi anyagi helyzetünk? Középosztálybeli; mindig van kaja, hónap utolsó napján is eszünk simán húst, van megtakarításunk, ha tönkremegy valami, van pénz a javításra/cserére.


Általánosságban azt tapasztalom, hogy a magyarok nagyon panaszkodósak, ezért is sok a pesszimista és boldogtalan ember. Csak azt nézik, mi nincs, mibe lehet belekötni, az nem számít, aminek örülni lehet.

2013. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Leírok két modellt neked. A harmadikat leírtad te és van egy negyedik is, aki ma több százezret keres egy hónapban.


Erdélyben az emberek egyszerűbben élnek. Nem butábbak, hanem az igényeik emberibbek. Olcsóbb mobiltelefon, olcsóbb autó, kisebb TV (ha van egyáltalán), állatok, konyhakert és takarékosság, ha hitel kell, akkor először a családban néznek körül. Ez jellemzi őket nagy vonalakban. Valamint 3-4 gyerek és boldogság. Jó a levegő, átjárnak egymáshoz, pont mint itthon is, csak régen.


Magyarországon az átlagos család, ahol nem a munkás rétegből kerül ki a szülő, hanem például vállalkozók (kicsivel magasabb igények, hiszen az intelligenciájuk is magasabb, mint az általad leírt munkáscsaládon belül, ezt bizton merem állítani és nagyon kevés kivétel van). Két gyerek, nagyobb TV, újabb autó, lakáshitel, egyéb hitel(ek). A szülők 10-12 órát dolgoznak és nem jut idő a gyerekekre. A gyerekek követelnek, megkapnak mindent, nagyképűek, de nem okosabbak az átlagnál. Visszafelé fejlődik a társadalom.


Nálunk hasonló a helyzet, csak a gyerekek nem kapnak meg mindent, nincs új autónk, sőt a bank miatt autónk sincs már, nincs nagy TV-nk, a hitel pedig a vállalkozásunk jobb működéséhez kellett (autó, árukészlet), de a gazdasági válságnak köszönhetően a vásárlóerő visszaesett és bebuktuk a hitelt, állt az áru a polcon, amire nagy igény volt, elfogyott, a ritkábban vásárolt termékekből nem tudtuk fedezni az új árukészlet beszerzéseket, csalódtak a megmaradt vásárlók. Eladósodtunk.


Itt is sok a panasz, de kérdezem én, hogy nem jogosan? Orbán Viktor a kis falujában sportcsarnoktól kezdve minden hülyeséget felépíttet, lépten-nyomon hallani a "mutyikról" és a hozzánk hasonló becsületes családok pedig annyira eladósodtak, hogy máról-holnapra vagyunk kénytelenek élni. Nem dohányzik senki köztünk, nem iszunk még csak egy sört sem, ételre és szolgáltatásokra megy el a befolyó jövedelmünk nagy része. Házunk nincs és nem is lesz az elkövetkezendő X évben. A szüleim fontolgatják a kivándorlást a Magyarországon folyó gazemberségek miatt. Felépítenek hosszú évek alatt valamit és néhány kapzsi ember miatt egy év alatt tönkre megy, sőt, a nulla alá döngöl minket... És nem csak minket... Én korábban is foglalkoztam politikával, ők most kezdtek el, hogy beköszöntött a vészkorszak. Most leszek 21 éves, de szvsz. a 30-as, 40-es éveikben járó férfiaknak kellett volna valamit tenni a Magyarországon folyó kizsákmányolás ellen. Talán ránk hárul a feladat és remélhetőleg nem lesz reménytelen, mert az évek során a gondok csak nőttek...

2013. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!