Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindig panaszkodnak az emberek...

Mindig panaszkodnak az emberek, hogy szolgák. Szolgának érzitek e magatokat a munkahelyen? HA igen miért? És mi a munkátok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
A jövedelmek megalázóan "rabszolga" alacsonyak, és nem magával a munkával van a baj. Arról nem beszélve hogy kevés is a munka.
2011. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beosztott vagyok egy irodában, beszerzésekkel és vevőkkel való kapcsolattartást csinálok (főleg). Nem érzem magam szolgának. Nem úgy bánik velem a főnököm.
2011. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem mázlim van, mert megbecsült kincs vagyok, de az alacsonyabb pozícióban dolgozó kollégákat nálunk is rabszolgasorban tartják.
2011. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én nem, de vannak ismerőseim akik szolgák, a szó szoros értelmében.

Gondolom itt nem fogsz tudni velük beszélni, nem tudok róla, hogy lenne idejük netezni.

12 órázni naponta két műszakban, vagy máshol háromban, embert próbáló feladat.

A szolgaság ismérvei:

- Nem mer szabadságra, táppénzre menni, mert fél hogy elveszíti azt a keveset amit keres, így betegen is dolgozik, heti hat napot szabadság nélkül.

- Szó nélkül tűri, amikor a munkáltatója mindenféle kitalált indokkal levonja a fizetésének egy részét.

- nyolc óra alatt három szünet van, kétszer 5 perc, egyszer 15. Nem tudja, hogy egyen, vagy wc-re menjen.

- Minimálbért keres, és nincs joga a törvény által előírt juttatásokat igénybevenni. Gondolok itt utiköltség térítésre, stb.


Ha jól belegondolunk, mindannyian ismerünk rabszolgákat.

Úgy gondolom, hogy sok ember teljesen jogosan nevezi magát így, és teljes joggal panaszkodik.

2011. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 DrGempa ***** válasza:
0%

Szolga vagyok

Mert korbáccsal vernek

Iste(nem Isten) szolgája

2011. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem érzem magamat annak. Megbecsült tagja vagyok egy nagy szervezetnek, ahol együtt dolgozunk. Igen, van aki felettem van a hierarchiában, de ő sem parancsolgat.
2011. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság az emberek többsége kénytelen eltűrni olyan dolgokat, amelyek a törvénybe ütköznek, vagy éppen csak megalázzák őket. Mert félnek, hogyha szólnak ellene, elveszítik az állásukat, és akkor nem találnának másikat.

Sok főnök határozottan ki is használja a magas munkanélküliséget. Gondolok itt a fizetéslevonásokra, a fizetetlen túlórákra, az egészségtelen munkakörülményekre vagy akár csak a szóbeli megalázásokra.

Pl. a férjemnek a háta mögött mindig hangoztatta az ex-főnöke, hogy ő azért jó munkaerő, mert szabadon lehet cseszegetni, mivel van 2 gyereke, és GYED-en van a neje, úgysem mond fel. Sokszor mondta úgy is, hogy tuti látta, hogy a férjem is hallja. Na, ez nem szolgaság? Szerencsére talált másik munkahelyet, de sokkal kevesebbet keres, mint ott keresett. Erre mondják, hogy nem minden a pénz, de most sajnos elég nehezen élünk meg.

2011. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Régen így tanították az iskolában:

-őskor: ősközösségi társadalom

-ókor: rabszolgatartó társadalom

-középkor: feudális társadalom

-újkor: tőkés társadalom

-jelenkor: demokratikus társadalom


Nekem úgy tűnik hogy a demokratikus azt jelenti hogy az összes többi együtt.

2011. nov. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát..néha igen. Nincs ebédszünetünk, meg rendes szünet sem(bár néha ki lehet osonni pisilni,enni vmit,de ha észrveveszik,lecsesznek-mindenki előtt)Volt, hogy 15napot dolgoztam egybe és rendszeresek nálunk a reggel 6:30-tól este 22óráig tartó műszakok(szintén edébszünet nélkül)Nem fizetnek betegszabit, kényelmetlenek a székek és nagyon gyenge a megvilágítás, ami erősen rontja a látásunkat(ugyanis inkább 40Wattos izzót vesznek,mint pl 60 vagy 100-ast).
2011. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és nincs melegviz a kézmosónál:)De sztem ez csak engem zavar:)
2011. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!