Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy templomba...

Hogy lehet az, hogy templomba járó embernek sosem fér ki száján a bocsánat szó?

Figyelt kérdés
Számtalanszor a leg durvább jelzőket mondott rám, sokszor alaptalanul ordított velem, sokszor úgy beszélt velem,ahogy talán még az állatokkal sem szoktak és mikor kikérem magamnak és mondom,hogy nincs igaza,akkor üvöltve kiabált évekig velem és az említett becsmérlő hangnemben, amitől teljesen depressziós voltam, mára jobb azért,mert nem beszélek vele, az apámról van szó. Szóval nem értem,hogy lehet valaki hívőként ennyire arrogáns, főleg saját gyerekével.

2013. máj. 24. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Még körülbelül sem hívő.
2013. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez baj..és nem lesz jó vége(neki) Aki ennyire nem uralt a beszédében -annak nem lenne szabad nevelőnek lenni. Árt.

Jakab3,2-13

Mert sokban vétünk mindnyájan. Ha valaki nyelvével nem vétkezik, az tökéletes férfi, az képes egész testét is megfékezni. Ha ugyanis a lovak szájába zablát teszünk, hogy engedelmeskedjenek, akkor egész testüket irányíthatjuk. Lám, a hajókat is, bármilyen nagyok, bármilyen erős szelek hajtják is őket, a kis kormány oda irányítja, ahova a kormányos akarja. Ugyanígy parányi testrész a nyelv is, mégis nagy dolgokat vallhat magáénak. Nézd, milyen kicsi a tűz, és milyen nagy erdőt felgyújt! A nyelv is tűz, a gonoszság világa. A nyelv az a tagunk, amely egész testünket beszennyezi, lángba borítja változékony életünket, maga meg a pokoltól fogott tüzet. Mert az összes vadak, madarak, csúszómászók és tengeri állatok természetét meg lehet szelídíteni, s meg is szelídíti az emberi természet,de a nyelvet senki emberfia nem képes megszelídíteni, az nyugtalan gonosz, tele van halálos méreggel. Vele áldjuk az Urat és az Atyát, és vele átkozzuk az embereket, akik az Isten hasonlóságára vannak teremtve. Ugyanabból a szájból áldás és átok jön. Testvéreim, ennek nem volna szabad így lennie! Vajon a forrás esetében ugyanabból a nyílásból édes víz is fakad meg keserű is? Testvéreim, teremhet fügefán olajbogyó vagy szőlőn füge? Nem törhet elő sós forrásból édes víz.

[link]

2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem szeretnék senkit megbántani, sem általánosítani, de több ismerősöm van, aki magát nagy Isten-tisztelőnek, hívőnek, vallásosnak tartja, közben meg undorítóan viselkedik az embertársaival, szavakkal és tettekkel is bántja őket. A gyomrom felfordul az ilyenektől. Bort iszik, vizet prédikál. Egyébként nem tudom ez miért van így, de tényleg gyakran látom, hogy a nagy vallásosak, templomba járósak a legelvetemültebbek.
2013. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

("Egyébként nem tudom ez miért van így"

-én sem tudom, miért látod így, mert ez egyszerűen nem igaz

-és miért nem az adott kérdésre felesz? Ja, azt tudom. Mert mániáddá vált a vallásellenesség)

2013. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát 4. baromira tévedsz! Én pont, hogy vallásos vagyok, és mint írtam, nem szeretnék általánosítani, de a KÖRNYEZETEMBEN, tehát, a személyes tapasztalataim alapján ezt látom. Te pedig tanulj meg szöveget értelmezni, mielőtt ostobaságokat írsz!
2013. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok apa nem kér bocsánatot a gyerekétől. Egyértelmű,hogy miért. Mert az apád. Nem tudják,hogy se nem férfiatlan,se nem megalázó,se nem tekintélyromboló.
2013. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
ugyanmár,királylány... "templomba járósak a legelvetemültebbek" - brutális kifejezés -tudok olvasni, igen. Mellesleg minden általánosítás hamis- mehehe..jó kis paradoxon.
2013. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os. Lehet így van, de akkor az nem zavarja,hogy nem szólok hozzá, kerülöm, utálom mindenkinél jobban? De volt,hogy mondta anyámnak,hogy látja rajtam,hogy utálom és nem beszélek vele, de akkor nem gondolja,hogy azért,mert évekig nagyon durván minden apróságért is kiabált velem? De tényleg én nem voltam sosem problémás,aki hülyeségeket csinál,aki miatt szégyenkezni kell, mindent segítettem mindig itthon,mindig normális életet éltem. De mégis sokszor le lettem hordva és olyan dolgok miatt lettem lehurrogva és leszidva,amik vagy nem én tehettem, vagy tényleg piti dolgok. Pl sosem szoktam a pénzt hülyeségre elkölteni, sosem volt adósságom vagy ilyen dolog. De folyton ez miatt is kiabált,hogy már megint elfogyott a pénz, hova b@sztam el, ő nem győz spórolni én meg,és anyám elköltjük. Hát ez nem volt igaz, egyszerűen ilyen a megélhetés. Egyszer-2x végezni is akartam magammal, de anyám miatt nem tettem. Eldöntöttem,hogy nem szólok hozzá, az asztalhoz sem ülök le vele, kocsival sem megyek együtt vele sehová, nem érdekel.
2013. máj. 24. 13:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-nagyon szomorú a helyzeted, Kérdező.. Jó döntöttél, azt hiszem. Nem tud uralkodni a beszédén és indulatain -nem alkalmas nevelésre. Ha találsz olyan embert, aki példaképed lehet, őt figyeld, hallgasd, tőle tanulj.
2013. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom én is, hogy ilyen a helyzeted. Egyik verzióban el tudom képzelni, hogy a lelkének kell a megtisztulás, azt érzi, hogy nem viselkedik jól, de úgy gondolja sajnos, hogy a templomba járással jóvá is tette a bűnét, neked pedig ezután meg kellene bocsátani és nem érti, miért haragszol még rá mindig, mikor hát templomba is jár, csak jó ember lehet. Nagyon szomorú amit írsz, ne öngyilkosságra gondolj megoldásként, nem tudom hány éves vagy, de egyszer csak fel fogsz nőni és el tudsz költözni tőle, nem kell örökké vele élned és elviselned. Addig kell csak kihúznod. Rajtad tölti ki a haragját, meg anyukádon, nem szolgáltál rá a viselkedésére hidd el, próbáld meg ezt minden nap jól az eszedbe vésni, az ő rossz természete az egyetlen, ami miatt téged nyaggat, nem pedig a tiéd!
2013. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!