Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valami szó arra az emberre...

Van valami szó arra az emberre, aki nem jár templomba, nem él a bibliai tanítások szerint, ugyanakkor otthoni magányában rendszeresen imádkozik Istenhez? Van ilyen "vallás"? Vagy attól ő még katolikusnak/reformátusnak számít?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 02:17
1 2
 1/13 Presy válasza:
68%
Isten országa bennetek van, nem fából és kőből épült házakban. hasítsd szét a fát, és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz.
2013. máj. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Presy válasza:
76%
Ö amugy én is igy vagyok vele nem járok templomba nem érintkezek a vallással se , sztem nem attól leszek jó vagy igaz ember mert vasárnapi misére járok hanem ahogy más emberekhez viszonyulok.Konkrétan nem tudom van e rá ilyen szó.
2013. máj. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Kell a közösség, mert a kereszténység nem a magányról és nem az elmélkedésről szól. Ráadásul a lelkipásztorok hosszú évekig tanulják a Bibliát, hogy át tudják adni az Istentisztelet alatt és egyáltalán nem szabad nekiállni egyedül értelmezni az igéket, se a kereszténységet, mert az téveszméhez vezet.
2013. máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

"Ráadásul a lelkipásztorok hosszú évekig tanulják a Bibliát, hogy át tudják adni az Istentisztelet alatt és egyáltalán nem szabad nekiállni egyedül értelmezni az igéket, se a kereszténységet, mert az téveszméhez vezet."


MAgyarul, ha valaki elkezd GONDOLKODNI, akkor esetleg nem hisz többé ebben a mesében...

2013. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szeressük egymást ***** válasza:
26%

Lehetsz így is keresztény. :-)

Csak nehéz betölteni otthon egyedül ezt a tanítványoknak adott utasítást:


1Ján 3:11 Mert ez az üzenet, amelyet kezdettől fogva hallottatok, hogy szeressük egymást;

2013. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

kedves kérdező


Jézus a Biblia szerint a gyülekezetek feje.

Az útmutatást oda küldi, ezt a Jelenések könyvében olvashatod, amikor Tanácsot ad a gyülekezeteknek, mi a javítani valójuk.

(Jelenések 1:11) . . .„Amit látsz, írd meg egy tekercsben, és küldd el a hét gyülekezetnek: Efézusba, Szmirnába, Pergamonba, Tiatirába, Szárdiszba, Filadelfiába és Laodiceába.”


A jelenések 2. fejezetében olvashatsz erről.


Ha nem lenne fontos akkor nem kellett volna gyülekezeteket alapítani, ahol tanításban részesítik azok akik erre képesítést kapnak.

Ezt nagyon jól megfigyelhető, főleg a cselekedetek könyvében, ahol azt írja, hogy a gyülekezetek gyarapodtak számban, az apostolok, és a tanítványok prédikáló munkájának eredményeként.


Más részt Pál ezt írta:

(Héberek 10:23-25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Nos otthon hogyan tudod a hit társaidat buzdítani, vagy kifejezni a szeretetedet kifejezni irántuk mint testvéreid iránt, ha nem is ismered, kik azok akik oda tartoznak.


A példabeszédek könyvében Salamon ezt írja:

(Példabeszédek 18:1) 18 Aki elszigeteli magát, az a saját önző vágyát hajszolja, és minden gyakorlati bölcsesség ellen kifakad.

(Példabeszédek 11:14) 14 Ahol nincs hozzáértő útmutatás, elesik a nép, a tanácsadók sokaságában viszont megmentés van.

talán tudtam segíteni.


Katy Weaver

2013. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"nem él a bibliai tanítások szerint"

Én inkább ezen akadtam fenn...

2013. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ma a világ fejlett részén aki kereszténynek mondja magát - mindnek saját hite van. Mert mindenki saját maga értelmezi a kereszténységet, és persze mind különbözően.

Aki elmegy templomba, az kicsit különbözik - aki meg nem, az nagyon.

Vannak bizonyos - nagyon enyhe - szabályok, hogy ki számít kereszténynek ill. katolikusnak/reformátusnak. Ha ezeket betartja, akkor oda számít - ha meg nem, akkor nem.

2013. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1Kor 12,8 Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
2013. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valaki valamikor az egyházhoz nem tartozó keresztényeket hajléktalan keresztényeknek nevezte.
2013. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!