Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges ez? Vagy csak...

Lehetséges ez? Vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés

Szóval : ugy két hónapja folyamatosan azt veszem észre hogy látványosan megnőtt a reflex-gyorsaságom,idáig nem ugy értem hogy teljesen béna voltam és mindent elejtettem csak nem volt ennyire gyors a reakcióidőm.

Hogy érthetőbb legyen... poharakat ,üvegeket sikerült ugy elkapnom hogy épphogy a levegőben voltak vagy oda sem néztem csak azt vettem észre hogy folyton a kezemben landoltak.

Lehet ez valamitől vagy csak folyton mázlim volt ? :D esetleg megmart volna egy mutáns-pók ? o.O



2013. máj. 26. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem változott valami az életedben?

Stabil párkapcsolat, jó munkahely, stb...?


Ez agyban dől el, ha kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb vagy, akkor (akár tudat alatt is) jobban tudsz koncentrálni, és általánosságban jobban teljesítesz.

Valószínűleg eddig is képes voltál erre, csak vagy voltak zavaró körülmények, vagy te magad sem hitted el, hogy képes vagy rá.

A hit is nagy placebo, ne becsüld alá!

Most, hogy sikerült pár ilyen dolog, és tudod, hogy képes vagy rá, már akarni is fogod, és keresed az ilyen alkalmakat.

Csodák nincsenek, az ember viszont furcsán tud működni. :)

2013. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De , igazából mindez amit leírtál helytálló :)

Valoban stabilabb a párkapcsolatom és megszűnt a mostanában folyamatosan eluralkodó szorongásom és félelmeim

és mostanában jobban megy a teljesítés is :)

köszi a választ ! :)

2013. máj. 26. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez történt,17 éves vagyok most.15-16 éves koromig nem voltak ilyen jók a reflexeim.Szerintem a technika fejlődésével az agy is gyorsul,fejlődik,így a reflexek is,sőt minden fejlettebb lesz.

Vegyük példának a mai okostelefonokat.Ott van rajtuk egy csomó olyan játék,ami a reflexeket is fejleszti.Például a "Pou",amit sokan dedósnak tartanak,azonban nem gondolnak arra,hogy milyen jó hatásai is lehetnek.Én körülbelül 6 hónapja ismerem a játékot,és játszok is rajta.Ott minden kis mini játék,ami pénzszerzős,az fejleszti a reflexeket.Most jött ki az a játék a frissítéssel,hogy egyforma színűre kell rövid idő alatt a Pou-kat csinálni.Na most ugye észrevenni,hogy mire megy ki a játék:egyértelmű arra,hogy gyorsulj a világgal és fogadd el,hogy ez van,de mindezt játékosan..fogadd el,hogy rohansz és nincs más választásod.

Azóta mióta játszok ezekkel a játékokkal,gyorsabban veszem észre a lámpaváltást a városban(amíg a többi ember tőlem 5-10 másodperccel később veszi észre),gyorsabban írok,gyorsabban találom a szavakat meg,meg amit te is csinálsz,hogy én is elkapom az üvegeket,poharakat..stb.


17/L

2013. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez sem hülyeség kedves második :)

15 vagyok és mostanában kezdett el ilyen mértékben fejlődni a reakcióidőm,igaz kevesebb játszottam a Pou-val de más ilyn stílusu játékokkal viszont többet , köszönöm a válaszod ez is hasznos volt :)

2013. máj. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!