Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ismeretlenekhez fordulto...

Miért ismeretlenekhez fordultok magánügyekben? :D

Figyelt kérdés

Tényleg nem vágom. Olyan kérdéseket tesznek fel néhányan,amit pl. a pároddal kéne megbeszélni,nem idegenek egyéni nézőpontjára támaszkodva döntést hozni.

Elhiszem,hogy nem könnyű,de ez a legjobb út? :D



2013. máj. 30. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem kérdezek magánügyekben, de ennek ellenére szerintem van jogosultsága, ha itt kérdez valaki.


A legtöbben ugyan beszélnek a párjukkal/ismerösökkel/barátokkal, de ök ismerik öket, és a legtöbbször ezért nem objektivek.


Az idegenek/ismeretlenek nem ismerik sem a kérdezöt, sem a többi szereplöt, ezért csak a tények alapján mondanak véleményt. Ezzel sok esetben olyan dolog is elöjön, amire nem is gondolna soha valaki, illetve sok különféle szemszögböl nézik a problémákat.


Viszont dönteni már a kérdezönek kell, itt csak véleményeket kap.

2013. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában a tapasztalat hiánya vezet ide. Ilyenkor az ember tájékozódik arról, hogy az ő helyzete átlagos-e, ill., hogy az átlag hogyan oldaná meg az aktuális problémát. Ez ad egy kiinduló pontot. Vagy elfogadja a válaszokat, és megnyugszik, vagy a válaszok döbbentik rá, hogy másképp kéne csinálnia.
2013. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Néha az ismerősök elfogultak, pl. ha a barátnőmnek lennének házassági problémái akkor torzíthatja a véleményem az, hogy őt szeretem, a férje meg nem szimpatikus, tehát nagyobb valószínűséggel a barátnőmnek adok igazat. Míg ha azt a történetet kívülállóként hallom, akkor más lenne a véleményem.


Az ismerősök meg nem biztos, hogy szemébe mondják a véleményüket, mert nem akarják megbántani. Néha hasznos - bármennyire is fájdalmas - ha az ember képébe vágják az igazságot.


Na meg néhány válasz olyan dolgokra is rávilágíthat, amire nem is gondolt a kérdező.

2013. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem,amit írtok és igazatok van,de amikor egy 12 éves gyerek kérdezi,hogy "szerintetek lefeküdjek holnap a 17 éves pasimmal?",arra nem tudok mit mondani. -.-
2013. máj. 30. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek a 12 éves gyerekeknek egy része 30+ éves férfi, vagy sokszor újságíró, aki a cikkéhez gyűjt (futottam bele itt olyanba is).


Egy részük tényleg ilyen lüke 12 éves, de gondolj bele, a régebbi korosztályok se voltak értelmesebbek. 40 vagyok, hányszor röhögtem a Pali bácsi (szexológus) orvos válaszol rovatán. A mostani korosztálynak van net, mi meg csak a kapura tudtuk krétával felrajzolni a szivecskében a monogramokat.

2013. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor sem értem.

ha elhiszem,hogy a 12 éves lány 12 éves,akkor az újságíró is állíthatja magáról,hogy újságíró :D

2013. máj. 30. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nincs olyan ember a környezetükben, akivel meg tudnák beszélni. Lehet, még a párjuk sem olyan. Örülj neki, hogy nem érted, milyen is ez.
2013. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom megmozdult egyesekben a barom.
2013. jún. 9. 13:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!