Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen embertől inkább ne...

Ilyen embertől inkább ne vegyek ki lakást? 29/F

Figyelt kérdés
Jelenleg is egy albérletben élek, de nekem nehéz fenntartani egyedül egy teljes lakást. Kinéztem egy kiadó szobát, fel is hívtam a hirdetőt, aki megkérdezte egyből mivel foglalkozom, illetve dohányzok -e? Hozzá tette, hogy ne vegyem személyeskedésnek, ne értsem félre, de neki, mint tulajdonos tudnia kell ezeket, mert már megjárta párszor. Utána elkezdett arról érdeklődni, hogy nem -e tudok még valakit, aki hasonló korú, mint én, mert ott most egy 30 éves csaj van, és nem lenne jó oda egy 60 éves, ugyanis 3 embernek akarja kiadni a szobákat. A kauciot visszatartaná, ha nem lakom ott egy évet, illetve azt szeretné, ha itt egy családi közösség alakulna ki, mert ő is lakott szobában régen. Egyébként kedvesen beszélt,közvetlen volt, de nekem ez fura...

ápr. 26. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Olyat akar, aki nemdohányzó, és aki nem csinál neki tartozást. Eddig nekem nem fura.
ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, illetve semmilyen káros szenvedésem nincsen.
ápr. 26. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért fura neked, mert voltak kikötései, mint tulajdonosnak és mert hogy kedvesen beszélt? Szerintem ezzel nincs semmi baj.
ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az korrekt, hogyha kiköltözök levon a kauciobol festésre?
ápr. 26. 17:38
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha te is frissen festve kapod, akkor igen.
ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a korrekt ,ha a hatarozott berleti idotartam ,esetedben egy ev,leharta elott kikoltozol es megtartja a kauciot.

A festes megallapodas kerdese. En nem kerek ra illetve nalam kevesebb az idotartam.

Dohanyozni szinte semelyik lakasban nem lehet. O garanciat akart azzal,h nemdohanyzot vesz oda.

Csaladi legkor alatt a barati hozzaallast ertette.hogy nem tesztek keresztbe egymasnsk a tobbiekkel.


Korrekt egyenes ember. Nem lett volna korelezo elmondania,h visdzatarja a kauciot ,ha elobb kikoltozol.

ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de még tapasztalatlan vagyok ebben, és légy szíves értsétek meg, hogy gyanakvó vagyok. Jobban maradnék a jelenlegi albérletbe, de már alig tudom fizetni...
ápr. 26. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
ha bizalmatlan vagy akkor lehet a tulajdonos bizalmatlansága ragad rád, ami érthető, hiszen ő sem akar zsákba macskát, és bulizós tiniket, egy jó lakóközösséget akar létrehozni én is laktamilyenbe, én csatlakoztam a 2. szobába és minden rendben volt, manapság már egy lakást fentartani egy embernek luxus valóban..én sem ismertem a többeket és belevágtam csajként a többi szobákban párok voltak például, igaz sokáig nem voltam ott...
ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a fura? Semmi extrát nem mondott/kérdezett.


Ha 1 éven belül elmész akkor legtöbb helyen bukod a kauciót, legfeljebb ezt nem mindenki közli előre.


Dohányzás egy fontos kérdés mind szomszédok, mind ott lakók, mind a lakás szempontjából.


A munka/tanulmány sem utolsó, eleve ha valahol többen laknak akkor nem feltétlenül jó, hogy az egyik alszik a másik meg a konyhában nyomja a turmixgépet és fordítva.

ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!