Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit Aliznak hívnak (vagy...

Akit Aliznak hívnak (vagy ismer Alizt) válaszolna?

Figyelt kérdés
Nektek az anyakönyvetekben milyen i-vel van írva a nevetek? (Nekem röviddel)
2013. jún. 4. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Rövid i-vel van és a naptárakban is így van benne. Szerintem a hosszú í-s változat valami általános tévedés lehet, láttam már olyat, aki így írta alá a nevét, de ha az anyakönyvemben is így van, meg a naptárakban, akkor azt feltételezem, hogy röviddel kell írni.
2013. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
63%
Én is Aliz vagyok, és rövid i-vel írom a nevem, de sokan hosszú í-vel írják, és a legtöbben úgy is hiszik, hogy így kell írni. De helyesen rövid i-vel kell írni:)
2013. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Utánanéztem egy kicsit és kiderült, hogy lehet anyakönyveztetni rövid és hosszú í-vel is.
2013. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm Alíz, és ő azt mondta, hogy ő azért írja hosszúval, mert az születési anyakönyvi kivonatában hosszú í-vel írták be (állítólag tévedés miatt), és már volt hogy hivatalos helyen gond volt belőle, mert egyik helyen rövid i-vel írták a nevét, másik helyen hosszú í-vel.. De már lehet hosszúval és röviddel is anyakönyveztetni (úgy tudom eddig csak röviddel lehetett). [link]
2013. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alaque ***** válasza:
95%
Kedves #1, attól, hogy te úgy írod, más még írhatja máshogy. Mint ahogy valaki Attila, valaki meg Atilla.
2013. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindenki hosszúval írja. Azt mondják hogy úgy írják ahogy ejtik. Hát...
2013. jún. 5. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Alaque! Olvasd már el légyszíves a kérdést és értelmezd, meg mondjuk a válaszokat is... gyakorold kicsit a szövegértést, aztán utána szólogassál be! :)
2013. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alaque ***** válasza:
95%

Kedves polgártársam.


"Szerintem a hosszú í-s változat valami általános tévedés lehet [...] ha az anyakönyvemben is így van, meg a naptárakban, akkor azt feltételezem, hogy röviddel kell írni"


Erre írtam, hogy ez alapján hiába feltételezed, mert a naptárban és a legtöbb ember anyakönyvében "Attila" szerepel, ennek ellenére ismerek olyat, aki "Atilla", és nem, nem helytelen, mert lehet írni így is, úgy is. Most egyelőre csak ez jut eszembe, a Polixéna/Polixénia esete némiképp különbözik, de csokorra lehet szedni az ilyeneket. Szóval attól, hogy te így vagy úgy írod, még nem biztos, hogy csak úgy helyes.


Ja, ismerek Alízt is meg Alizt is, egyet-egyet.

2013. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Alaque, még mindig nem nagyon értelek, de igazából nem is nagyon érdekel, inkább jótanáccsal szolgálnék: ha feleslegesen belekötsz mindenbe, azzal nem jutsz előrébb és több sem leszel tőle. :)
2013. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az Aliz a magyarosított régies forma, az Alíz az új forma de mindkettő anyakönyvezhető.
2013. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!