Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indított szülése volt...

Akinek indított szülése volt válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Ha ma magától nem indul meg holnap reggel megindítják a szülést. Mára vagyok kiírva, de voltak kisebb vérnyomás godjaim így a dokik így látják jónak.

Szóval arra lennék kíváncsi milyen volt, meddig tartott az indított szülésed, és hogy hogyan viselted lelkileg, hogy nem magától indult meg a dolog?

Hozzá teszem nagyon bízom benne hogy a kicsikénk még ma elindul magától :)


2013. máj. 27. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem az volt. Azzal a különbséggel, hogy én kértem. Aztán császár lett belőle.
2013. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kiírt napon indítottak,mert nagyon vizesedtem. Előző nap még tiszta volt a magzatvíz majd indítás napján már meconiumos!

Lelkileg egyáltalán nem viselt meg,hogy indították a szülést!

Nagyon sokáig vajúdtam,53 órát, és a végén császár lett, na ezt a mai napig nem sikerült feldolgoznom.

2013. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
szia.az első babámnál az volt.reggel indították,délután kezdődtek a fájások.éjfélkor kerültem a szülőszobára és hajnal négykor már meg is született :) a fájások viszont sokkal erősebbek voltak,mint a második babámnál.kicsit megviselt,hogy nem magától indult,de mikor megláttam a lányom mindent elfelejtettem és örültem,hogy végre itt van :)
2013. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Nekem 40+3napra indították.Reggel 8kor kaptam az első oxitocint,amitől még nem lett semmi.Majd kaptam mellé szintén infúzión cukrot,később még egy adag oxitocint és volt burokrepesztés is.Este 8,05kor szültem meg természetes úton a kislányom. Lelkileg biztos nem fog megviselni az,hogy indított-e,vagy sem(sztem)
2013. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Maga az eseménysorozat nálam teljesen olyan volt és igazából annak is lehetett mondani, hogy indított volt, de azért volt benne némi természetesség is, de azért leírom, hogy nálam mik voltak a tapasztalatok.

Szóval toxémiás voltam, de vártak, várták, míg nem lesz nagy gond. Aztán egyik este nagyon felszökött a vérnyomásom, az addigi gyógyszeres kúra ellenére is, így értelemszerűen előtte már közölték, hogy ilyenkor indítás lesz.

Viszont míg elsétáltam a szobámig, ahol addig feküdtem pár dologért, éreztem, hogy valami mintha folyna.

Megvizsgáltak és magzatvíz volt. Tehát picit megrepedt teljesen magától a magzatburok, így ez a része természetes volt. Szerintem a fiam is érezte, hogy jönnie kell kifelé.:)

De mivel annyira nem repedt meg, hogy elfolyjon a magzatvíz, így burkot repesztettek, illetve oxitocint is kaptam. Viszont nem igazán tágultam, a méhszájamat is kézzel vékonyították, mert az sem ment, aztán mikor megvolt a tágulás is, a méhszáj elvékonyodása is, tehát jöhetett volna a szülés, már a tolófájásaim voltak, már nagyon rosszul voltam és rájöttek az orvosok, hogy nem tudok megszülni a fiamat természetesen, ugyanis nem is úgy fekszik, ahogyan kell, illetve ki sem fért volna. És ekkor vittek császározni.:(

Maga az időtartam úgy nézett ki, hogy este 9-kor bekerültem a szülőszobára és éjjel 3-kor már császároztak. Tehát nem volt ez olyan hosszú, viszont éjjel 2 és 3 óra között borzasztóan rosszul éreztem magam, nagyon nagy fájdalmaim voltak.

Engem igazából az viselt meg kicsit, hogy már ott voltam a végén, már a tolófájásokat kellett visszatartanom, tehát már csak pár nyomásra voltam attól, hogy természetesen szüljem meg a fiam, de aztán mégsem lehetett. És persze még érzésteleníteni sem tudtak, altattak, így meg aztán már a fél család látta a kisfiúnkat, mindenki mondta, hogy milyen szép, milyen aranyos, én meg még akkor nem is láttam.:(

2013. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
utolsó: engem is ez viselt meg, és mai napig nem tettem túl magam rajta,hogy már órák óta tolófájásaim voltak de nem nyomhattam, amikor jött a doki,hogy végre megszüljük a babát megvizsgált és mondta,hogy azonnal császár. Pedig amikor nem tudtam visszatartani és nyomtam az már nem is fájt igazán, szóval a vége már nem fájt volna :(
2013. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És lenne mégegy kérdésem. A méhszájam 2111-es. Ez könnyíthet valamit a dolgon?
2013. máj. 27. 11:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy héttel a kiírt időpont után indították. De a kisbabánk 4,5kiló körül volt, előző nap uh—n annyit számítottak. Közben magas vérnyomás, vizesedés és kis fehérje a vizeletben. Reggel 7kor méhszáj puhító tablettát helyeztek fel, be is indultak rögtön a fájások, majd burokrepesztés, beöntés, oxi. Rendesen jöttek a fájások, nyílt a méhszáj, csak a baba szívhangja rendetlenkedett. Kaptam eda—t hála Istennek. Délután 3-rá teljesen ki voltam nyílva, mégsem jöttek a tolófájások. 4kor mondták hogy császár lesz, mert esik a baba szívhangja. Altattak, nem tudták érzésteleníteni. Kiderült hogy rajta volt a nyakán a zsinór kétszer. Viszont most itt szuszog a kezemben, makk egészséges. :) nem kell félni az indítástól. Ha nincs baj a babával, minden természetes úton fog menni.
2013. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, a méhszáj nem igazán jelent semmit.

Nekem a 36. héten volt 1111-es méhszájam, amikor is kórházba kerültem.

Maga a szülés pedig másfél hét múlva volt.

2013. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 3-ik szülésem volt indított túlhordás miatt.

Reggel 6-kor mentem be a szülőszobára,bő 2 ujjnyi voltam.

Ekkor kötötték be az oxitocint.

7-kor jött meg a dokim,ő burkot repesztett.

8 óra körül kezdett olyan izzasztóan fájni,nagyon sokat segített,hogy most labdán ülhettem és nem kellett fekve maradni.

8.53 perckor született meg az én kisfiam 58 cm-rel és 4100 grammal.

Összességében nagyon gyors szülés volt,szerencsém volt viszont,hogy harmadik baba,mert elég nagy lett hozzám képest,buksija is 37 cm-es volt.

2013. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!