Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám leküzdeni a...

Hogy tudnám leküzdeni a gátlásaimat és hogy ne legyen szégyenlős?

Figyelt kérdés
Egy 15 éves fiú vagyok.Sajna elég kövér vagyok,és sajna ez okozz nekem olyan gondot hogy kicsit fiú létemre nagyok a melleim.és elég szégyenlős vagyok e miatt és gátlásos.régen sokan csúfoltak e miatt,még manapság is néha,de már nem nagyon foglalkozok ilyenekkel.mondták már sokan hogy le kéne fogynom,ezzel nem is lenne baj,de apámnak és a testvérének is ilyen megnagyobbodott melle van,és ők már pedig elég idősek.gondolom akkor örököltem a dolgot:/ belülről nagyon jó ember vagyok,mindig segítek mindenkinek mindenben,szeretek adni az embereknek.Soha nem loptam,csaltam.Mégis az emberek csak a külsőről ítélnek meg(tisztelet a kivételnek,csak abból kevés van).Alig merek már lassan az utcára menni.A zene segített nekem felfogni mi is megy igazából a világban.Megtanultam belőle hogy legyen önmagam,és ne foglalkozzak a mások véleményével.de ezt annyira nem könnyű betartani.Kérlek segítsetek hogyan küzdhessem le magamban ezeket a dolgokat,mert én sajna az a típus vagyok,aki belülről szép.És ilyen emberből már nagyon kevés van.Meg persze ha örökölt a dolog,akkor nem tudok vele mit kezdeni :/

#szégyenlősség #fiú cici #igaz emberek #fiú mell
2013. jún. 12. 21:03
 1/4 anonim válasza:
próbáld ki,ha jön a jó idő, hogy annyit töltesz a strandon amennyit csak tudsz. Keverd magad szándékosan stressz helyzetbe,tapasztald meg milyen érzés szembe menni a félelmeiddel. Jelzem: Én mindig attól rettegtem, hogy mi lesz ha lefogyok és eltünnek az izmaim( rendesen kigyúrt voltam) Aztán elhatároztam, hogy olyan megmérettetésekbe megyek bele amitől félek. Most 64 kg vagyok, vékonyka, örömteli életet élek, és leküzdöttem egy félelmem.
2013. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszt,ezis lehet 1 megoldàs:) de azért vàrom még a vàlaszokat,sokat szeretnék hallani
2013. jún. 12. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

sajnos az emberek többsége a külső alapján ítél, ez nem helyes, de tényleg így van.

Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni ezzel- márpedig úgy tűnik nem- fordulj pszichológushoz, ő tud neked szakszerű segítséget nyújtani és leküzdeni a gátlásaidat.

Az iskolában kell lennie iskolapszichológusnak, hozzá bármikor fordulhatsz.

Hajrá :)

2013. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm,majd lehet kipròbàlom.

most lesz ugye a ballagàs,új emberek osztàlyok és hasonlók.szeretném ezeket a dolgokat a hàtam mögött hagyni.megpróbàlom önként,ha nem megy akkor pschológus(bocsi ha nem jól ìrtam le)

2013. jún. 13. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!