Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vélemény nyilvánítás kellene....

Vélemény nyilvánítás kellene. Válasz?

Figyelt kérdés
Ha van egy fiú, de túlságosan is lányosan néz ki ( arc, alkat, hosszú haj, meg egyéb olyannyira hogy elsőre lánynak nézik ) de még a természete is olyan, meg lelkileg és érzelmileg talán még túlérzékeny is, de nem festi magát, normálisan öltözik/viselkedik, meg nem "ferdehajlamú", csak lányos, azt hogy fogadja a társadalom? Azaz, " nagyon gáz"?
2013. jún. 16. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem fogják tisztelni ezekért a tulajdonságaiért, de szerintem sokan már túlléptek azon, hogy a sztereotípiák szerint milyennek kell lennie egy fiúnak/férfinek, de még sokan nem. Egyébként van egy lány ismerősöm, aki egyszer azt mondta, hogy pont az ilyen fiúk tetszenek neki, ezt a választásai is igazolják.
2013. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg?
2013. jún. 16. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik részre vonatkozik a kérdés?
2013. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egészre. Mind a kinézet és a viselkedés is.
2013. jún. 16. 13:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egyén nagyon az anyjára ütött. És néha elhangzik hogy "Nem is tudtam hogy van egy lánya" vagy ha idegen megszólít "elnézést kisasszony" vagy hasonlók, de előfordult már az is hogy "Hé, kislány". Ha nem mondja el hogy fiú, simán elnéznék lánynak.
2013. jún. 16. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert egyrészt megvan az emberek elképzeléseiben, hogy tipikusan milyen egy férfi, nem véletlen, hogy sok szülő erőlteti a fiúgyermekének a fiús játékokat, mert azt természetesnek veszi, illetve később megvan az is, hogy a férfiak kemények, nem mutatják érzelmeiket, nem törődnek másokkal, meg a hasonló nemi szerep sztereotípiák. Ez többször meg is jelenik a különböző közösségi oldalakon is. A kinézet kérdése is hasonló alapokon nyugszik, megvannak az ún. standardok, hogy egy férfinek hogyan kell kinéznie. Legyen izmos, erős, és a többi. Azonban a társadalom egyre elfogadóbbá és nyitottabbá válik, illetve sokszor már nem csak a sztereotípiák döntenek egy ember megítélésében, nem tudom, hogy egy férfinek miért ne lehetnének érzelmei vagy miért ne mutathatná ki azokat, hiszen akkor épp emberi természetét tagadja meg,de az elvárásoknak meg kell felelni. Szerintem, legalább is a tapasztalataim szerint az egyre szélesedő elfogadás felé tart a nyugati civilizáció, bár még hosszú az út. Legalább is ez az én véleménynem, tapasztalataim által.
2013. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!