Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti egyetértetek ezzel a...

Ti egyetértetek ezzel a "közmondással"?

Figyelt kérdés
,,A pénz nem boldogít, de mégis sokkal inkább sírnék egy luxusvillában."
2013. jún. 17. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen
2013. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
62%
Hát én nem értek vele egyet mert inkább legyek szegényebb de szeressen valaki és várjon valaki otthon mint hogy csak a pénzemért szeressenek.De az igaz hogy ha valakinek sok pénze van akkor úgy több lehetősége van az életben sajna.
2013. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem közmondás. Így nem is lehet egyetérteni vele. A pénz nem minden sőt.
2013. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Antimod ***** válasza:
Nem szívesen sírnek sem luxusvillában, sem másutt.
2013. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem közmondás, ezért is tettem idézőjelbe, csak hirtelen nem találtam más szót.
2013. jún. 17. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
akkor csak simán mondás. :)
2013. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem értek egyet
2013. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet... Ha már okod van arra hogy sírj ,akkor nem tök mind egy ,hogy hol sírsz? Akár melyik szempontot nézed , biztos ,hogy a saját dolgodat fogod szem előtt tartani ,de ha mondjuk egy luxusvillában lennének problémáid ,akkor szerinted mire mennél egy villával ,ha nem tudnád magadnak megvenni/megszerezni ami éppen kell... Ugyan olyan szar lenne és csak az lebegne a szemed előtt nem pedig ,hogy miben ülsz :)
2013. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szó szerint értendő a "sírnék egy luxusvillában" szófordulat! A volt magyar tanárom mondta mindig azt, hogy a pénz nem boldogít. Na erre én csak annyit mondok, hogy ha a gyermeked sír, mert nem tudsz megvenni a szűkös anyagi helyzet miatt egy hőn áhított játékot, boldog vagy? Nem, inkább szomorú. Ha a gyerekednek nem tudsz megvenni egy szép ruhát boldog vagy? Nem, inkább szomorú. Ha a gyereked azért nem tudja megvalósítani az álmát, mert nem tudod fizetni az oktatását, boldog vagy? Nem, inkább szomorú. Szóval aki azt mondja, a pénz nem boldogít, az nyilván nem tett fel magának még hasonló kérdéseket...
2013. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, bizony. Mondjuk szerelmi bánatom van: miért lenne jobb a lepukkant albérletrmben vergődni, mint búfelejtésként gyorsan szervezni egy utat, mondjuk Indiába? Ha egészségügyi bajom van: ismerjük a várólistàs vizsgálatokat, ahol pénzzel egy csapásra előrekerülsz, vagy a csak külföldön végezhető méregdrága kezeléseket... Ha magányos vagyok: mikor esélyesebb hozzám hasonló érdeklődèsű emberekkel találkoznom, ha a munka-vacsifőzés-tévé előtt zabálás szentháromságával töltöm a napokat, vagy ha eljárok úszni,táncolni, nyelvtanfolyamra... hagyjuk már ezt a "csak az lehet lelkiekben gazdag, aki csóró" klisét.
2013. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!