Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-12 hós babák anyukái,...

8-12 hós babák anyukái, egyetértetek az alábbi állítással?

Figyelt kérdés

"Egy ekkora babának már elég, ha napi kétszer, reggel és este kap tápszert/anyatejet."

Akkor is igaz szerintetek ez az állítás, ha a baba tejallergiás, és emiatt tejtermék-, tojás-, szója- és gluténmentesen kell hozzátáplálni? A ti babátok hányszor kap tápszert vagy anyatejet, kb. mennyit?

Mi most ott tartunk, hogy napi 4x iszik tápszert, ébredéskor, délelőtti alvás előtt, délutáni alvás előtt és este alvás előtt. Kb. 800-900 ml-t fogyaszt el naponta. Ha ennél kevesebbet kap, nyűgös, nehezen alszik el és kevesebbet alszik. 3x eszik kanalas ételt, elég jól eszik szerintem. Ja és kb. 10 kg, 9 hónapos kisfiú.

Tényleg túl sok neki ennyi tápszer?



2013. jún. 2. 01:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
IGen akkor is elég, baja nem lesz tőle, de már többre nincs szüksége.
2013. jún. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az allergiás részhez nem tudok hozzászólni, mert szerencsére nincs ilyen problémánk, de a fiam 1 éves és csak reggel és este eszik 240 ml tápszert. 8 hónaposan sem evett már többször tápszert.
2013. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Napi 500ml elég elvileg,de ártani nem árt,örülj hogy megissza.Lányom 6hós kora óta már csak este fogadja el,így tömhetem tejpéppel,krémtúróval hogy meg legyen a tejalap.

Lányom reggel tejpépezik(220g),tízóraira krémtúró(130g) vagy joghurt+gyümi(150-200g),ebédre főzelék(200-300g),du gyümi vagy joghurt gyümi(150-200g),5-6körül még eszik kenyeret,9kor tápszer(200-240mili).2nap múlva lesz 8hós és ez a rengeteg kaja mellett se hizik 2hónapja...

2013. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
zért nyűgös, mert hozzászokott ahhoz, hogy alváskor tápszert kap. Nincs ezzel semmi gond. Majd kinövi. Bár én adnék inkább neki valami egészségesebbet, változatosabbat, vagy próbálj a tápszerébe rakni egy kis frissen facsart gyümölcslét. És egyébként elég fura, hogy azért, mert tejallergiás nem kaphat pl. glutént. Miért is? Ki mondta ezt? Milyen doki?
2013. jún. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Igen, ennyi idősen reggel tápszer+ kenyér valamivel, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, délután gyümölcs kekszel, vagy péksüti, este főzelék, lefekvés előtt tápszer.

Tej allergiás volt, de kinőtte 1,5 évesen

2013. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

szerintem is elég a napi kétszeri tápszer v anyatej.

Az én lányom reggel-este iszik 230ml körül.Este 8tól reggel 8-ig alszik, illetve ebéd után 1,5-2 órát. Napközben még 2x eszik.

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt mondta, azért iszik ennyi tápszert, mert megszokta, hogy ezzel alszik el.

2013. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

És az sem mindegy, hogy 8 vagy 12 hónaposról van szó. :)

Na meg egy év körül általában áttérnek az egy alvásra a gyerekek, és akkor ki tudsz venni egy tápszert.

Nekem ezzel az a bajom, hogy a pocakja az értékes tápanyagok helyett ezzel a mű vacak tápszerrel telik meg. Jönnek a friss zöldségek, gyümölcsök, azt kéne ennie ezerrel...

De baja nem lesz, de lehetne jobb is...

2013. jún. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Hát én kettéválasztanám (még mielőtt letámadnak, nem azért mert véresszájú szoptatáspárti vagyok aki a tápszert ördögtől valónak tartja-mert nagyon nem!) Anyatejes babáim voltak, a fiam 4 hónapos korától kapott tápszer kiegészítést, és mellett természetesen szopott.

5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást és 8 hónapos korától kétszer volt csak szopi reggel és este este még kiegészítve tápszerrel is, így sajnos 10 hónaposan vége is lett a szoptatásnak, illetve ő éjjel nem ébredt így az éjjeli szoptatás is kimaradt.

Második babámat szerettem volna minél tovább szoptatni így ő bizony nem kapott se teát se vizet se gyümi levet, nem is fogadta el. 5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást és 10 hónaposan még 5ször szopott emellett mert rendes kanalas étel után is szopott, illetve éjjel is szopott 1 szer.

Végül 14 hónapos koráig szopott. Jó volt mert 1 éves koráig míg gyakran szopizott, addig sokféle betegségtől megvédte az anyatej amit a nagyobb hazahozott az oviból. Ahogy ez a viszonylag gyakori anyatejes táplálás egyre ritkább lett úgy sorban kapta el a betegségeket és betegségekkel teli 1-1.5 év következett.

Nem mondom hogy 100%os összefüggés van de azért belejátszik, az orvosunk is azt mondta nagyobb betegségeknél (mikor a nagyobb volt beteg) hogy csak szoptassak szorgosan minél többször ne kapja el a kicsi is.

2013. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8 vagyok eltűnt a vége...tehát ha anyatejes lenne akkor étkezés MELLETT persze de simán adnék neki 4-5 ször is anyatejet, de tápszerrel nem biztos hogy ugyanígy lennék, igazából nem hinném hogy 4-5 adag tápira szüksége lenne egy 9 hónaposnak még.
2013. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 8 hónapos,változó,hogy hányszor szopizik. Ha sikerül tartani a napirendet,akkor 3x szopizik még,ha nem,akkor többször. Reggel 5-6 között cicizik,felkel fél8-kor. Fél9-9-kor ismét cici,de addigra már olyan álmos,hogy fogalmam sincs egyelőre,hogy fogom kiváltani a 9 órás evést.. Alszik kb.fél 11-ig,majd fél12-12 között főzelék. Fél2-kor ismét álmos,ilyenkor néha csak cicin tud elaludni,néha megy anélkül is,kb. fél órát szundít. 3-fél4 között uzsonna,ez valamilyen joghurt+gyümölcs/túró+gyümölcs. 5-fél6 körül megintcsak álmos lesz, bár jó lenne ezt az alvást valahogy eltolni,de ha kimarad,akkor 6-kor nem hajlandó kanalazni,csak cici. Így szoktam hagyni aludni,ez is kb.fél óra. 6-kor tejpép simán v. valamilyen gyümölcsöt keverek hozzá. Fél7-7kor fürdés,utána fél8-8 cici,alvás,11-kor ébred,ismét cici,aztán egész éjszaka kb.2 óránként kel.. :S nem tudom,lehet valamit elcseszek,legalábbis nagyon úgy érzem,de nem tudom,hogy min kéne változtat. Viszont a tápszer más,arról nem tudok jóformán semmit. Fogalmam sincs,hogy mennyit szopizik a fiam,nem mérem. Kajából 200-250 gramm között eszik,mikor hogy. Annyit tudok,hogy a tápszernél korlátok vannak a mennyiségben.
2013. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!