Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le sokan a vidéki...

Miért nézik le sokan a vidéki embereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 14:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Azokra az emberekre gondolok akiknek földjük és traktorjuk van."


Azért az ilyen emberek között is van különbség. Felénk is lakott olyan ember akinek van földje, traktorja, de amúgy tényleg egy tanulatlan "paraszt".


Vagy ott vannak rokonaim, van saját gazdaságuk, a traktor többet ér mint egy új BMW, és mindemellett tanult értelmiségi emberekről van szó, széles látókörrel.

2013. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Én Budapestről költöztem le vidékre, 27 évig éltem BP-n, és 12 éve itt, vidéken.

Budapesten rengeteg barátom, ismerősöm volt, itt vidéken meg nem találtam senkit.

Egyszerűen nem értem meg magam velük, sok olyan tulajdonságuk van, amik nekem felfoghatatlanok.

És igen, ezek után a tulajdonságuk után tudom én is elmondani, amit, és bennem is megfogalmazódott a fenti kérdés.

Ezért ők engem egy nagyképű valakinek tartanak, ahogy hallottam: panelbunkó, vagy pesti paraszt.

Mindezt mondják úgy, hogy köszönés nélkül olyat kérdeznek tőlem, amit még a saját anyámnak se mondanék el, letegeznek, a legalapvetőbb etikai dolgokkal sincsenek tisztában.

És ez az arány eltolódik ebbe az irányba vidéken, gondolom, és már tudom, hogy itt nem olvasnak, néznek olyan műsorokat a TV-ben, amikből tanulni lehet, egyáltalán az érdeklődés hiánya ezen dolgok iránt hiányzik belőlük.

Szóval egy hatalmas tévedésem volt vidékre költözni, aki ilyenben gondolkodik, és városból költözne ide, jól gondolja meg.

2013. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Na igen, ez az utolsó tipikus pesti felfogás :D

Vidéken biztos nem néznek olyan TV műsort, amiből tanulni lehet :D nem sok minden ragadt rád 12 áv alatt.

2013. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Justicar ***** válasza:
Vidéken áram sincs, és mindenki traktorral jár, meg földet művel. Hogy lehettek ilyen buták? Istenem..
2013. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szerintem alapvetően nem szabad foglalkozni a lenézés szóval. Sokféleképpen lenézőek az emberek. Abból kell kiindulni, hogy akinél érzékeled, hogy bármiért is lenéz, az csak azt fitogtatja, hogy neki bizonyos területen magasabb értékei vannak, de akiknek valóban tartósan és megérdemelten magasabbak az értékei, tudása, tapasztalata, képességei, anyagi helyzete, az nem foglalkozik azzal, hogy önmagát méregesse. Aki méreget, az maga is a hiányosságát fitogtatja. Az ilyen ember folyamatosan elmondja az érdemeit, mert maga sincs meggyőződve arról, hogy valóban értékes. Sajnálom azt az embert aki arra próbál büszke lenni, hogy egy bizonyos helyen lakik és nem egy másikon. Az ilyen emberrel nem érdemes szót váltani sem, a véleménye meg egyeltalán nem szabad, hogy nyomot hagyjon.
2013. jún. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!