Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beképzelt a legtöbb...

Miért beképzelt a legtöbb magyar ember?

Figyelt kérdés
Szerintem a magyar emberek többsége (leginkább a lányok) manapság nagyon beképzeltek, annak ellenére, hogy a legtöbbnek egyszerűen nincs mire nagyképűnek lennie. Már nem élek Magyarországon, kiköltöztem Angliába 2 éve és meg kell mondjam sokkolt ez az úgymond "társadalmi különbség". Magyarországon ha mondjuk végigmész az utcán nagy az esély arra, hogy beszól valaki, míg Angliában a legtöbb ember rád mosolyog, tudom furán hangzik de így van, nagyon barátságosak...A lányok is itt teljesen másak, otthon annyi beképzelt kis liba van, hogy elképesztő, itt legalább lehet velük normálisan beszélgetni, még ha nem is tetszel nekik, akkorsem fognak elküldeni a fenébe úgy mint otthon...szerintetek ezt csak én látom így? 18/f

2013. jún. 20. 23:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva?
2013. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, senkit sem pontoztam eddig :P
2013. jún. 22. 11:42
 13/20 Salx Narval ***** válasza:
Gondolom azért, mert a problémák ellenére az emberek többsége szereti a hazáját, törökök viszont nem nagyon írogatnak ide, hogy felpontozzanak.
2013. jún. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

9-eshez:

"Mert a magyar embert úgy nevelik fel, hogy ne legyen önbecsülése"

Ez teljesen igaz, én is Nyugaton élek, és pont ezt tapasztalom, a magyaroknak nincs önbizalma. Hogy ez miért hozza magával a többiek leszólását, nem tudom.

Nem direkt nevelnek így, a szülöknek sincs önbizalma, se sok pénze, így nem tud önbecsülést adni a gyereknek, csak a saját szorongását adja tovább, hogy megfeleljen, hogy öt se szólják le.

Engem is így neveltek. Ez van, ez a magyar sajátság.


Ami nekem nehéz, hogyha kegyetlenül beszólnak - ami velem gyakran megtörténik, ugyanis kicsit más értékrendszerben élek, mint az átlag, korábban is így éltem, azonkivül érzékeny is vagyok, ráadásul nem is eszközöm az azonnali visszavágás - elkülönítsem a valós kritikát a rosszindulatú beszólástól.


Pl. a legutóbb egy régi barátnömmel találkoztam, nagyon jóban voltunk 7-8.-ban, de ök elköltöztek.

Roppant megörültem a találkozásnak, hisz azóta nem láttam.

Elkezdtem mesélni magamról, mint anno, problémákkal együtt, és ahelyett, hogy örült volna, felülröl lefelé ennyit szólt: Hát a te életedben aztán nem sok perspektíva van!

Ezen teljesen megdöbbentem. A kapcsolat aztán hamarosan meg is szakadt. Semmi régi élményröl nem esett szó. Elgondolkoztam, ez most kritika vagy mi? Idáig ugyanannyit elértem az életben, mint ö, söt, inkább többet,hisz én külföldön élek, tehát az élettapasztalatom mindenképpen több, tehát szégyenkezésre semmi okom. Azt pedig, hogy a jövö kinek mit hoz ebben a zavaros gazgasági helyzetben - nehéz megjósolni.

Még a pszichológus sem mond ilyet a pszichiátrián az öngyilkosságból épp visszahozott paciensnek.


Lehet, épp ö az, aki meg van keseredve, és ez így jön le.


Mindenkinek vannak problémái, aki érzékeny és szeretne fejlödni, elöre jutni, nekem ez természetes.

Lehet, hogy aki többet mutat, mint ami, dicsekszik, azaz büszke és beképzelt, tudatlanul bár, de önvédelemböl teszi: ne lássanak bele, ne tudjanak belerugni.


Hogy miért kell belerúgni, ezt nem tudom.

Egy pszichi mondta nekem, hogy akinek nem sikerült az élete - vagy legalábbis úgy érzi - az annak örülne, ha a másiknak nem sikerülne.

2013. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem itt inkább arról van szó, hogy a magyar kultúra (ami alatt azokat az értékeket értem amelyeket a szülők a gyerekeiknek átadnak) még mindig erősen a judeo-keresztény értékrendszerben gyökerzik.


A gyerekeket úgy nevelik, hogy azok a szüleiknek (vagy valaki másnak) tartoznak felelősséggel a tetteikről, nem saját maguknak. (Dehát biztos olyan embert akarnak nevelni aki engedélyt fog kérni tőlük, hogy finghasson.)


Az így nyert autoritást aztán arra használják fel, hogy a gyerek természetes védekező reakcióit (pl azt, hogy a gyerek verekszik) természetellenesnek állítsák be, ezzel elidegenítve a gyereket a saját állati természetétől, rombolva az önbecsülését.


Pedig minden emberi viselkedés természetes, és oka van.

Itt inkább arról van szó, hogy szülők irányítás helyett a felelősséget a gyerekekre kenik. Kész.


Ugyanezt a hozzáállást tapasztaltam a tanárok részéről, meg hasonló hozzáállást gyakorlatilag majdnem mindenhol máshol az életben.


Mivel a nők szociálisabbak és hajlamosabbak az érzelmeiket használva megismerni az őket körülvevő világot, ez a pusztítás rajtuk hatványozottan megy végbe.


Az eredmény az, hogy elnyomják az érzéseiket, megtagadják saját magukat, mert "nem illik". Egymást gyilkolják minden apró felszínes baromság miatt, aztán menekülnek a felelősségvállalás elől és megpróbálják másra kenni. Maguknak is hazudgálnak, pl. soha nem vallaná be egyik sem, hogy csak irigy volt. De ez nem csak a nőkre vonatkozik.

Persze az igazi gond az, hogy az emberek kis semminek, értéktelennek érzik magukat. Ezért olyan sok a ribnc is. Hogy a magyarok büszkék? Fenn hordják az orrukat? Mégis mire lehetnének büszkék? Csak utálják magukat és védekeznek ellene.

2013. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Hogy ez miért hozza magával a többiek leszólását, nem tudom. "

Ha úgy érzed, hogy valaki másnak tartozol számadással a tetteidről, nem saját magadnak, akkor az fog számítani, hogy hogyan látszanak a dolgok ennek a valaki másnak a szemében.

Következésképpen a többieknek kell majd megmutatni a frankót, nem saját magadnak. Az ő véleményük számít.

Ezért kell beszólni, hogy jól megmondjad nekik.

Ekkor az, hogy valójában hogy vannak a dolgok mit sem számít - hisz meg se fordul a fejedben, hogy megtiszteld magadat azzal, hogy őszinte vagy saját magaddal szemben.

2013. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
sok hülye ribizli útálom őket
2015. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűek.
2016. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
a fiúk aztán beszélnek, hogy a magyar lányok milyen beképzeltek,de azt nem veszik észre,hogy ök maguk milyenek. kritizálni azt könnyen tudnak!Legtöbbször a fiúk bántalmaznak lelkileg másokat!(Persze vannak kivételek).Azt nem mondom,hogy nincs a lányok között is jó sok hibbant.
2020. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez egy elmaradott ország, ahol a lakosság nagy része egyszerű proli. A mostani kormány is a tirpák viselkedést népszerűsíti.

Normális nevelés, oktatás híján nem csoda, hogy a magyarok többsége megreked egy beképzelt tizenéves szintjén, folyton megsértődik, nagyképűsködik, de a gyakorlatban egy nagy 0.

2023. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!