Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a kisebbségi érzéstől?

Figyelt kérdés
Arra a kisebbségi érzésre gondolok, amit a gyerekkorban ültetnek el bennünk azzal, hogy arra kényszerítenek azt és úgy csináljunk, ahogy a felnőttek "jónak" látják.
2013. jún. 27. 08:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
Kisebbségi érzés ellen küzdj úgy, hogy teljesítesz! Sport, ép testben ép lélek ( energiát kapsz, kiüríted a fejed, a külsőd is javul), esetleg versenysport, kertészkedj (szép virágok láttán, saját termesztésű zöldséggel a kezedben javul az önérzeted, főleg ha mások is megdicsérik! Tanulj, dolgozz. Ezt a felnőttek is jónak fogják látni.
2013. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gömbicica ***** válasza:

próbálj a felnőtt fejével gondolkodni.

A Te gyerekeddel mit csinálnál? hagynád mindig hogy menjen a saját feje után? Te nem "zárnád" korlátok közé és mondanád meg neki ha valamit nem tartasz jónak?

2013. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gömbicica ***** válasza:

a kisebbségi érzést én másképpen látom.

ha lehülyéznek,

ha áááá Te ezt ugy sem tudod megcsinálni

ha ennyire muja vagy, hogy még ez sem megy,

ha látod a szomszéd fia/lánya mennyivel ügyesebb

ha hogy te milyen liba vagy

ha hogy te milyen dagadt vagy

ha apám milyen csontváz vagy habzik a hátad ha a hasad mosod.

stb.stb. előfordul

szerintem ezek okoznak egy gyerekbe kisebbségi érzést.

nem az, ha "kényszeritenek" -bár ez nem tudom értelmezésedben mit is jelent-

A felnőtt nem azért látja másképp jónak, hogy a gyerekkel jól kicsesszen, hanem felelősségből, tapasztalatból mondjuk.

üdv. :-)

2013. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gömbicica ***** válasza:

megint másfajta megközelitésben:

konkrétan milyen kisebbségi érzésed van? mire gondolsz?

2013. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kérdező biztos nem az egészséges szülői féltésre gondolsz egyik kedves válaszoló!Másik meg jól leírja,mitől lehet vkinek kissebbségi érzése!Sajna vannak ilyen szülők!A kertészkedés tényleg jó,kár,h én panelban lakom,s csak a halott rokonaim sírján élhetem ki az efajta vágyaimat,na de tényleg jó,s megnyugtat!Mintha egy kisgyereket gondoznál
2013. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Megidézlek ***** válasza:

"Az emlékezet halott dolog. Az emlékezet nem az igazság és nem is válhat azzá, mert az igazság élő, az igazság az élet; az emlékezet pedig az immár nem létező dolgok őrizgetése, amelyek a szellemvilágban élnek, mégis rabságban tartanak, a börtönünkké válnak. Egyszer belátod, hogy az ego csupán a múltbéli emlékeid összessége, nem pedig te magad. Te tudatosság vagy, az emlékezet pedig tartalom."

-Osho

2013. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jelölj ki naponta célokat. Ne nagy dolgokra gondolj, hanem teljesen hétköznapi célokra. Pl, ott van tizenöt méterre a bolt, amíg odaérek, nem veszek levegőt. Vagy ilyesmi. Ha sikerül, és miért ne sikerülne, tudatosítsd magadban, hogy megcsináltad! Naponta apróó ki sikerélmények érnek, és ezáltal növekszik a magadba vetett hited, nő az önbizalmad.
2013. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat reagálni fogok mindre, de sajna most behavaztam :-) türelmet. Még egyszer Köszi!
2013. jún. 28. 21:24
 9/13 A kérdező kommentje:
A mozgás a kertészkedés valóban jó ötlet, ebben én is hiszek :-) Köszönöm!
2013. jún. 28. 22:29
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Gömbicica :-)


1/ Sajnos már nagyon jól tudok "felnőtt fejjel gondolkodni", de ennek nem tudok felhőtlenül örülni, sőt sajnálom a gyermeki gondolkodásomtól való eltávolodást.

Csak akkor érezném hasznosnak a gyerekekre kényszerített oktatást, ha olyan világot látnék amelyben, ha nem is mindenki, de a legtöbb ember elégedett és harmonikus életet él. De ennek most épp az ellenkezője látszik :-(


2/ Amikor valakinek olyanokat mondanak, amiket írsz az már sértés, sőt akár megalázás valóban ettől is kialakul a kisebbségi érzés. Aki ilyeneket rendszeresen mond, azzal komoly baj van.

Felelősséget és tapasztalatot említed, ezekkel nagyon

óvatosan lehet csak bánni, mert tévutakra vihet. Tapasztalatot nem lehet átadni, azt mindenkinek meg kell szerezni :-) Felelősséget pedig csak leginkább magunkért vállalhatunk.


3/ Arra a kisebbségi érzésre gondolok ami az iskolai kudarcok miatt alakul ki. Pl: nem lehet mindenki matek zseni, nem lehet mindenkinek tehetsége a zenéhez stb.

Ismered az "Állatok iskolája" című mesét?


Köszönöm a válaszaid :-)

2013. jún. 28. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!