Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha megtudnád egy barátodról,...

Ha megtudnád egy barátodról, hogy empata, hogyan viszonyulnál hozzá?

Figyelt kérdés

Mindig is titkoltam és nem is gyakran látok lehetőséget barátságra. Évek óta először kezdek megnyílni és tekintek valakire lehetséges barátként. Régóta próbálom tartani a távolságot az emberekkel, ezért keveseket engedek közel magamhoz.

A lényeg, hogy megkedveltem valakit és bár nem olyan vagyok, mint más empaták, én bírok az értelmeimmel és évek hosszú, kitartó munkájaként tökéletesen meg tudom különböztetni a saját és a környezetem érzelmeit, már különösebb hatással sincsenek rám. Viszont még ma is könnyen belelátok másokban, nem csak könnyen kiismerem az embereket, de szinte a fejébe látok azoknak, akikkel sok időt töltök. És ebből a "képességből" villantottam véletlenül párszor az utóbbi időben. Elgondolkodtam, mi is lenne ha elmondanám mi vagyok, de tartok tőle, hogy ettől megrémülne.


2013. jún. 27. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Empata=empatikus???
2013. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Akkor most definiáld, hogy mit is értesz empata alatt! Továbbá konkrétan miben nyilvánul meg eme "képességed"?
2013. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Kár, hogy csak most látom ez a kérdést, mert én is empata vagyok. Sajnos Magyarországon ez a dolog nem annyira ismert, így kevés róla az információ. Az én baráti körömből hárman tudják rólam, kettő pozitívan reagált (bár nem hiszem, hogy komolyan elhitték), a harmadik negatívan. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem próbálom meg másokkal ezt megbeszélni, mert nem érzem, hogy komolyan vennének. Ha esetleg szeretnél erről beszélgetni, akkor küldj privátot.
2014. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zsuzsus23 válasza:
100%
szia en is empata vagyok. ti miota tudjatok h azok vagytok
2014. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
27%
Én is most tudtam meg , hogy valószínűleg empata vagyok de nem kell félni miatta aki el tud fogadni így az az igazi barát. És ne úgy fogalmazz, hogy "mi vagyok" mert nem vagyunk mutánsok!
2014. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%

[link]

Inább nézzétek meg ezt...

2014. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Maóka válasza:

Én is csak most "jöttem rá", hogy ki vagyok, bár jelek eddig is voltak rá. Csak nem tudtam, hogy mint "fogalom" létezik az empataság. Legjobb barátnőmmel beszélgetve találtam egy cikket, ami az empatákról szólt, és közel 90%-ban stimmelt rám a leírás. Ő is elolvasta, és kb kitörő örömmel fogadta, hogy van oka a már-már bizarr tudásomnak. Bennem is a helyére zökkent valami, mert megnyugodtam, hogy nem csak 'túlérzékenyek a receptoraim', hanem Ilyen vagyok :)


Ha már van ez a képesség, akkor érezni lehet azt is, ki tudja befogadni ezt az információt, és vele megosztani ezt a csodát :)

2014. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az empátia egy másik személlyel való együttérzés képessége, az a tulajdonság, mikor elfogadjuk és megértjük egy másik szempontját, azért mert bele tudjuk képzelni magunkat a helyzetébe.



Csak mert én is az vagyok. Eddig nem tudtam mi ez az érzés de egy ismerősöm és jó barátom , rávilágított a lényegre.


Itt egy link ezt olvasd el. HA valamit nem értesz szívesen válaszolok. [link]

2015. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Es meg en is! Tisztara X-mennek erzem most magam. Kene egy kosztum. :D
2015. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvassa meg valaki? En is az vagyok, ma tudtam meg. Ha van kedve valakinek, irjon🙂
2018. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!