Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes vitatkozni az emberekkel?

Érdemes vitatkozni az emberekkel?

Figyelt kérdés

évek során úgy látom, hogy az emberek nagy-nagy többsége szereti maga körül a konfliktust. ez mind szép és jó, azonban a konfliktusmegoldási képessége az embereknek egyszerűen nulla. olyan gusztustalan szinten akarnak érvényesülni, hogy egy egyszerű vita alkalmával olyan dolgokat képesek felhozni annak érdekében, hogy a vitából győztesen kerüljenek ki, amik teljesen logikátlanok, nem az adott vitatémához kapcsolódóak.


személy szerint konfliktuskerülő vagyok pont ezek miatt, ugyanis amikor egy vitába, konfliktusba kerülök, a másik fél minden alkalommal dominál következetlen reakciókkal.


unok minden embert felvilágosítani arról, hogy következetlenül, logikátlanul szállnak szembe velem, másokkal stb. belefáradtam. nem tudom elviselni már az embereket.


ti hogy vagytok ezzel?



2013. jún. 28. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akivel nem érdemes azzal nem vitatkozok. Akivel meg érdemes, azzal meg el sem jutk a vitáig, mert meg tudjuk értelmesen beszélni a véleményünket. Vitába meg nem kapcsolódok be, csak nézem őket, mint egy kabarét :)
2013. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdemi vitát, eszmecserét lehet folytatni vele, akkor igen.De ha csak az ellenkezés a célja és a magáét fújja, akkor még szóba állni sem biztos, hogy érdemes vele.
2013. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiiii ***** válasza:

Kétféle vita van. Az egyik, mikor két, vagy több személy egy adott témát rág át ÉRTELEMMEL és KÍVÁNCSISÁGGAL telve. A kíváncsiság a másik személy gondolatai felé irányul (hogy a szűk látókörünket tágítsuk). Ez tök jó dolog, nagyon hasznos, én szeretem ezt a fajta vitát folytatni arra érdemes emberekkel.

A másik vita nem is vita, az már veszekedés. Ocsmány módon folyik, egyáltalán nem szépen, becstelenül, akár erkölcstelenül is, amitől undororom. Az emberek képtelenek ilyen esetekben okosan cselekedni és beszélni, arról nem is szólva, hogy az észérvek ilyenkor sehol sincsenek. Teljesen értelmetlen, felesleges ilyen veszekedésekbe belefolyni, sehova sem vezetnek. Ezt már inkább hívnám konfliktusnak. Míg az első típusú, igazi vita pusztán emberek egymás közötti nézőpontcsere, beszélgetés, nem pedig konfliktus, összetűzés.

Sokszor én is megunom, hogy vitába (nem veszekedésbe!!) szálljak az emberekkel, mert képtelenek felfogni, hogy nem csak az ő nézetük létezik, elfogultak és vakok.

2013. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Áhh...barátnőm volt olyan, hogy ha vitatkozni akart, mindig felhozott valamit, amire válaszoltam hogy szerintem márpedig így van...erre felhozott egy másik sérelmet, aztán ha kifogyott, felhozta a régi már megbeszélt apróságokat is ömlesztve...tipikusan az a dolog volt, mikor nem tudsz érvelni, csak folyamatosan mondasz valami mást.


De itt gyakorin is keveredek néha vitákba, általában értelmesebb emberekkel lehet vitázni, tények alapján, és a végén elnézést kér az a fél aki valamit nem jól tudott. És nem a másik megalázása, szapulása a cél, hanem a téves információ kijavítása, vagy adott esetben csak szimplán a vélemény kifejtése.


De persze vannak akik nem tudnak vitázni, olyankor jön az anyázás, meg primitív viselkedés.

2013. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól írják előttem, lehet véleményeket, észérveket ütköztetni, de valamikor maguk a személyek "ütköznek", ilyenkor az egó beszél belőlük, egymás személyét támadják, mindenféle negatív érzelemtől elvakítva. Utóbbi esetben nem érdemes belemenni.
2013. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom a kérdezőt, és a válaszolókat is.

Az emberek olyan elemi dolgokkal kapcsolatban sem képesek belátni, hogy tévedtek, amik konkrét tények. Ha valakinek beírják, hogy bocsi, de a muszájt nem elipszilonnal írjuk, az életben soha nem fogja azt gondolni, hogy tévedett. Pedig ez pl. tény. Hát ha még olyan dolgokról van szó amik úgymond szubjektív dolgok, ott gyakorlatilag a vitatkozó felek inkább meghalnának, csak hogy elmondhassák, hogy nekik van igazuk.

Felesleges vitatkozni bárkivel is, bármiről, bármikor.

Olyan emberekkel kell kapcsolatban lenni akikkel egyetértünk alapvető kérdésekben, és akkor szóba sem jöhet a vita.

Most azt a fajta vitát nem is említem, amikor nem egy konkrét dologról folyik a párbeszéd, hanem a másik gyalázásáról, mert annak aztán tényleg az égvilágon semmi, de semmi értelme.

Az pedig természetes, hogy egy konkrét dologgal kapcsolatos vita is az esetek többségében átmegy egóharcba, mert az emberek ilyenek.

2013. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, előző hozzászóló, ez a "muszáj"-os példád: pont így jártam itt a fórumon, ki merészeltem javítani egy (másfajta) hibát, de egyáltalán nem bunkó vagy lekezelő stílusban, erre olyan elvakult gyűlölet áradatot kaptam az illetőtől, hogy az valami hihetetlen, szerintem ha élőben beszéltünk volna, simán nekem esett volna, de komolyan! Félelmetes volt. Az egész helyesírási szótárt és magyar nyelvet képes volt "áthazudni", csak hogy neki legyen igaza. :((
2013. jún. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Véletlenül estem be ide. Ezt tudom hozzátenni:


[link]

2013. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már semmiféle vitához nincs affinitásom, az esetek többségében parttalan és csak az ego dönt...
2015. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál, Kedves kérdező!
2015. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!