Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 2 meleg örökbefogad egy...

Ha 2 meleg örökbefogad egy gyereket akkor az a gyerek nagyobb esélyel lesz meleg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Erre nehéz válaszolni, de szerintem igen. Kb. 3-4 éves kortól már kezdi figyelni a gyerek a környezetét, főleg a szülőket, és kezdi megtanulni a nemek közti különbségeket és a viselkedésformákat. Majdnem a kamaszkor elejéig alakul a személyisége ilyen szempontból.

Nem azt mondom, hogy tuti meleg lesz, de a esélye tényleg nő.

2013. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%

Lehet rá esély, de ha a szülők vagy a két apa vagy a két anya nevelésén is múlhat, mert ha ők nem akarják hogy meleg legyen, mert a melegség inkább betegség a többiek meg csak amolyan áll melegek akik a környezetben látják, de ha a szülők normálisak és inkább heterónak nevelik a gyereket akkor kisebb esély van rá hogy meleg legyen.

Mi városunkban is van egy srác aki 14 éves és két apja van, persze melegek.

Az egyik apja az az igazi apja mert korábban csak azért feküdt le egy nővel hogy gyereket szüljön neki. De ők kinézetre teljesen normálisak, csak otthon viselkednek úgy mint a homik, sokáig nem is tudta senki hogy meleg pár. De a gyereküket úgy nevelik hogy ne a szülők példáját vegye hanem maga döntse el, vagy is bizonyosodjon meg róla hogy meleg-e vagy nem.

2013. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem akarok okoskodni, de az általam olvasottak, , tapasztaltak, tanultak alapján szerintem lesz egy kis zavar a fejében.
2013. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

"ők kinézetre teljesen normálisak,"

Kinézetre?Szerencsétlen gyerek azt látja hogy az anyukája is fiú, az apukája is! Hogy megy helyes irányba?

2013. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

"De a gyereküket úgy nevelik hogy ne a szülők példáját vegye hanem maga döntse el"


Ez nem nevelés kérdése, hanem tapasztalat, családi minta. Az amúgy sem nevelés, ha elmondják egy ötévesnek, hogy mit gondoljon a saját személyiségfejlődéséről. :DDD

2013. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem valószínű.

Miért, ha valakit az anyja egyedül nevel, az sem feltétlen lát férfi mintát a családban.

Meleg nem lesz, viszont később óvodában/iskolában érhetik atrocitások emiatt.

2013. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A gond nem az, hogy mondjuk nem lát férfit vagy nőt, hanem hogy azt látja, hogy pl. két férfi közt milyen viszony lehet. A férfi-női szerepek megtanulásában lehet probléma. És hiába mondják el neki, hogy nem ez a normális (egyébként nem is fogják elmondani neki), ez a tanulás tudat alatt működik.
2013. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én heteroszexuális családban nőttem fel, volt apa és anya képem, mégis leszbikus vagyok. - Az egyetlen amit a szüleim, környezetem szexualitásának ténye befolyásolt, hogy amikor kamaszként beleestem egy lányba, folyamatosan az a nyomás volt bennem , hogy én nem vagyok normális, és valami nagyon de nagyon nem stimmel velem...

Mégis hiába volt a minta, az évek alatt szembesülnöm kellett vele, én nem tudok heteroszexuális kapcsolatban "megfelelően" működni, élni.


De hogy a kérdésre direkt módon is válaszoljak, külföldi kutatások azt mutatják, - (ahol már évek óta létezik melegek számára is lehetőség a gyermekvállalásra)- hogy a heteroszexuális családokban, és a melegek által nevelt gyermekekből azonos arányú hetero- és homoszexuális felnőtt lesz, azaz, ez kb 100 emberből 4-5 fő, a másik kb 95 % ugyan úgy heteroszexuális a melegek által nevelt gyerekek közül, mint az átlagos családban felnövők.


Ami viszont számottevő különbség, hogy a melegek által felnevelt felnőttek, általában szociálisan érzékenyebbek, mások felé elfogadóbbak, nyitottabbak a társadalmi problémák, és a minden féle kissebbségeket érintő problémák felé...

2013. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Én heteroszexuális családban nőttem fel, volt apa és anya képem, mégis leszbikus vagyok."

Nem mondta senki, hogy kötelezően meleg lesz a gyerek, vagy fordítva, csak annyit, hogy az esélyét növelheti.

A kutatások meg valóban ilyen eredményt adnak, de van legalább ennyi kritika is a módszerekkel szemben.

Na mindegy, vitázni nem akarok, mert szakértő nem vagyok, de a véleményem fenntartom.

Respect. :)

2013. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, amikor elég rosszul informált heteroszexuális emberkék találgatnak. :) Van egy meleg pár ismerősöm, két férfi. 4 fiút nevelnek, egyikük olyan idős, mint én, 22, aztán van 18, 16 és 7 éves. A két férfi az 50-hez közeledik. A 4 fiú közül a 3 nagyfiú hetero kapcsolatban van, a kicsi pedig szintén nagy nőcsábász a suliban. :) Aztán van egy fiú barátom, aki meleg, neki az apukája is meleg, pedig hetero házasságban volt az anyukával. Viszont az öröklődés sem mindig biztos. Én teljesen normális családban nőttem fel, igaz apukám nem kifejezetten domináns, de mégis leszbikus vagyok. Már kislánykoromban is jobban érdekeltek a lányok, mint a fiúk. A melegek nem a melegségre nevelnek, hanem a szeretetre. A 4 fiúnak sosem volt problémája azzal, hogy két férfi nevelte őket. A két idősebb egyetemre jár, művelt és jól nevelt gyerekek.
2013. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!