Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy oldjátok meg kisbaba...

Ti hogy oldjátok meg kisbaba mellett a nagyobb gyerek napi szórakoztatását/programjait?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves, kisbabám 1 hónapos. Nyáron nem megy oviba a nagy, de nem tudom, hogy oldjam meg, hogy a nagy kitombolhassa magát? Játszótér van, de ő ált. szeret min. 2-3 órát játszózni, baba 3 óránként szopizik. Ti hogy oldottátok, oldjátok meg, hogy a kicsit ne rángassam, a nagy viszont elégedett legyen és én se merüljek ki?

2013. jún. 11. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked azért egyszerübb helyzeteted van mert a nagy már elég nagy.


Nekem tavaly volt a nagy 21 hós nyáron mikor a kicsi született.

hát nem volt egyszerü. nekünk van kertünk, ami biztonságos, de nem mertem kiengdni egyedül, hogy nem látom. ìgy az ablakban szoptattam, hogy lássam. (udvaron a a szomszédok látnak, az idegesít)

Játszótérre ritkán jártunk, csak ha a kicsi alvása volt.Akkor gyorsan babakocsiba és indultunk is. Ami rossz volt, hogy a játszónk nem volt bekerítve, és óriási volt, nem lehet egyetlen pontról sem belátni az egészet és a 21 hós gyereknek még mászókán is segíteni kellett. ìgy nehezen de toltam árkon bokron a babakocsit....

Otthon a nagy az elsö 3 hónapban egésznap tv-t. èrdekes mert hamar leszokott róla, ahogy jobb lett a kicsivel a helyzet úgy ritkult neki is a tv-, most már csak reggelente néz meg nagy ritkán este. Ö maga nem igényli, és nem is kéri.

2013. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

öt éves már szerencsére eljátszik magában, enyém legómániás most éppen, szeret színezni is, kirakózni is, ezek elég sokáig tartanak.

Hát sajnos vagy magadra kötöd a babát vagy ellesz majd a kocsiban. A játszó idejét meg kellene szabni, 2 óra de. és 2 du.

Mivel gondolom van házimunka is, úgysem vagytok egész nap játszón.

Tényleg jó, hogy nagyobb a korkül, én a kicsit kézben fogtam, vagy ordított, a nagy meg homokozott...

2013. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk még játszón mióta megszületett a kicsi (6 hetes). Szerencsére van udvarunk, na de az is kezd már uncsi lenni a nagynak (2 éves). Nem egyszerű a dolog, főleg, hogy a kicsi hasfájós is. Még 1-2 hónapot kihúzunk így aztán könnyebb lesz remélem!
2013. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!