Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nem tudok semmire sem...

Miert nem tudok semmire sem felkelni?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok es nem birok semmire sem felkelni. Iskola idoben anya kelt engem de 10/7x uvoltozok vele agressziv vagyok stb es ezekre en mind nem emlekszem...olyan hogy orara kelni szoba sem johet mert ma is 20 ebresztot allitottam be, megkertem baratnom hogy hivjon mig fel nem veszem es anya is keltett, de egyikre sem reagaltam. Egyre romlik mert regebben azert a sok noszogatas utan felkeltem, de mostmar tenyleg szinte semmire...mit tegyek hogy ez az allapot javuljon?

2013. júl. 1. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajna nem tudom, engem is érdekelne a megoldás... Én 37 vagyok, de a felkelés máig probléma. A diákkoromat nehezen éltem túl, 6 körül kelni számomra abnormális. Később már jobb volt, igaz, a munkahelyemen eleinte rá akartak bírni, hogy 9-re érjek be, de nekem az kvázi lehetetlen volt s nem is értettem, miért fontos. Igazából nem volt az.

Gyerekként eleinte felébredtem az ébresztőre... Majd lecsuktam és aludtam tovább... Volt egy alvajárós fázis, de utána már lazán átaludtam. NEM vagyok reggeli típus.

De ha későn fekszem és letelik a 8 órám s már emberi idő van (pl. reggel 8), akkor magamtól is felkelek, ha nem is valami kipihenten, hisz reggel van. Ha Te is ilyen vagy, akkor találnod kell egy olyan időbeosztást a későbbiekben, ahol nem kell magadra kényszerítened egy olyan felkelést, ami nem igazán megy...

(Én a páromat idegesítem néha azzal, hogy keltsen fel reggel, ő megpróbálja, de én nagyon kemény ellenfél vagyok, pontosabban az az énem, aki alszik és fel akarják ébreszteni... Ő pedig nem akarja a reggelét azzal tölteni, hogy költöget, alvó énem pedig tojik a fejére. Nehéz dolgok ezek.)

2013. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki az agykontrollt. Állítsd be az órát, és mielőtt elalszol koncentrálj, és mondd el magadban 2-3-szor az ébredés időpontját (pl. 6:30). Ha beválik, és jól sikerül, akkor felébredsz az óracsörgésre. Én is mindig így szoktam elaludni és reggel felkelni. És az is fontos, hogy ne maradj fent túl sokáig.
2013. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg túl durva ahhoz, hogy segítene valami házi praktika.

El kell menni alvásvizsgálatra, (van ilyen, az egyik kollégám is volt, más okból) hátha kiderül valami.


Az agykontroll egyébként nem rossz, annak, aki valamennyire gyakorlott benne.

Teljesen kezdőnek, és ilyen "súlyos" helyzetben jó eséllyel az is kudarcba fulladna.

Ha ez még súlyosbodik is, mindenképpen orvosi segítséget javaslok!

2013. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első voltam.

Speciel nekem jó a második javaslata, HA nagyon fontos dologról van szó. Keltem már fel fél 5-kor is így (amikor engem olyankor kb. semmi nem ébreszt fel. de magamtól ment). Minden más esetben az agyam adott része úgy gondolja, hogy őt nem érdeklik az elképzeléseim.

De így is OK, amennyiben korán fekszem. De korán feküdni kvázi lehetetlen számomra, s ezen az esti tudatomnál levésem sem segít. Ez ilyen komplikált lelki dolog.

2013. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!