Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondoltatok már arra, hogy a...

Gondoltatok már arra, hogy a boldogság nélküli, állhatatos küzdés -amit olyannyira tudunk csodálni az idős emberekben- konzerválja a boldogtalanságot generációról-generációra?

Figyelt kérdés
Mert ha minden generációban csak a boldog emberek lennének sikeresek, és vállalnának gyereket, akkor az emberiség generációról-generációra boldogabb lenne, mert azok a gének öröklődnének tovább, amelyek ezt nagyobb valószínűséggel elősegítik. Ez olyasmi lehet, hogy ahogy az orvostudomány fejlődése is konzerválja a genetikai betegségeket. Olyan igazságtalan, hogy így van, mert az emberek jót akarnak, és aztán rosszul sül el.

2013. júl. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, csak nem biológiai értelemben. Állítólag régen jobb volt a világ, a 2.VH után kezdett el romlani minden. Én is úgy látom, hogy csak egyre boldogtalanabbak az emberek.
2013. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mibol gondolod, hogy a "boldog" gen az eletrevalobb?
2013. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy a szenvedős küzdéssel tesszük a boldogtalant életrevalóbbá, és így az marad inkább fent.
2013. júl. 12. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
mi konzervál micsodát? én anélkül tudok csodálni bármit és bárkit, hogy "boldogtalanságot konzerválnék" magamnak. Az, hogy képes vagyok csodálni vagy tisztelni erős embereket, nem folyásolja be a boldogság érzetemet. Szerintem ez egy olyan "boldogtalanság", amikor valaki mások életére(nem kell idős generációból származzon) irigykedik, legalábbis hasonlítgatja önmagát, egy ilyen ember senem boldog, senem csodálatos:D. A boldogság számomra abból áll, hogy eltudom fogadni a saját kis életem, és a magam kis világában élni, de senki sem mondta, hogy más emberek teljesítményéhez hasonlítsam magam, ha ezt teszem, az csak a saját problémám, de semmi köze sem a boldogsághoz, sem a nagy tettekért való küzdéshez
2015. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy a boldogság pusztán a genetikán múlna. Tudom manapság azt is szeretik a genetikára fogni h napi hanyszor ereyztesz galambot (hm.. lehet genetikailag vagyok neveletlen? :) )

Szerintem sokkal inkább hozzáállás, szokás, tanult viselkedés. Különben hogy fordulhatna elő h valaki változzon?

2015. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amugy igazat adok: a boldogabb embereknek nagyobb valoszínűséggel lesznek boldogabb gyerekeik. Egy meghurcolt, bűntudatra nevelt tarsadalomban vsz. kevesebb boldog ember lesz. Szerintem mindenkinek a saját életét kell rendbe tenni elsősorban és utána segíteni vagy csak példát mutatni másoknak.
2015. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!