Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, akik elítélitek a rendőrök...

Ti, akik elítélitek a rendőröket, tisztában vagytok vele, hogy mennyire általánosítatok, és, hogy valóban milyen munkát végeznek ők?

Figyelt kérdés
A közelmúltban elhordtak mindennek, teljesen alaptalanul. Így teszem fel a kérdést, Tudjátok mivel foglalkozunk mi egyáltalán?

2013. júl. 10. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a nézőpont kérdése. Mindenki a saját tapasztalata szerin ítéli meg a mások munkáját.
2013. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen tudom és tudom hogy van egy része a rendőröknek akik jól dolgoznak és van egy másik akiket inkább fel kéne lógatni!
2013. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én értem. De sokan nem fogják fel, hogy kiket bántanak. ha Krisz nevű kollégám nem állít meg részeg fiatalokat gyorshajtásért, anno, akkor lehet, hogy balesetet okoznak. (Erre kaptunk levelet a fiatalok szüleitől másnap, bedobva a kapitányság postaládájába. Szerintem ez szégyen)

Engem is elhordanak mindennek, múltkor egy ismerősöm lekorruptozott, hogy pénzt fogadok el, holott az én munkakörömben nincs miért pénzt elfogadni, amúgy pedig alapjáraton ellenzem.

2013. júl. 10. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi a hasonlatért, de tudod ez hasonló eset, mint a cigányokkal. Belőlük is több a semmirekellő, ezért előítéletekkel vagyunk feléjük, anélkül, hogy megismernénk őket.

Rendőrökkel is hasonló a helyzet, nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy csak azért szemétkedik(minden ok nélkül), mert ő rendőr, és megteheti. Akit viszont valóban elő kellett volna vennie, azt nem, mert van az a pénz.... Sajnos elég sok ilyen van ahhoz, hogy az emberekben legyen egy kialakult kép a rendőrökről, és a szemét zsaruk miatt utálják a jó zsarut is.

2013. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van. Én egyszer kaptam egy nagyon szép monológot, egy harmincas férfitől.

Mi mentünk ki a balesetéhez. Társam, nevezzük Tominak, elkezdte felmérni a helyzetet, én mentőt hívtam, biztosítottam a férfi lábát, és végig tartottam benne a lelket amíg meg nem jött a segítség. Az az ember nekem köszönheti, hogy van lába. És meg is köszönte. bejött a kapitányságra, és elmondta, hogy ő eddig utálta a rendőröket, de látta, hogy őt megmentettük, és hogy alaptalan volt minden ítélete. nagyon meghatott a dolog.

2013. júl. 10. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te az a fehér bárány vagy, aki a többi fekete bárányra szórt szitkot magára vette, fölöslegesen. Mintha én szőke nőként kiakadnék, hogy miért van annyi szőke nős vicc. Egyrészt biztos nem alaptalanul, másrészt akinek nem inge, az nem veszi magára.
2013. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az általánosításoknak mindig oka van. És az általánosítás mindig helytelen. Szerintem ennyit elég is mondanom! :)
2013. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 11:57 - Látod, éppen erre gondoltam. Ha valakinek pozitív tapasztalata lesz veletek, akkor máris változik a rólatok alkotott kép is . Például Nekem is van egy viszonylag jó tapasztalatom , igaz, nem tettek semmit, de jó fejek voltak. Egy kocsmában dolgoztam pultosként, és egyszer hétköznap délelőtt bejött 6 cigány(egy Ladával érkeztek), akik igen intenzíven nekiálltak iszogatni, mert az egyiknek gyereke született. Fél óra múlva már olyan jó hangulatban voltak, hogy jöttek be a pultba, az egyik elkezdett fogdosni, locsolták mindenhova az italokat, és hiába volt a pult alatt egy vipera, azért én egy szem nőként (merthogy nem volt benn épp senki) beszartam. Máris küldtem 1 sms-t a főnökségnek, akik ilyen szép szál legények, hogy itt bizony erősítésre lesz szükség. Odajöttek 3-an a csürhét kidobták a kocsmából, majd két rendőr aki hallott az esetről bejöttek, és megkérdezték, hogyan sikerült őket ilyen szépen kirakni, mert ezekhez általában mindig rendőri intézkedés kell. Elmondtam, hogy a kétajtós szekrényeink rájuk ijesztettek , mire a rendőrök vigyorogva mondták, hogy lehet ütni is, csak ne legyen 8 napon túl gyógyuló. Ez akkor valahogy annyira laza volt tőlük. :)

A válaszaidból azt szűröm le, hogy fiatal vagy, és rendesnek is tűnsz, remélem ez így is fog maradni. :)

(4-es válaszoló voltam)


28/N

2013. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, veled vagyok egyidős. igen, sokan jó fejnek tartanak sokan meg nem. Csak azt nem értem, évek tapasztalata után, hogy az embernek a jó szándék esetén is ilyennek kell lennie? Anno helyszíneltem egy lopásnál. Felforgatták a boltot. Fehérneműbolt volt. Egy pasival mentünk ki, ő persze rögtön hülyülni kezdett, én nekiálltam dolgozni. kikérdeztük a két eladót, mit láttak stb. Az egyik fiatal volt, talán 16, a másik idősebb, ő nagyon ellenséges volt.


Régebben egyszer beültem a mostani férjemmel egy Pub-ba,hasonló történt mint az utolsóval, rögtön hívtam a kollégákat, a pultos lány nagyon hálás volt. Szóval én igyekszem azt mutatni, hogy mi normális emberek vagyunk.

2013. júl. 10. 14:07
 10/11 Evele123 ***** válasza:
Én egy kis boltban dolgozok és megnyugtatást ad, hogy a késő esti órákban is látom járőrözni a rendőröket az utcában. Eddig egy alkalommal volt rá szükség, hogy ki kellett hívni őket, amikor két kigyúrt részeg srác kocsival megállt zárás után a bolt előtt (akkor még nem volt lakat a kapun csak egy kampó) és a kaput benyomva erőszakoskodtak, vásároltak pár dolgot, ki is fizették és távoztak. Mindez a téli-nyári óraátálláskor volt, felhívtam a főnökömet, hogy most hogy van ez, hány óra van. De ő is megerősített, hogy már elmúlt záróra, ekkor a két srác benyomta a kaput, káromkodtak párat aztán bementek a boltba vásárolni. A főnököm letette a telefont és szólt a zsaruknak, akik kb. 4 perc múlva meg is érkeztek. Megadtam nekik a kocsi rendszámát, amivel a két srác távozott és mivel csak bunkók voltak , szépen elbeszélgettek velük a rendőrök, hogy ezt azért nem kellett volna. Én is elvégeztem egy biztonsági őr tanfolyamot (a 2005. évi 133. törvénynek megfelelően :-) ) és az elsődleges cél a bűnmegelőzés lenne, ebben igenis együtt kell működni a rendőrséggel. Nem csak panaszkodni kell, amikor megcseszik az embert gyorshajtásért. Én nem túl gyakran megyek gyorsan a kocsival, az 50-es táblánál 50-el, maximum 53-mal, a 60-as táblánál legfeljebb 64-el satöbbi, amiért még nem büntet a rendőr. Ehhez képest egy-két perui indián úgy húz el mellettem 90-el, hogy csak porzik... Annak idején fiatal koromban jártam rendőr fakultációra is középsuliban, de más terület jobban érdekelt. Nincsen könnyű dolga még az egyszerű járőrnek sem. Gyakran változnak a jogszabályok, amiket napra készen tudnia kell a rendőrnek, a törvények néha akadályozzák az eljárásban a rend őrét, jártasnak kell lenni a harcművészetekben (izageri-kingeri-májgeri stb.) és közben még együtt érzőnek is kell lennie. A sima járőrök (több volt osztálytársam is az lett) is úgy 80-100 esetleg 120 körül, ha keresnek és minden nap vásárra viszik a bőrüket, mert nem biztos, hogy estére minden rendőr hazaérkezik a családjához. Láttam egy olyan videót a youtube-on, hogy két rendőr cipőt vett egy hajléktalannak. Megható volt. Én azt mondom, tisztelni kell a rendőröket, mert értünk vannak.
2013. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!