Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A börtönökben miért bántják...

A börtönökben miért bántják (állítólag) a pedofilokat, erőszakos bűnelkövetőket? Miért kell megnehezíteni a saját életüket az erőszakkal?

Figyelt kérdés
A börtön eleve büntetés, szóval milyen jogon akarnak egyes rabok tovább büntetni?

2013. júl. 11. 15:22
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy ezzel a felfogással a kisebbség táborát gyarapítom, de köszönöm a válaszokat, főleg a 8. kommentet, mert legalább rájöttem, hogy nem vagyok egyedül.
2013. júl. 11. 15:51
 12/42 Antimod ***** válasza:

"Ki mint vet, úgy arat. Erről szól a börtön."


OK. Ott van neked Máriusz, kigyúrt, 2 méter magas, 120 kilós izomember. Megerőszakol négy kisfiút, amiért öt év börtönbüntetésre ítélik.

Kap két cellatársat, mindegyik nála visszahúzódóbb, ők is pedók. Máriusz kolléga rendszeresen kitölti rajtuk frusztrációját és mániát, megerőszakolja, üti, fojtogatja őket.

Micsoda igazságtétel.

2013. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
79%

"De úgy gondolom, ALAPVETŐ emberi jogaik nekik is vannak"


És hol voltak a 9 éves kislány jogai, akit lelkileg egész életére nyomorékká tett?

2013. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
11%

Na mert ez nagyon életszerű történet volt.

De jól látod nem ez a legjobb igazságtétel, mert sajnos a halálbüntetést eltörölték. Nyújts meg kérvényt hogy állítsák vissza, és Máriusz akkor remélhetőleg valamelyik lámpavason fog lógni, a 2 cellatársával együtt.

2013. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

#12


Éppen ez az. A börtönben nincs joga ítélkezni (tettekkel legalábbis) senkinek, ugyanúgy mint a "kinti" átlagembereknek sem. Az az állam és a bíróság dolga.

2013. júl. 11. 15:54
 16/42 anonim ***** válasza:
86%
Sem az állam sem a bíróság nem látja el rendesen a dolgát.
2013. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 Antimod ***** válasza:
66%

"Sem az állam sem a bíróság nem látja el rendesen a dolgát."


Ezzel egyetértek, de a megoldás nem az önbíráskodás, hanem az államapparátus (törvényhozók, végrehajtók) rákényszerítése a megfelelő jogalkotásra és ítélethozatalra. Ez viszont nem a börtönlakók, hanem a választópolgárok feladata.

2013. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
52%
Addig is, én rábízom a börtönlakókra.
2013. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Antimod ***** válasza:
70%

"Addig is, én rábízom a börtönlakókra."


Én megértem az indulataidat, szerintem sincs jól így. Valóban nem mosolyogva kell csücsültetni őket a cellában, hanem szigorúbb körülményekre, több munkára volna szükség odabent. De az, hogy egymást terrorizálják a fogvatartottak, sehová sem vezet: az így kikerült, naponta megalázott, emberi méltóságától megfosztott réteg sokkal nagyobb eséllyel válik visszaeső bűnelkövetővé, mintsem tetteit megbánt, beilleszkedni vágyó szabad emberré.

Ráadásul lehet, hogy éppen egy pedó fogja terrorizálni a cellatársait, és a csöbörből vödörbe esete áll fent.

2013. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

#19


Pontosan. Én úgy vagyok vele, hogy a bűnözők is emberek (most a kisebb bünökre gondolok) és egyszer be kell majd illeszkedniük, de ha úgymond megölik a lelküket odabent, akkor nem csoda, hogy nem akarnak változni...

2013. júl. 11. 16:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!