Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hallottam egy módszerről,...

Hallottam egy módszerről, amivel állítólag ki lehet számolni, hogy a születendő gyermek fiú lesz-e vagy lány. Kipróbálnátok a saját adataitokkal, hogy kiderüljön, hogy működik-e?

Figyelt kérdés

Eddig akárkin néztem, bevált.

Nos akkor lássuk:



Két adat kell hozzá. Az egyik a ő életkora, a másik a fogamzás pillanata.

A dolog annyi, hogy ha a nő páros évben van, akkor akkor lesz fia, ha páros hónapban fogan meg a gyerek. Ha páratlan évben van, akkor pedig akkor, ha páratlanban. Lány pedig akkor lesz, ha páros-páratlan vagy páratlan-páros.


Tehát nézzünk egy példát:


A nő mondjuk 36 éves. Áprilisban (ami a 4. hónap) történik meg a gyermeknemzés, tehát mivel páros-páros = fiú lesz. Ha 37 éves és májusban (páratlan év és páratlan hónap) fogan meg a gyerek, akkor szintén fiú lesz. Ha azonban 37 éves és áprilisban történik a dolog, akkor lány lesz.



Utánaszámolnátok, hogy nálatok kijön-e? Kíváncsi vagyok. Kérek mindenkit, hogy az igazságot írja!


2011. dec. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Tesómmal és velem is stimmel az "elmélet". De az csak véletlen. Nem az éveken meg a hónapokon múlik a gyerek neme, hanem azon a szerencsétlen spermiumon, ami megtermékenyíti.
2011. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam nem stimmel '93 novemberében fogantam, anyám 19 éves volt. Lány lettem. De ha ez segít valamit, akkor nagyon sokáig fiúnak hittek.
2011. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ezt akárki találta ki nem jött be, mikor engem anyu szült 21 éves volt és mivel decemberi vagyok ezért 3. hónap.És lány vagyok.:D
2011. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az anya életkora határozza meg a gyerek nemét, hanem az apától függ, elvégre a spermium dönti el, X-et, vagy Y-t hordoz, ettől függően lesz lány, vagy fiú. Ha az elmélet igaz lenne, akkor a petesejt életkorának paritása meghatározná, milyen spermiumok maradhatnak életben, hogy megtermékenyíthessék, ami eléggé furcsa. Vagy a méhizomzat szelektálna ilyen módon.


Az elmélettel az a gond, hogy amit van rá ellenpélda, bukik. (És ellenpéldát írtak már.) Amúgy más "módszer" is van, pl. állítólag ha a férfi sok sós ételt eszik, inkább fia születik. (Ha a nő eszik sósat, akkor talán lánya? Nem emlékszem erre pontosan.) Egy rakat technikával próbálták eltolni az egyes nemek születési arányát, de nem igazán működik egyik sem.


Viszont azért az problémás lehet, ki melyik hónapban fogant. Én pl. nem tudom, mert nem tudom, mennyit késtem. Az ilyen esetekben persze, hogy mindenki - önkéntelenül, nem téged akarnak becsapni - azt fogj nézni, amelyikkel kijön az elmélet. Meg van 7, 8 hónapra szülés is.

2011. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bevallom, én sem tudom teljesen elhinni, mert nem hiszem, hogy a test ismeri a mi agyunk által kitalált naptárat. Tehát például ha valaki március 1-jén fogant, akkor nem hinném, hogy a test csak azért "vált", hogy illeszkedjen a mi naptárunkhoz, és előző nap még más lett volna. Olyan ez, mint a tej: ráírják percre pontosan, hogy mikor jár le a szavatossága, de valószínűlg már az azt megelőző percben sem érdemes inni, nem egyik percről a másikra vált.


Ez állítólag amúgy valami régi falusi megfigyelés.

2011. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hatalmas baromság. Ha éjfél előtt 3 másodperccel esik teherbe elkezd számolgatni a szervezet, hogy késik-e az órája ?
2011. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Nem tartom butaságnak amit kérdeztél, bár látom már régi a kérdés, de azért gondoltam mégis csak hozzá szólok, hátha valakinek hasznos lesz. Anyukám is majdnem így csinálta. Ő egy picit másképp tudta ezt a módszert. Tehát: Első gyerek nemét nem igazán lehet befolyásolni, amit a természet és szerencse ad. De a másodikat talán lehet. Ha a párnak az első gyermeke pl. fiú és páros hónapban született meg (nem a fogantatás hónapját nézik, hanem a születését), akkor hogy lány legyen a tesó, arra kell törekedni, hogy a kislány páratlan hónapban szülessen meg. És fordítva. Ha az első gyerek lány és ő született páros hónapba, akkor a fiúnak kell páratlanba. És ez nálunk igaz is. A tesóm ő páros hónapban született, fiú lett, én meg páratlanban,és lány lettem. De a te elméleted is elgondolkodtató. Mert nálunk ez is igaz, de csak úgy ha az anya szüléskori évét nézzük. Anyukám 21 volt mikor tesómat szülte, és visszaszámolva páratlan hónapban fogant, és fiú lett. Tehát működik a páratlan-páratlan= fiú. De mikor megfogant tesóm, anyukám még csak 20 éves volt. Tehát páros-páratlan, és e szerint lánynak kellene lennie. Mikor engem szült anyukám 24 éves volt és visszaszámolva én páros hónapban fogantam. Tehát páros-páros= lány. De anyukám 23 éves volt mikor fogantam, így páratlan-páros, lánynak kell lennie, és az is lettem. És rám is igaz az elv. Én 27 évesen szültem, és a fiam novemberben, azaz páratlan hónapban fogant. Páratlan-páratlan= fiú. Viszont csak 26 voltam mikor fogant, ami páros. Ránk igaz a mit írtál, de azzal egészíteném ki, hogy az anya életkorát a szülés évében kell figyelembe venni, nem a fogantatás évében. Kivéve persze, ha valaki év elején esik teherbe, és nem csúszik át a terhessége a következő évre. Csak így igaz ránk az elméleted.Úgy veszem észre, hogy a te általad írt módszer kiegészíti az enyémet. Az enyém figyelmen kívül hagyta az anya életkorát, és csak a páros-páratlan hónapokkal foglalkozik. S valójában a két módszer ugyan az. Mert ha megnézzük, aki páros hónapban fogan meg az biztos hogy páratlanban fog születni, és fordítva. Sőt a te módszereddel talán az első baba nemére is lehet hatni.Én hiszek benne. Ha valaki így próbál hatni a baba nemére azzal még nem árt a babának. Egy próbát megér.
2014. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

páratlan-páratlan és lány lettem :D


nem jött össze :D

2018. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!