Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dadogós embereknek kevesebb...

A dadogós embereknek kevesebb az IQ-juk, mint a nem dadogósoknak?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy videót a világ legdadogósabb emberéről, és csak úgy sugárzott belőle az értelem, aztán visszagondoltam hogy volt egy osztálytársam régen aki szintén dadogott, és ő se volt komplett. Végül ha belegondolok, egyetlen egy feltaláló vagy tudósról nem tudom hogy dadogott-e. Szóval nem teljesen úgy értem hogy az ő IQ-juk nem érheti el a normál szintet, csak ők kicsit tompábbak mint a normál emberek?

2013. júl. 15. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tompábbak.
2013. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

135-138 körüli IQ teszteket szoktam produkálni egymástól független oldalakon, illetve könyvekben. Ha jól tudom 140-től lehetnék Mensa-tag (az emberek felső 2%-a IQ terén).

És szoktam dadogni.

Mondjuk szürke hétköznapi ember életét élem, és még nem találtam fel semmi jelentőset. :D

2013. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a logikához lehet egy gyerekkori sérelem vagy az Autizmushoz is köze.De vannak emberek akiknek mindkettő elő fordul.Vagy akár picit félős.De a lényeg hogy semmi köze.
2013. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor én kérek elnézést a kérdés miatt :)

Lehet azért teszek fel ilyen kérdéseket, mert az én IQ-m van átlag alatt. :D Vicces amúgy, még soha nem mertem megszámolni mennyi olyanom van nekem :D :D :D

2013. júl. 15. 16:58
 5/11 bumbi02 ***** válasza:
100%

Jó, az internetes IQ tesztekről had ne mondjak véleményt.. Érdemes az IQ tesztet pszichológusnál csinálni, az a legmegbízhatóbb..


Amúgy meg.. a dadogás inkább lelki okokra vezethető vissza (szorongás,félelem,feszültség, persze tartósan, és gyerekkorban), mintsem értelmi okokra.

2013. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. júl. 15. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Inkább lelki okai vannak, ahogy utolsó írta.

Pl. híres dadogó volt 6. György, 2. Erzsébet apja is. A király beszéde című filmet szerintem megnézhetnéd, ott a dadogás áll a középpontba, no meg a király beszéde.

2013. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
scattman is dadogott, hitted volna?
2013. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nagylzs ***** válasza:

A dadogás egy beszédhiba. Több formája van: kezdő szótag ismétlés, hangismétlés, ezek keveréke. A dadogásnak sokféle oka lehet. Ezek között az okok között szerepel a mentális visszamaradottság, a központi idegrendszer fejlődési/működési rendellenessége is. Ezeket azért mondom, mert én is így tanultam őket. Tehát nem személyesen ellenőriztem, de mivel tananyagként kaptam ezért valószínűleg tudományosan ellenőrzött tényekről van szó. Ezt figyelembe véve, a dadogó emberek mentális képességei statisztikailag az átlag alatt lehetnek (elsősorban azért, mert a mentális visszamaradottság a dadogás egyik oka).


De ez nem jelenti azt, hogy egy konkrét dadogó ember alacsonyabb intelligenciával rendelkezik. A dadogásnak lehet olyan oka is, aminek semmi köze az agy fejlettségéhez - például a beszédképző szervek rendellenessége. Ezért egy konkrét dadogó ember rendelkezhet átlagon fölüli intelligenciával is.

2013. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végre egy olyan válasz, ami kicsit mellettem áll ... :D Köszönöm ;)
2013. júl. 17. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!