Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek miért a hónuk...

Az embereknek miért a hónuk alján és a nemi szerveknél van szőr?

Figyelt kérdés
Mármint általában. Máshol is nő de ott a legtöbb a haj kivételével. Miért pont ott?
2013. jún. 20. 17:02
 1/6 anonim válasza:
Hát igen! Van aki az atomfizikán elmélkedik és van aki ezen. Talán Darwin tudta volna rá a választ. Általában a testnyílásokat védi a szőrzet.
2013. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy ne tudjon légmentesen összetapadni a két bőrfelület, hanem szellőzzön.
2013. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a szőrzet alapvetően két dologra jó.

1, védi a testrészeket, nyílásokat (így érthető, a nők miért szőrösek lent)

2, a hőszabályozásban nagy szerepe van (libabőr effektus)

így érthető a férfiak heréi miért szőrösek.


a hónaljat nem tudom megmondani. a többit értem

2013. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hát a nők közül a legtöbb úgyis leborotválja mindenhol,sőtt férfiaknál is van rá példa. És még sincs semmi bajunk tőle.
2013. jún. 20. 17:45
 5/6 A kérdező kommentje:
És akkor a kisgyerekeknek miért nincs szőr sehol? És a haj milyen funkciót lát el? Véd a nap ellen?
2013. jún. 20. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

- Az intim szőrzet egyik feladata az intim rész tisztán tartása. A szőrzeten megtapadnak a baktériumok, por, szennyeződés, az nem jut rá vagy bele az intim testrészbe.

- A másik feladata, ami manapság elvesztette a funkcióját, a vágykeltés. Az intim szőr sötét, oda vonzza a tekintetet, izgalmi állapotba hozza a feleket. Valamint az intim szőrzet egy speciális illatanyagot bocsát ki vagy tart meg, aminek nincs szabadon érezhető hatása, csak az agy vágykeltő része tudja azt feldolgozni. Ez egy érzék.

- A gyerekeknek azért nincs szőrzetük, mert náluk ez a szexuális funkció még nem él. Amikor 11-13 éves korban az ember elkezd szőrösödni intim részen, akkor kezd nemileg érni és készen áll a szexuális életre...fizikailag, lelkileg még nem biztos.

- Akik csupaszra borotválják magukat, azoknak fokozott intim védelemre van szükségük, intim mosakodó, fertőtlenítő, tisztító szerekkel való tisztántartásra és mindig kell intim betétet viselni. Ezek nélkül folyamatos fertőzésnek van kitéve az intim rész, egyre több ilyen panasszal mennek nőgyógyászhoz. A fiúknál ilyen veszély jóval kisebb, de előfordul.

A hónaljszőr feladata az izzadság elvezetése és a szellőzés. manapság azért tud könnyen izzadságszagú lenni vki, mert műanyag ruhákat hordunk. Csupasz hónaljjal is lehetünk büdösek, a szőr csak kismértékben befolyásolja ezt.

Én ezeket tanultam, onnan tudom.

2013. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!