Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sírunk, ha boldogok...

Miért sírunk, ha boldogok vagyunk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon örülök valaminek, mindig sírok. De miért?


Múlt szerdán derült ki, hogy felvettek egyetemre mesterképzésre, amiről én elkönyveltem, hogy biztos nem fog megtörténni. Mégis megtörtént és nekem ezzel egy 10 éves korom óta dédelgetett álmom teljesült :)

Amikor megtudtam, hogy sikerült a felvételi, úgy elkezdtem sírni, mintha valami katasztrófa történt volna, alig bírtam abbahagyni.

Mindenki azt hitte, hogy baj van, meg sem tudtam szólalni.


2013. júl. 29. 07:06
 1/2 Evele123 ***** válasza:
Az öröm és a bánat megélése ugyanazon az agyi területen zajlik, ezért lehetnek átfedések a megélésben. Ezért fordulhat elő, hogy egyesek egy halálhír után röhögőgörcsben törnek ki, mert az érzelem ezt az ingert váltotta ki belőlük, mások sírnak, amikor örülnek... Ezek az öröm könnyei ;-)
2013. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már aki. Én még soha nem sírtam örömömben...


Vagy az is lehet, hogy soha nem voltam még elég boldog hozzá?!

2013. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!