Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jobb mellébeszélni,...

Miért jobb mellébeszélni, mint megmondani egyenesen a nemet? Miért szeret mindenki témát terelni?

Figyelt kérdés

Bírom, mikor valakivel megbeszélek valamit, erre ahelyett, hogy megmondaná, hogy nem akar, mellé kezd beszélni.

jön a "Hát, még nem tudom, hogy rá fogok-e érni, még nem tudom, lehetséges, még meg gondolom, hívj majd fel előtte!"

De már tudják, hogy nem fognak jönni, csinálni, hnem akarnak, de ahelyett, hogy megmondanák, hogy nem mellé beszélnek, terelik a témát.


Miért kell inkább terelni a témát, meg "majd átgondolom" dumákat lenyomatni ahelyett, hogy "NEM!"?

Annyi emebrt ismerek, és előre tudom, hogy nála a nem tudom, az a nem, de nem mondja ki.



2013. aug. 2. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akarják hogy rögtön megsértődj rájuk.. Az emberek bár azt mondogatják hogy hallani akarják a nyers igazságot, de valójában amikor valaki ki is mondja jön a nagy sértődés..

Így belénk lett kódolva hogy akit nem akarunk megbántani, annak nem mondjuk ki kerek perec az igazat, hanem ködösítünk..

Nem kell ezen kiakadni, inkább tanulni kéne belőle.. Ha olyan válaszokat kapsz hogy "majd átgondolom" akkor tudni fogod hogy nem jön el, és ennyi.. Nem kell rágódni miatta, és nem kell újra hívni hogy meggondolta-e magát.. Ha akar úgyis értesít.

2013. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy vérig sértődik az ember, akár akaratlanul, ha egyenesen megmondják neki a vártra ellentétes választ? Nekem van egy olyan rossz tulajdonságom, ami a "kegyetlen őszinteség" néven fut, és kiérdemelte a címet. Ne ítéld a kedves elutasítást.
2013. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a szar, mikor azt mondják majd még gondolkozznak rajta, és hívjam fel őket.

És akkor pár napig elhiszem, hogy van esély, erre "ja, azért hívtál? hát nem érek rá!" NA ez a szar!

2013. aug. 2. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Éna helyedben nem tenném le a telefont biztos válasz nélkül. Igen vagy nem, döntse el abban a pillanatban.
2013. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert nem akarják az emberek, hogy mások rögtön megsértődjenek. Én sem tudom egyszerűen senkinek a szemébe mondani, hogy nem. Nekiállok magyarázkodni, témát terelni meg hasonlók. Megvan az a tulajdnoságom, hogy szinte depresszióba esek, ha valaki "nem szeret".

Egyébként szoktam a "majd átgondolom" dumát olyankor is használni, amikor tényleg majd átgondolom. Csak most nem ez a legfontosabb problémám, nincs időm rá. De nem akarom rögtön elutasítani, mert egyszer még hátha szóba jöhet.

2013. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hát, még nem tudom, hogy rá fogok-e érni, még nem tudom, lehetséges, még meg gondolom, hívj majd fel előtte!"

Ezt már egyenesen vedd "nem" válasznak, akármilyen fájdalmas is. Ha mind csak az ilyen embereken himbálózól és vársz rájuk: nem lesznek minőségi barátaid.

Az élet úgyis felrázza és megleckézteti őket és leszoknak erről, azaz a szándékos bizonytalanságban hagyásról. Én azt vettem észre, hogy az életben az emberek a saját ego-juk miatt mondják azt, hogy majd esetleg későbbi szitukban te ne mondj nekik konkrét "nem"-et, hanem fogadd el az ajánlatukat, mert ők "olyan kedvesek voltak veled".

Hosszútávon feltétlenül az egyenes, főleg őszinte, s így megbízható emberek a legnépszerűbbek, a kevésbé fárasztóak és lehet velük haladni, akkor is ha "nem"-et mondanak.

2013. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!