Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van, hogy hirtelen...

Mitől van, hogy hirtelen megkomolyodtam? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most megyek középiskolába, eddig a jövőmet csak nagyvonalakban képzeltem el pl: szakma, feleség, gyerek, jó autó, szép ház, barátok. Ez körülbelül egy héttel ezelőttig volt így. Mindig olyan erős 4-es tanuló voltam. De egyik napról a másikra szinte nem jár máson az agyam mint a tanuláson, nagyobb cégek honlapján nézek állásokat, továbbtanulási lehetőségeket. Eddig nem szerettem az angol nyelvet csak azt tanultam de nem volt jó tanárom, most viszont elhatároztam, hogy angolból és németből le akarok tenni középfokú nyelvvizsgát a közeljövőben. Eddig eszembe se jutott, hogy valaha külföldre menjek most viszont azon is gondkozok, hogy kimegyek később pár évre. Szinte csak üzleti lehetőségek foglalkoztatnak persze a régi hobbijaim meg vannak sport stb de úgy érzem azok háttérbe szorultak. Lehet azért van mert a középiskolával ez sokkal közelebbi dolognak tűnik mint eddig. Olyan érzésem van mint ha hirtelen megkomolyodtam volna és pl a saját hugom 2 évvel fiatalabb nálam de pár perc után azt érzem, hogy gyerekes nem tudok vele sok időt eltölteni. Emellett olyan versenyszellem érzésem van a régi osztálytársak sőt saját rokonaimmal szemben, hogy ki viszi többre az életbe kinek lesz előbb nyelvvizsgája, kinek lesz jobb állása, több pénze, jobb autója. Idáig úgy gondoltam, hogy majdnem biztos szakmán belül maradok amit tanulni fogok most úgy érzem, hogy szinte biztos nem. Ez nagy baj?? Bocsánat ha hosszú lett de csak így lehet rendesen rálátni a dolgokra. Előre is köszönöm a válaszokat! 14/F

2013. aug. 4. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
1 hét? Ez még bőven a pillanatnyi fellángolás kategória... Majd elmúlik a sulival.
2013. aug. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez egy tök jó dolog. Örülj neki, hogy már 14 évesen megkomolyodtál és gondolsz a jövődre. Sokan még 24 évesen sem tudják hogy mit akarnak az élettől. (Sőt, ismerek valakit aki még 34 évesen sem tudja, de azt hiszem ő egy külön állatfaj :))
2013. aug. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az megnyugtat, hogy nem vagy egyedül? :D Én már bő másfél hónapja ezt csinálom, számolgatom az egyetemi felvételi pontjaimat, melyik koliba akarok majd jelentkezni, melyik tárgyat melyik félévben veszem fel, hol akarok majd elhelyezkedni egyetem után.....És én is csak most megyek még középiskolába. :D

14/L

2013. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó, hogy már 14 évesen ilyeneken gondolkodol. azt jelenti szerintem, hogy kezdesz felnőni.


én pl. később 20 évesen komolyodtam meg igazán, az apukám halálával megváltoztak a dolgok. 14 évesen még nem gondolkodtam ilyeneken mint te.

2013. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem hiszem, hogy pillanatnyi fellángolás lenne mert volt már más témába ilyen de az egy két nap alatt elmúlt. Meg azt nem értem, hogy miért akarok versenyezni a volt osztálytársakkal és a rokonokkal? (nem élünk rossz körülmények közt, hogy "ki akarjak törni"). Szerintetek mi lehet az oka egy ilyen hirtelen változásnak?
2013. aug. 4. 13:33
 6/7 A kérdező kommentje:
4/5; szerencsére nem halt meg egy rokonom se mostanában így az se lehet az oka.
2013. aug. 4. 13:36
 7/7 anonim válasza:
53%
Számolgatod az egyetemi pontjaidat mi?!na kíváncsi lennék mennyi jött ki pontosan..:DD látszik hogy nem értesz az egészhez, még utána sem néztél a dolgoknak mert akkor rájöttél volna hogy semmit sem számolhatsz a nemlétező pontjaidon:D:D hát azért sok sikert neked ha már te voltál az "első" aki rájött egy ilyen "felnőttes" felfedezésre:)
2013. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!