Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy emocionális ember le...

Egy emocionális ember le tudja élni az életét egy intellektuális mellett?

Figyelt kérdés

Az emocionálist ugye érzelmei vezérlik. Esze helyett a szívére hallgat. Szereti kimutatni az érzéseit és szeret is beszélni róla. Ha valami bántja, megosztja másokkal és velük együtt vagy az ő segítségükkel próbálja megkeresni a megoldást. Szereti érezni, ha az az ember akivel együtt van, ugyanúgy kimutatja mit érez iránta, sőt viszonozza is.


Ellenben az intellektuális ember, szíve helyett az eszére hallgat. Nála háttérbe szorulnak az érzelmek. Ritkán mutatja ki mit érez. Ha bántja valami, esetleg nem tetszik neki valami, nem osztja meg a másikkal. Saját maga keresi meg rá a megoldást, vagy ha nem keresi, akkor a "szőnyeg alá sepri" nem vesz róla tudomást.


Na már most, ha két ember ennyire különbözik, le tudják élni egymás mellett az életüket? Nem is ez a valódi kérdés. Mert egy intellektuális biztosan. De az emocionális hogy fogja érezni magát egy intellektuális ember mellett, ha nem kap annyi érzelmet az illetőtől? Esetleg az intellektuális nem érti meg az emocionális gondjait, bajait, mert nem hagyatkozik annyira az érzéseire, és ő mindent racionálisan, az eszével oldana meg?


Itt nem általánosítok, két személyről lenne szó, akikre ezek a tulajdonságok igazak. Előre köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 4. 14:38
 1/10 schocko ***** válasza:
19%
Kb addig működne, amíg az intellektuális nem un rá az emocionális butaságaira.
2013. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval azért mert valaki emocionális beállítottságú, akkor csak butaságai lehetnek?
2013. aug. 4. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

#2: Nem, de mivel az intellektuális az eszére hallgat, ha valaki olyannal hozza össze a sors, aki inkább a szívét követi, és emiatt sokszor illogikus cselekedetei vannak, egy idő után le fogja fárasztani. Tapasztalatból beszélek, én is inkább előbbibe sorolom magam (persze nem "vegytisztaként", de kaptam már meg sokszor, hogy túlzottan racionálisan közelítek meg hétköznapi dolgokat), és volt olyan hölgyismerősöm, akit nagyon szerettem, de egy idő után komoly konfliktusokat okozott a fenti ellentét.

Egyébként kicsit furcsa nekem, hogy te az emocionálist hozod fel a probléma megoldás etalonjaként. Érzelmi problémák megoldásánál is lehet (sőt, szerintem kell is) racionálisan gondolkozni, maximum a megoldás nem fog tetszeni - egyszerűen amiatt, mert az elején már van egy elképzelt megoldásod, amit csak meg szeretnél "racionalizálni". Egy intellektuális ember is képes lehet érzelmi problémákat felfogni, csak nem feltétlenül érzelmi síkon kezdi el a megoldást keresni:)

2013. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahol sántít ez az elmélet, mert én is az érzelmeimre hallgatok, aszerint döntök, de nem szeretem kimutatni és beszélni róla, ha valami bánt inkább magamba fojtom, és engem is megőrjítene egy olyan ember, aki rámzúdítja állandóan a fájdalmát és agyonajnároz.

Azt hiszem, hogy sokan vannak "vegyes típusok", ennyire azért nem nagy az eltérés az intellektuális és az emocionális ember között, csak szélsőséges esetekben.

2013. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leélheti, de a pokolban fogja végezni.
2013. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Persze, lehetnek átmenetek. Nem azt mondom, hogy e két személy teljes egészében a leírtak szerint cselekszik és "működik"


Rólam van szó egyébként és a barátomról. Én lennék az emocionális. Két és fél éve együtt vagyunk, és sokat vitáztunk már. Így visszagondolva a viták gyökere azt hiszem az, hogy én legtöbbször az érzéseimre hallgatok, ő pedig sok mindent racionálisan oldana meg és nem érzi át, azt amit én.


Eddig azt hittem egy hisztérika vagyok, aztán elkezdtem gondolkozni, és arra jutottam, hogy mégsem. A jövőben pedig nem fogom én sem annyira megosztani vele minden bajomat, megpróbálom egyedül megoldani. Csak kíváncsi vagyok, fogom-e bírni?! Vagy lehet ezek miatt nem is illünk össze?! (túl sokat gondolkozom)

2013. aug. 4. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom itt az emocionális a nő, sok ilyen kapcsolatot láttam már, de valamelyik kénytelen alkalmazkodni a másikhoz. Persze, hogy leginkább a nő, de boldog nem lesz a másik mellett.
2013. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alaque ***** válasza:

A hisztis emberek gyakran takaróznak azzal, hogy ők márpedig "emocionális hozzáállásúak". Ez azonban nem mentség semmire, mint ahogyan a "racionális hozzáállás" sem mentség a teljes érzelmi inkompetenciára. Mindkét eset szélsőséges, javaslom az önmegismerést mindkét fél számára. Ha két ember szereti egymást, és együtt akar lenni, akkor szerintem megér annyit a dolog, hogy a hisztimasina ne cirkuszoljon annyit, az érzelmi molylepke pedig gyakoroljon egy kis empátiát. Nem egyszerű: gyakorlás kérdése.


Persze lehet, hogy ezzel nem mondtam újat; nem hiszem, hogy két és fél év után jött volna elő hirtelen ez a probléma. Mindenesetre mindkét félnek vissza kell vennie a szélsőségekből, az ugyanis sehova sem vezet. Két túlzottan "emocionális beállítottságú" ember folytonos ujjongás-hisztizés-letargia háromszöge is az őrületbe kergetné az illetőket idővel, mint ahogy két túlzottan "racionális beállítottságú" valószínűleg sosem gabalyodna össze, ha csak jól átgondolt érvek nem szólnak egy hosszú távú kapcsolat mellett. :) Persze ez egy kis vicc, értsd ahogyan kell.

2013. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az embereket nem lehet beskatulyázni. Lehet, hogy te INKÁBB emocionális vagy, de nyilván az eszed is szerepet játszik a döntéseidben és a barátodnál is ugyanez, csak fordítva. Akkor van gond, ha már annyira különbözőek vagytok, hogy amiatt nem értitek meg egymást. Viszont semmi sem állandó, ez a szép a kapcsolatokban, az is lehet, hogy egymás hatására változtok majd kicsit és összecsiszolódtok. (Csak a kérdést és a leírást olvastam el, a többi választ nem, úgyhogy nem tudom abban miket írtak, lehet már volt ilyen válasz.)
2013. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy egészségesen működne. Nekem is volt ilyen ismerősöm, aki racionális vagy logikus gondolkodásúnak tekintette magát, pedig az igazság az volt, hogy csak egy érzelmi analfabéta volt. Empátia nulla. Amikor azt írod, hogy a barátod nem érzi át a problémáid, nem tudja beleképzelni magát a helyedbe,ez zéró empátiára utal. Én nem vagyok hajlandó ilyen emberekre egy percnél is többet pazarolni. Az ismerősömnek is hiába magyaráztam érzelmekről, mintha egy szellemileg korlátozott embernek akartam volna bonyolult matematikai összefüggéseket elmagyarázni. Nem értett belőle egy kukkot se. Szerintem megérdemled, hogy olyan barátod legyen, akivel megoszthatod az életedet és nem könyörögni kell neki egy kis megértésért.
2013. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!