Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátló szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátló szedése mellett valamilyen okból (pl. antibiotikum szedése v elfelejtett gyógyszerbevétel, stb. ) teherbe esik az ember, annak milyen jelei vannak?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés, nekem nincsen semmi ilyen problémám (egyelőre gumit használunk). Csak érdekelne, hogy ilyen esetben mik az intő jelek? A köztes vérzés gondolom biztosan elmarad, ugye? Esetleg pecsételő vérzés a gyógyszerszedés alatt? Vagy milyen tünetekből lehet rájönni, hogy mégis becsúszott a gyerek?
2013. máj. 24. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"A köztes vérzés gondolom biztosan elmarad"


Egyáltalán nem biztos, hogy kimarad a vérzés.


De a többi tünet jelentkezhet. Émelygés, hányinger, gyakori vizelési inger, mellfeszülés...

Ugyanakkor nem minden terhes nőnél jelentkeznek ezek sem.


A legbiztosabb a pár havonként elvégzett terhességi teszt. Nem vicc.

2013. máj. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,érdemes 2-3 hetente tesztelned.A terhes tünetekre nincs mit adni,van akinek csak az 5-6.héttől jelentkeznek a rosszullétek,valakinél pedig egyáltalán nincs.Viszont így ha bizonytalan vagy akár produkálhatsz is magadnak hamis tüneteket ami megint nem terhesség.Miért nem szedsz gyógyszert?.... :)23l
2013. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fontolgatom, h elkezdek gyógyszert szedni, csak nem tudom, rá merjem-e bízni magam. Mert amíg gumit használunk, tuti, hogy nincs mitől teherbe esnem, hiszen nem megy el bennem a párom. Viszont ha már az ember gyógyszert szed, annak pont az a lényege, hogy más védekezésre nem kell költenünk. De így, hogy gyakorlatilag nincs is konkrét jele, ha mégis baleset történne, háát... nem tudom, belevágjak-e. :/
2013. máj. 24. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
azért az enyhe túlzás, hogy nincs konkrét jele. és a pearl indexe sokkal magasabb a tablettának. mellesleg tabi mellett rendszeresen kell nőgyógyászhoz járnod, bármikor kivizsgál, amikor szeretnéd.
2013. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Akkor mégis mik a konkrét jelei? Mindketten írtátok, hogy a rosszullétek nem jelentkeznek mindenkinél. A köztes vérzés se biztos, hogy elmarad. Nőgyógyászhoz pedig csak 3 havonta kell járni újabb gyógyszerért. Akkor adott esetben akár 1,5 hónapja is terhes lehetek úgy, hogy én mit sem tudtam róla.
2013. máj. 24. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!