Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy emberről mit...

Szerintetek egy emberről mit árul el a zenei ízlése?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán lehet valamire következtetni belőle?

2013. aug. 5. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szinte mindent! Mindenki a mentalitásának, életszemléletének megfelelően hallgatja a zenét. Például, ha klasszikus, romantikus zenét hallgatsz, igen magas ízlésszínvonalra vall. A pillanatnyi hangulatot is tükrözi, a sikereket a életedben, stb.
2013. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én a zúzós dnb-t szeretem! Akkor engem hova skatulyáztok? -_-
2013. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyes dolgokat elárulhat, de ez alapján nem lehet ítélkezni :D
2013. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy vonalakban pár következtetést le lehet vonni, de érdemes óvatosan, inkább irányadónak tekinteni ezeket, semmiképpen sem skatulyázni. Inkább úgy mondanám, hogy egy ember megismerésében az illető ízlése (zenei vagy egyéb) csak egy kiegészítő elem. További ízlésbeli, érdeklődésbeli dolgokra lehet következtetni a hallgatott zenék témáira alapozva.


Valószínűleg ha valakiről csak a zenei ízlését, zenehallgatási szokásait ismerem (mondjuk last.fm profilja alapján) akkor feltételezem, hogy a zene célcsoportjába tartozik, ami viszont már az adott zenétől függ, hogy mennyire jól körülhatárolt réteget takar. Azt már nem tudhatom, hogy tagja-e valamely, a zenével kapcsolatos szubkultúrának - ami már többet elárulna - vagy egyszerűen élvezi azt, amit hallgat, anélkül, hogy közösséget vállalna a hasonló ízlésűekkel.


Pár példa:

Ha erősebb ideológiai, politikai tartalmú zenéket hallgat (és szinte csak ezeket) akkor feltételezem hogy az adott ideológiát tartja követendőnek.

Ha tinipop zenekarokat és jellemzően könnyen és széles körben elérhető, divatos, fogyasztóbarát, csapból is folyó zenéket hallgat, akkor feltételezem hogy átlagos tizenéves, aki vagy követi a mainstreamet, vagy nincs különösebb igénye, hogy új, nem rádióbarát zenéket megismerjen, nincs kiforrott ízlésvilága.

Ha valaki nagyon változatos zenéket hallgat, tág zenei ízléssel, de teszi ezt következetesen, akkor azt nyitottabb embernek fogom tartani alapjáraton, mint azt, aki csak egy stílusra van beállva (hosszabb távon).


Érdekes téma.

2013. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdekes! És annyival egészíteném ki, hogy nem szabad elfogadni, ami épp divat, amit túl könnyű megismerni, hanem keresgélni, kutatni kell, és így megtalálhatod a neked tetszőt, és kúltúráltabb lehetsz! (3-as voltam, 15f)
2013. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Vagyis a 2-es xD
2013. aug. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Mindent. A lelki világát, a személyisége egyik részét és még had ne soroljam.

Lehet ellenkezni de aki zenész (nem bandában játszik hanem komoly zenész) az meg tudja állapítani az egész személyiségét a másik embernek.

Na jó túloztam .. :) de nagyon sokat elárul tényleg.

2013. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A felszínes, tucatembereket általában ki lehet szűrni a zenei ízlésük alapján. Mainstream dalok, mindig a legújabb...

Mást nem igazán lehet kideríteni.

Bocsássatok meg, amiért magammal példálózok: Mindent meghallgatok a ma divatos zenéken kívül. Nem azért, mert nekem "túl mainstream", hanem mert nem tetszenek.

Hallgatok Belle & Sebastiant, Blackmillt, Nirvana-t, Alice in Chainst, Kid Cudit, Best Coast-ot, Kispál és a Borzot, 30Y-t, és még sorolhatnám a rengeteg eltérő stílusú zenészt/zenekart.


Ezek alapján szerintem semmit se lehet megállapítani rólam.


Esetleg kedvenc számok alapján meglehet saccolni az alany jellemét, de ez se egyszerű, hiszen sajnos egyre kevesebb olyan zenehallgató van, aki a szövegre is figyel, és nem éri be az "I just wanna party" szintű sorokkal.


Ez sem feltétlenül zenei ízlés témakör, de azt viszont meglehet állapítani, hogy kinek milyen a hangulata az adott pillanatban. Sokszor rászoktam kérdezni, épp milyen zenét hallgat az illető, és ilyenkor általában eltalálom a hangulatát, tudok hozzá igazodni.


15/f



U.I: Remélem, nem lett túl zavaros a kommentem, próbálkoztam, de már nagyon későre jár, azért reménykedek, hogy a lényeg érthető. :)

2013. aug. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!