Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vadászik? Hogyan tudnám...

Miért vadászik? Hogyan tudnám elfogadni?

Figyelt kérdés
A barátom vadászik, sokat beszélünk róla, néha úgy érzem, megértem és elfogadom, de valahogy nem megy. Alapvetően ellenzem az állatok megölését. Semmi értelmét nem látom a vadászatnak, és igazából ő is mindig mást mond, hogy miért is teszi ezt. Azt hiszem, sajnálja is a vadakat olykor. Attól tartok ez elvárás a férfi köreiben. Azt mondja ő ilyen, de szerintem egyáltalán nem, csak szeretne olyan lenni...Mit tegyek? Nem akarom, hogy megromoljon a kapcsolatunk emiatt. Nem tudom felfogni, hogy mit élvezhet egy épeszű ember egy állat megölésében...(Már elnézést a vadászoktól...)

2013. aug. 6. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Húst eszel? Ha igen, akkor ne álszenteskedj, hiszen az sem más, mint "állatok megölése" - ergo ugyanott tartasz, mint a barátod.
2013. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
A vadászat és a húsevés két külön dolog. Én is úgy gondolom ha már tenyésztenek épp elég állatot, akkor legalább a vadon élőket hagyjuk meg békében. Ami a kapcsolatotokat illeti, ha ennyire ragaszkodsz az álláspontodhoz, ő pedig a sajátjához, akkor nem tudom hogyan lehetne ezt megoldani. Valakinek engednie kell. Amúgy ha jól tudom vadászni csak a "túlszaporulatra" szabad. Azaz a túlszaporodásnál úgyis kilőné valaki az állatokat, ha nem a Te párod, akkor valaki más, ez ellen pedig csak akkor tehetsz ha milliomos vagy és felvásárolod az összes állatot egy rezervátumba. Sajnos ez van.
2013. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

tudod, ezek a szabadon kolbászoló állatok teszik tönkre a kerteket, veteményest, ültetvényeket stb stb..

mi vagyunk a tápláléklánc élén, és ezt fenn is kell tartani.

erre szüksége van az emberi szervezetnek is.

lehet hogy számodra ez barbárság, de ez így van.

2013. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Ne kérj elnézést a vadászoktól, én kifejezetten undorodom tőlük, mindig örömmel tölt el, amikor egymást lövik le valamilyen apropóból.

Ezek nem mások, mint a puskáikkal játszadozó hülyegyerekek, nekem a szomszédom is ilyen, ott pózol a facebookon a lelőtt vaddisznókkal, őzekkel.

Az lehetséges, hogy van egy társasága, akik húzzák őt lefelé, és meghazudtolja önmagát. A társaságnak a vezetője meg egy érzéketlen, jellemtelen senkiházi, akinek annyit ér egy állatnak az élete, mint egy kullancsé kb.

2013. aug. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért ne vegyünk minden vadászt egy kalap alá, a hivatásos vadászokra szükség van, ahogy arra a #3 utalt is. Mivel itthon nincsenek szabadon kószáló ragadozók, nincs természetes ellenségük a vadaknak, amik így túlságosan elszaporodnak és komoly természeti károkat okozhatnak. Igen, bármilyen furcsa, nem csak az ember károsíthatja a természetet. Mielőtt még bárki visszatámad, igen, az emberek is túlzottan elszaporodtak, de az ő kilövésüket sajnos egyelőre kivétel nélkül súlyosan bünteti a törvény :) (Nem vagyok vadász, de azért nem kell mindent ennyire sarkosan látni és nem kell összehordani mindenfélét, csak mert a fejünkben kialakult valamilyen kép a csúnya gonosz puskás emberekről.)
2013. aug. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
te a vadászat miatt b..sztatod a barátod az én párom meg a horgászat miatt engem. Csodálkozol ha szegény ember mindig mást mond h miért kell mennie vagy miért szereti a vadászatot?! Mindenkinek van hobbija, biztos vagyok benne h neked is van. Ne tiltsd el ettől az érzéstől mert megkeseríted a pasid életét. Gondolom nem minden nap megy ahogy az én párom is max 1-2 alkalommal megy pecázni egy héten. Korlátozni, bezárni akarod mint egy madárkát a ketrecbe de így megfojtod a szereteteddel. Ennek nem lesz jó vége, tapasztalatból mondom.
2013. aug. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Tudjátok ezeknek az állatoknak elettük az életterüket.

Ha nem ritkítjuk az állományt, akko nagy bajok lesznek.

Ráadásul a vadászok ( nem a hobbi vadászok, hanem akiknek ez is a munkájuk)kilövika beteg állatot, hogy nehogy beteg gént adjon tovább(muflonnak a csigája al álla alá nő be, ami egészen gyakori, biztos, de lassú halállal jár, mivel a saját nyakat szúrja át a szarva...)


Másrészt a vadászok etetik őket a téli hidegben, nem biztos,mhogy megmaradtak volna, vagy az erdőben maradnának, ha nincs élelem másutt.

Muszáj egyensúlyban tartania. Populációt, a vadgazdaságok pedig lehetőséget nyújtanak (jópénzért) arra, hogy hobbi vadászok lőjék ki. Ők megveszik a trófeát, a húsát is van lehetőség.

A vadhús nagyon egészséges étel.


Ha eszel húst amúgy nemvagy jobb, sőt. A vad leterítése az nem egyszerű gyilkosság, nem láttá.l még ezekre vonatkozó dogokat így sem, hogy a párod hobbija?

Hajtás után kiterítik az állatokat, meg lehet nézni, összegyülnek a hajtók, vadászok...stb isznak egyet, mint a torokon, aztán vadászkürttel rövid műsort adnak...beszéd...stb...ittmegadják a tiszteletet, nem úgy, mint egy vágóhídon....(mindkettő személyes tapasztalat)


Nem hinném hogy magát a megölést, tehát ezt a tényt kedveli....


Cserkelve vadászni azért nagyon érdekes, és fárasztő is egyben.

Meg kell találni az állatot, ne kell cserkészni, és akkor még ott van, hogy jólkell eltalálni, hiszen szenvedni sem szeretné senki látni, ráadásul a sebesült állat veszélyes, és nehéz megtalálni is, másrészt úgy kell lőni, hogy az értékes húsrész se sérüljön.

2013. aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ui.


Melyik területen szokott vadászni?

2013. aug. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha a hivatásának érzi a vadászatot és tiszteli az állatokat akkor véleményem szerint evvel semmi gond nincs.


Ahogy látom neked az a fő problémád hogy nem érted a vadászat lényegét, megpróbálom konyhanyelven összefoglalni: az ember kitúrta a természetes élőhelyükről az állatokat így megborult a természet rendje amit most már az ember próbál egyensúlyban tartani.


1. Az egyes fajok túlszaporodásának megakadályozása (a vaddisznókkal ez pl. rendszeres probléma, ha a vadászok nem lépnének közbe akkor minden nap lenne a híradóban egy hír vaddisznó támadásról lakott területen)


2. Ügyelni arra hogy mindig a legtökéletesebb/legegészségesebb példány maradjon, így a lehető legtökéletesebb géneket adja tovább.


Továbbá még ott vannak a sérült állatok menekítése, állatok etetése ha hiány van a táplálékokból, árvíz idején állatmentés, és még rengeteg hasonló.


Tehát ha látod rajta hogy nem csillogó szemmel és habzó szájjal gyilkolja sorban az állatokat akkor nincs semmi probléma.


A begyöpösödött sötétzöldek meg mikor fognak végre max. 1 órát áldozni az életükből arra hogy utánaolvassanak az erdészetnek és a vadászatnak, akkor talán nem irkálnának hülyeségeket. (B.M.)


Valamint nem, nem vagyok vadász, csak egy lelkes természetjáró.

2013. aug. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Látom többen kritizáltak a hús elfogyasztása miatt és álszentnek tituláltak...lassan 10 éve vagyok vegetáriánus, úgyhogy ezt nem venném magamra... Másrészt nem tiltom tőle, örülök, hogyha jó érzi magát és tudom, hogy imád vadászni. Nem akarom megváltoztatni, egyszerűen szeretném elfogadni és megérteni, hogy miért van szüksége erre sok férfinak. Sokszor emiatt szívtelennek gondolom és ellenérzéseim vannak vele szemben, pedig nem rossz ember...
2013. aug. 6. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!