Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta orvosnak tanulok a...

Amióta orvosnak tanulok a szüleim egyre jobban kezdenek távolodni tőlem, mert ők egyáltalán nem akarják ezt elfogadni. Egyre kezd zavarni, hogy így megsértődtek rám, lehet ezzel még mit kezdeni?

Figyelt kérdés
19/F
2013. máj. 15. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Senki sem orvosnak, ügyvédnek vagy mérnöknek szánja a fiát. Biztos évekig arról álmodtak, hogy híres-neves utcaseprő, pék vagy autófényező leszel, erre meg ekkora csalódást okoztál nekik...

Majd megbékélnek.

2013. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a bajuk vele?

Féltenek, vagy undorítónak találják? (Én se bírom a vért, erre összejöttem egy fickóval, aki egész nap vérekkel dolgozik, szép, mi?)


Írd meg, miért zavarja őket, így nem érthető a dolog! :(

2013. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, sajnos. Ez a te életed, a te döntésed, tarts ki mellette.
2013. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A Te szüleidnek mi a foglalkozása, hogy az orvosi pálya nem tetszik nekik? Talán menedzserek vagy ügyvédek?
2013. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem lettél inkább Te egy kicsit nagyképű?
2013. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem rosszul értelmezed a helyzetet. Én is eltávolodtam a családtól, amikor elkezdtem a jogi egyetemet, de nem azért mert bárki lenézte volna a másikat, hanem egyszerűen vagy egész nap egyetemen voltam vagy dolgoztam, minőségi időt szinte nem is tudtunk együtt tölteni.
2013. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy előttem is írták, gyakran megesik, hogy aki orvosira kerülnek elszállnak maguktól.. elég sok sztorit hallottam, leginkább párkapcsolatokról, barátságról, amiben az orvosis "fél" mindenkinél okosabbnak képzelte magát. Persze, az orvosin kívül is vannak ilyenek. Na meg azért tisztelet a kivételnek! :)

Nem látjuk, hogy te hogy vagy miként viselkedsz a szüleiddel, szóval nem hiszem, hogy ennyiből rátudnánk jönni hogy mi a helyzet.


mindenesetre, biztos, hogy a szüleid távolodnak el tőled? nem felőled van valami..?

2013. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, ez az ő döntésük, az meg a tied, hogy orvosnak készülsz. Ha felnősz, eleve eltávolodnak kissé vagy jobban a szülied, mert az a normális.


Nyílván azért nem akarják elfogadni, mert jóval képzetlenebbek, mint te és egyszerűen irigyek. Bármennyire is a szüleid, ők is lehetnek irigyek (hajaj, de még mennyire!).


Gondold át: otthagyod az orvosit azért, hogy a szüleidnek megfelelj (úgysem fogsz, mert ha nem tudják elfogadni azt, hogy tanulsz, akkor az sem lesz nekik jó, ha nem tanulsz), vagy saját magadnak akarsz megfelelni és a te céljaid, álmaid utén indulsz?


Egy okos, de főként egy felnőtt ember az utóbbit szokta választani. :)

2013. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Biztos, hogy 19 éves vagy és orvosnak tanulsz? :)
2013. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát igazándiból amióta ez a dolog szóba jött már akkor is az volt, hogy én ezt úgysem fogom bírni, meg szerintük én erre még nem vagyok kész, jobb lenne ha valami mást választanék stb.

Nekem már nagyon régóta ez az elképzelésem, és ezt ők is tudták, most pedig itt az alkalmam hogy sikerüljön.

Csak az a bajom, hogy ha elkezdek már dolgozni, akkor még jobban előjön, hogy miért nem csinálok mást.

2013. máj. 15. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!