Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak egy kis elmélkedés....

Csak egy kis elmélkedés. Mitől nehéz az emberek élete?

Figyelt kérdés

Az jutott eszembe, hogy az emberi nehézségek mind visszavezethetőek az evolúcióra. És a jelen emberi faj valamiféle átmenet az állatok és az értelmes, gondolkodó és érző lények között.

Ebből sok konfliktus ered. Ott vannak a férfiak, akik hiába éreznek egy lány iránt valamit, szexuálisan vonzódnak más nőkhöz is, hiszen tovább kell adni a géneket, ahogy az az állatvilágban is megfigyelhető. Nem gondolom, hogy mindenki megcsalja a párját, de azért jellemző.

Ott vannak a lányok, akik alapvetően tényleg érzelmesek, kedvesek, gyengédek. Hangoztatják, hogy nekik egy rendes férfi kell, de azért tényleg kikötnek végül a pénzesebb és elnyomóbb, úgymond férfiasabb férfiaknál.

Vagy ott van a hatalom és a pénz. Hiába vagyunk elviekben együtt érzőek, az okosabb, a gazdagabb és a gátlástalanabbak úgyis felül kerekednek kevésbé tehetséges társaikon, akiknek rossz életük lesz.

És valahol ennek ellenére, ott van bennünk a bűntudat, hiszen mi már érző lényeg vagyunk, de az állati és ösztönös jellegek nem vesztek még ki teljesen. Talán az utódfajok már boldogabbak lesznek.


2013. aug. 10. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek semmi köze az evolúcióhoz. Az emberek pedig nagyon különbözőek. Amit leírtál az egy jelen társadalmi "norma", de bőven nem 100%.

Nem kell beállni a birkacsordába bégetni a többi után, ha te nem akarod. Senki se kényszerít. ;)

2013. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az emberek szeretik magukat "jobbnak" beállítani. De előbb utóbb kiderül a valóság. Sajnos nekem ez a tapasztalatom.
2013. aug. 10. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem.
2013. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Biztos fiatal vagy.
2013. aug. 10. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fiatal és elkeseredett sem.:)
2013. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem mennyire vagy sikeres ilyen felfogással ? Nincs semmi személyeskedésem emögött, de nekem úgy tűnik, hogy aki vagyont akar, annak bizony taposni kell másokat. Édesapám is ilyen ember, tudom, hogy megy ez.
2013. aug. 10. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Sose fogunk önzetlenné fejlődni, ha hiszel az evolúcióban, akkor tudod, hogy ez a gének versenye.

És azt is tudod, hogy az ember társas lény, vagyis csoport nélkül egyedül sosem élt volna túl, és ma sem élne túl. Valaki odavitte az Intersparba a tojást, amit ma reggeliztem!


Ez egy ellentmondás, de ez örökké fenn fog maradni. Ha nem lennének az Általad leírt jelenségek, nagyon lezüllene a génállomány, és kihalnánk, és nem mentenénk meg önmagunkat sem, életképtelenné válnánk.

Az együttérzés, szeretet, bűntudat, stb. azért van, hogy tudjunk csoportokban élni, ami szintén a túléléshez kell.


az a gond, hogy természetes körülmények között kb 100 fős közösségekben él a fajunk, szigorú szabályokkal, és aki a közösségen kívül van, azt leszarod, aki belül, azt véded, akkor is, ha utálod. Most, hogy egy 7 milliárd lakosú bolygón élünk, nehéz eldönteni, kivel vállalj közösséget, mindenkivel, az európaiakkal, a magyarokkal, a városodban lakókkal, a barátaiddal, a családoddal, vagy senkivel? És emiatt van ez a sok rossz érzés, hogy nem tudod már merre van az előre.

2014. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!