Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretik a...

Az emberek miért szeretik a horrort?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 17:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mit szeretnek abban hogy az embert minél brutálisabban , kiméletlenül ölik meg , mint pl. a fűrészben
2013. aug. 12. 17:59
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott,hogy a Fűrész nem horror...
2013. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem.
2013. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert beleélik magukat, és közben a szervezetben elindul egy természetes reakció, mint ami a valós helyzetben menne végbe, csak akkor jóval nagyobb mértékben (sokk);

"A félelem serkenti az endorfintermelést. De ugyanez magyarázza az extrém sportokra való „rászokást”, vagy a hullámvasút szeretetét. Hiszen senki nem szeretne megsérülni, vagy igazán kísérteni a halált. Viszont az érzés, ahogy az endorfin elönti az ereidet, megéri!"

Endorfin = Az endorfin olyan, agyban termelődő neurotranszmitter, ami csökkenti a fájdalomérzetet a testben, és akár euforikus élményt is képes kiváltani. Ez az érzés akár 12 órán át is tarthat.

Ezért szeretjük a horrorfilmeket :)

2013. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretik az olyan dolgokat, amik erős, mély érzéseket keltenek bennük. Ilyen pl. a félelem.

Ha egy lányt egy tök unalmas akció filmre viszel el randizni, hamar elfelejti, viszont ha horrorra, azt az érzést egy ideig hozzád köti.

Legalábbis a saját tapasztalataim ezt mondják.

2013. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert boldogsághormonokat termel és nem olyan dögunalom, mint az élet, de persze horrort senki nem akar az életben átélni, ezért jobb filmen.
2013. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én szeretem a horrort, de csak azt, amelyiktől meg lehet ijedni, meg inkább csak kísértetek vannak benne.

Régebben még úgyahogy megnéztem a belezős horrorokat is, de amióta a neten találtam olyan videokat, ami rendesen kiakasztott, azóta sehogyan sem akarok ilyen horrort nézni.

Főleg, amióta már pár közeli hozzátartozóm is meghalt...:-(

2013. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert olyanban lehet részük amiben a valóságban soha,végig lehet izgulni h ki hal meg ki marad életben ez amolyan feszültség levezetés.
2013. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenki szereti, én sosem nézek horrort, szerintem beteg aki ilyen filmet készít, és némileg azok is, akik ezt élvezik...25N
2013. aug. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem szeretem. Egyszerûen nem tudom megérteni az embereket, hogy ez nekik miért jó. Azt, hogy miért tetszik ez nekik. Én kicsi koromban nagyon féltem tôlük. Mára már nem a félelem miatt nem nézem ôket, hanem mert megtanultam tisztelni az emberi életet.

16/L

2013. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!