Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is szeretsz másokra tojni,...

Te is szeretsz másokra tojni, hadd várakozzanak csak? Te hogy tűrőd, ha másokra kell várnod?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallom az idősektől, hogy ma már rohanó világban élünk, senki nem figyel oda a másikra, mindenki rohan.

Én nem ezt tapasztalom.

Osztálytársaim csesztek beérni 8 ra, általában 9-fél10 körül láttam meg őket besétálni a terembe így óra közben.

Haverjaimnak mondom, hogy most szálltam le a buszról 5 perc és ott vagyok, készüljön össze mert mentünk valahova.

Erre 10 percet várakoztam a házuk előtt mert ilyen ráérősen öltözködik, még befejezett valami videót, amit elkezdett megnézni...-.-'

Mozinál találkoztunk, mondtam, hogy 4 re jöjjön oda. Erre 3:40 kor felhívom, hogy merre van: "ja... hát, most szálltam fel a buszra..."

-.-'

Otársamhoz átmentem suli előtt reggel, nem is tudom miért már, és ránéztem az órára mondom, "te! menjünk 7:50 van!" "Jaaaaj, ráérünk még!" úgy, hogy 15 percre volt a suli, csak az út, és a busz már elment, szóval még 10 perc. volt beérni... 8 30 ra beértünk lazán...


Annyit megtanultam, hogy ha 4 kor kéne találkozni, mert pl negyed 5 kor van film, akkor elhívom 3 ra a moziba, és oda ért fél 4 re... :D


Ezt sokan szeretik csinálni? Mert én ha 10 percet kések már úgy kezdem, hogy "bocsi, hogy várakoznod kellett!"

mások meg mintha kötelező lenne késni min 30 percet.


Te is ilyen laza vagy?



2013. aug. 13. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Amit a barátaid és osztálytársaid csinálnak, az nem lazaság, hanem taplóság. Mások idejével játszani elég nagy bunkóság szerintem. Nem szoktam késni, az egyetlen kivétel, ha valami nagyobb társaság gyűlik össze, és ott maradunk egész este/éjjel. Akkor tudom, hogy senkit sem várakoztatok meg, ha esetleg 15 perccel később toppanok be.

22/L

2013. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Utáklok játszani mások idejével, mert az idő elrohan és azt az egyet nem lehet visszahozni soha-soha többé.
2013. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, a lazaság az, ha várnod kell 15 percet valahol, akkor nem az órádat markolva idegbetegkedsz, hanem élvezed a friss levegőt, vagy megfigyelsz valami részletet, amire azelőtt nem fordítottál időt.

Más kérdés, hogy az ember csak ideje egy részével gazdálkodhat, a többivel a cég/iskola/menetrend stb. "gazdálkodik".

2013. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lazaság. Bunkóság. Mások idejével, türelmével játszani nem kifizetődő dolog.

Nekem is volt egy ilyen barátnőm. A várostól 45 perc busz útra lakott, ha 4 órára volt megbeszélve a találkozó, nem mentem csak 5re, így is vártam rá már. Mert tudtam hogy ha 4 órára a városban kell lennie akkor leghamarabb a 4 órási busszal indul el. Ráadásul totyogósan, ráérősen sétál. Suliból rendszeresen késett, ha 8kor kezdődött az óra jó esetben 9re beért.

Lesz ennek böjtje, a munkáltató nem fogja tűrni.

Én szeretem ha valaki pontos. Cserébe én is az vagyok. Ha 8ra kell mennem, akkor három negyed 8ra ott vagyok.

2013. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

embert jellemez a pontosság és a nem pontosság is. szóval ez egy tulajdonság.

általában a "fontos" emberek, szélsőségeket - fekete fehéren nézve - pl akikre lehet számítani, vagy segítenek, vagy intéznek mindig valamit maguknak, vagy másnak, szóval akik benne vannak az életben hogy eredményeket érjenek el, meg hasznosak legyenek, azok pontosak. a léhűtők, akiket semmi nem érdekel általában csak a buli, meg semmi életcéljuk azok pontatlanok szoktak lenni.

2013. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is utálom ezt csinálni másokkal. Nem vagyok egy tökéletességre törekvő, pontos emberke, néha kések, de ha tudom, hogy késni fogok, akkor legalább odaszólok minél előbb, hogy tudja az, akivel találkozok, vagy ő is később induljon. Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, de a nem tudom hanyadik alkalom után, amikor 40 perceket kellett rá várnom, leszúrtam, hogy legalább szólhatna, hogy ne várjak fölöslegesen ennyi időket. Vele nem egyszer fordult elő, hogy akkor indult el otthonról, amikor én már a találkozón voltam. És akkor is én hívtam fel. Ilyenkor azt hittem, felrobbanok. A legdurvább az volt, amikor másfél órát vártam rá este, de akárhányszor felhívtam, mindig megírta sms-ben, hogy 5 perc. Az volt a pachem, hogy nála volt egy fontos dolgom, különben rég otthagytam volna. Jól el is küldtem a francba, amikor végre odatolta a képét. De az az érdekes, hogy másoknál, pl suliban bezzeg nem késett. Már meg is szakítottam vele a kapcsolatot, mert nemcsak ezen a téren volt megbízhatatlan. Ezentúl úgy vagyok vele, hogy aki ennyit késik, attól nem fogok túl sokra számítani.
2013. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bevallom, én is sokszor elkésem, de ilyenkor mindig bűntudatom van, bocsánatot kérek, és sokszor futok a találkákra, nem akarom megvárakoztatni a másik félt.

Az iskolába is, főleg az utolsó hetekben késve érkezem, de nem volt még belőle gond, 5 percnél többet nem késtem, és az esetek 90%-ában még maga a tanár sem volt bent.

Nálam az az oka, hogy túl későn indulok el, még az utolsó pillanatban jut eszembe, hogy valamit az emeleten hagytam, fel-le rohangálok, kapkodok... Általában 5 percet szoktam késni, de volt már 20 is. :\ Mostanában igyekszem max. 5 percet késni, annyi még belefér szerintem.

De pontos is szoktam azért lenni. :)

2013. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
K nagy bunkóság késni, az a véleményem. Nyilván van olyan eset, amikor valami vészhelyzet van, vagy egyszerűen lerobbant a busz, ilyen is előfordul, de erről nem az ember tehet. Én levontam azt a következtetést magamnak, hogy aki altalában "csakúgy" késik, az az élet más területein is megbízhatatlan, hiszen képtelen időben odaérni valahova. Nekem is volg egy ismerősöm, mondta, hogy háromra jön, beállított fél ötkor (szerencsére otthonra hívtam, így el tudtam foglalni magam), és még ő volt megsértödve, hogy leszúrtam. Az ilyenek le kell szni. Ha muszáj találkozni vele, akkor nqgyon jól csináltad, hívd a moziba akár egy órával korábbra is.
2013. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 piriiiiii ***** válasza:

Nem szeretek mások terhére lenni, és igyekszem alkalmazkodni. Na jó, ez így hülyén van megfogalmazva, mert nem minden áron alkalmazkodom, nem vagyok egy szerencsétlen balfék, aki mindent eltűr, és hagyja magát.

Ha kell, határozott vagyok.

Ellenben rühellem, ha valakinek miattam lesz kellemetlen a helyzete, így ilyen téren igyekszem alkalmazkodni másokhoz.

Ettől függetlenül mégis késős típus vagyok... De azért nem durván.

2013. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!