Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a ma ismert...

Szerintetek a ma ismert társadalom, meddig fog még megmaradni?

Figyelt kérdés
Tény hogy édes vízből egyre és egyre kevesebb, és ami rontja a helyzetet hogy a föld népessége rohamosan nő. Az olaj fogyóban, megváltó jövőbeli tervek pedig sehol.. Mindenesetre én az unokáim helyében már nem szívesen lennék... Bele se merek gondolni mi lessz itt 100 év mulva..

2013. aug. 17. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, nem feltétlen az emberek létszáma a zavaró, mert egy átlagos amerikai lehet többet fogyaszt mint 100 afrikai! Szerintem az lesz a vége, hogy a végtelenségig kihasználják majd a földet, és tönkre megy minden...tervek szerintem vannak a jobb körülmények elérésére, csak bizonyos embereknek ez nem hozna hasznot, így nem fognak megvalósulni, max csekély számban...Amúgy meg, nem is biztos, hogy annyira kellene sajnálni, ha eltűnne a Föld színéről az ember...hátha egy ettől morálisabb faj alakulna ki később :)
2013. aug. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Beteg vagyol.
2013. aug. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy a ma ismert társadalom meddig marad fenn, azt nálunk jóval okosabb emberek sem tudják megmondani, de tény, hogy amiről beszélsz, az valós probléma, sőt, van még jónéhány dolog, ami véget vethet ennek a történetnek.


Például hogy drasztikusan csökken a termőföld vastagsága, amellett, hogy egyre több kéne belőle, mert az az alapja mindennek.

Vagy hogy a jelenlegi gazdasági berendezkedés hosszú távon fenntarthatatlanra van kitalálva hiszen már így is a Föld összvagyonának 6-szorosa kering virtuálisan a gazdaságban, fedezet nélkül.

Biztos vagyok benne, hogy lesz egy töréspont, amikor nagyon durván le fog csökkenni az emberiség létszáma.


"megváltó jövőbeli tervek pedig sehol.."

Ez viszont nem igaz!

Ennek az egész történetnek az lesz a győztese, aki leghamarabb tud összerakni egy működőképes fúziós energia erőművet. Ehhez nem sok van már hátra, szerintem 2-3 évtizeden belül ez megvalósul.

És abban biztos lehetsz, hogy akinek az a kezében lesz, az korlátlan hatalomra fog szert tenni. Meg abban is biztos lehetsz, hogy lesz az a réteg, aki bevásárolhatja magát a túlélők közé.

Persze a társadalom már nem lesz ugyanaz, de az emberiség fennmarad.

2013. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve, tegyük hozzá, hogyha beindul az űrbányászat, egy csapásra megoldódnak a problémák, hiszen kvázi korlátlan (de mindenképpen sok bolygónyi) nyersanyag vár kiaknázásra, ami hatalmas lökést adhatna a fejlődésnek.
2013. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az űrbányászat nem tudom mennyire jár gyerekcipőben, vagy milyen realitása van, nem sok mindent hallottam ilyenről, de szerintem azt is leginkább csak a fúziós energia előállításával lehetne fedezni, fosszilis tüzelőanyaggal, hagyományos űrhajókkal nem tudom, megérné e.


Mondjuk a hold elég közel van, és ott is van valami kőzet, amiből H3-t lehet kinyerni, az valami hidrogén izotóp, nem értek hozzá annyira.


Viszont a tengeri bányászattal 2 legyet ütnénk 1 csapásra.

Egyrészt állítólag rengeteg energiaforrás és ásványi anyag van a tengerek mélyén, másrészt olyan durva következménnyel járna az élővilágra nézve, hogy biztos éhenhalna pár milliárd ember, akik eddig a halászatból éltek.

2013. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ma ismert tarsadalom mar most haldoklik.

En azert sem tervezek gyereket.

2013. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!