Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki külföldre költözött...

Aki külföldre költözött először nem érzett mindent idegennek?

Figyelt kérdés
Én most kijöttem élni egy családhoz Németbe, és még nagyon idegennek érzek itt mindent így 1 nap után. Természetesen beszélem a nyelvet, de úgy érzem, el kell telnie időnek, hogy megszokjam őket, a szokásokat, a háztartást stb...

2013. aug. 20. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 nap után még természetes, hogy idegennek érzel mindent. De szerintem ez egyénenként is nagyban változik. Van, aki soha nem tudja megszokni a kinti életet (és ennek következtében haza is költözik), és van, akinek ez hipp-hopp megy.

Először szokatlan még maga a környezet, idegenek az utcák, senkit sem ismersz, nincsenek barátaid stb. De ezeket mind meg lehet szokni, ahogy telik az idő, és lesznek barátaid, vagy ismerőseid. Ha az a német család, akiknél kint élsz, rendes, akkor ők is megkönnyíthetik a beilleszkedésedet, azonban nagyrészt magadnak kell intézkednek, Te vagy végülis az életedért felelős. Egyébként az, hogy egy másik családnál élsz, a másik oldalról kissé meg is nehezítheti a dolgokat, hiszen hozzájuk kell alkalmazkodnod, elvégre ez az ő otthonuk, így úgy kell csinálnod a dolgokat, ahogy azt ők elvárják Tőled (ami egyébként természetes), de szerintem ha majd egyszer megengedhetsz magadnak egy önálló albérletet, akkor kissé megkönnyebbülhetsz újra.

Az otthoniakkal meg lehet Skype-olni, bár azért nem olyan, mintha élőben találkozhatnál velük, de valamennyiben segíthet.

Persze ezek csak az én véleményeim, aztán lehet minden másképpen lesz :)

Mindenesetre sok sikert kívánok Neked Németországhoz, és remélem, hogy jól boldogulsz majd! :)

2013. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én fél évet éltem kint, teljesen egyedül, nyelv nélkül szinte. :D Így volt az igazi beleszokni. Az 1. 1-2 hét volt a legdurvább. Aztán már csak könnyebb volt kb. 2-3 hónap után már szinte minden megszokottan ment nálam. Kivétel a karácsony meg a szilveszter, meg a szülinapom, meg a stb. ünnepek. Ilyenkor elég nehézkes volt egyedül. Én egy elég gyenge karakter vagyok. Vagy csak szuperül magamba fojtottam az egészet. Szóval szerintem ez ember függő, De ismertem olyanokat is, akik nálam sokkal rosszabbul bírták... A magány durván magadba tud fordítani. De te családdal vagy, szóval így könnyebb lesz. A lényeg hogy hamarosan megyek vissza, Újabb fél évre. De már úgy érzem teljesen felkészültem lelkileg a magányra.

Kicsit eltértem a kérdéstől. Szóval szerintem ez tényleg ember függő. De szerintem pár hónap alatt megszokod a környezetet.

2013. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi ketten jöttünk ki a barátommal és már több, mint egy éve kint vagyunk. Szerintem elég jól sikerült beilleszkednünk, van egy itteni társaság akikkel járunk bulizni. Olyan igazi barátokat mint otthon nem találtunk de 1 év alatt Magyarországon se biztos, hogy találtunk volna egy tök más országban. Nekem soha nincs honvágyam, csak amikor hazamegyünk akkor nem akarok visszajönni, de ha már visszajöttünk akkor meg nem akarok hazamenni. Én jól érzem itt magam de nem mondom, hogy soha nem mennék haza. Majd talán pár év múlva, még pénzt gyűjtünk, élvezzük itt az életet. Szerintem ne keseredj el mert ha egy másik magyar városba költöztél volna, akkor is elveszettnek éreznéd még magad. De egy idegen országban, akármennyire is beilleszkedsz, mindig idegen maradsz.
2013. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a sorstársaid élményei:

[link]

2013. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon belül egy másik városba költözöl, ott is mindent idegennek érzel, mivel minden idegen is. Mi ezen a meglepő?
2014. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!