Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a problémám és hogy...

Mi lehet a problémám és hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni pár tulajdonságom illetve viselkedésemet adott helyzetekben:

-Gyűlölöm a testem, kövérnek és rondának látom magam, viszont mások szerint nagyképű vagyok és egoista...Sokszor úgy érzem és úgy viselkedem, mintha sokkal jobb lennék másoknál. Kettős érzéseim vannak, mert utálom és egyben nagyra is tartom magam.

-Képtelen vagyok normális párkapcsolatban élni (úgy, mint a barátaim), mert képtelen vagyok elviselni, hogy valaki 'rámakaszkodik' és szeret, holott néha jólesne egy kis törődés.

-Utálom, ha dícsérnek viszont a kritikát sem tudom elviselni

-Mindig mindennek körülöttem kell forognia. A legjobb barátnőm múltkor egy másik ismerősével beszélgetett az én jelenlétemben és próbáltam magamra terelni a figyelmét, mert féltékeny voltam, hogy nem velem foglalkozik


Ez valamilyen betegség lehet vagy szimplán egoista lennék? De akkor miért van bennem az érzés, hogy emberileg 0 vagyok, egy vesztes és még ronda is?? Kérlek segítsetek! 15/L


2013. aug. 20. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Haladjunk sorban:

"Gyűlölöm a testem, kövérnek és rondának látom magam" - ezt annyiszor hallani, olvasni az ilyen idős lányoktól, hogy valami hihetetlen, több szót nem is érdemel, mert biztos nem vagy olyan.

"viszont mások szerint nagyképű vagyok és egoista...Sokszor úgy érzem és úgy viselkedem, mintha sokkal jobb lennék másoknál." - igen, igazuk van, ez alapján egy önző egoista p*csa vagy, már bocsánat a harsány megfogalmazásért.

"Képtelen vagyok normális párkapcsolatban élni (úgy, mint a barátaim), mert képtelen vagyok elviselni, hogy valaki 'rámakaszkodik' és szeret, holott néha jólesne egy kis törődés.

-Utálom, ha dícsérnek viszont a kritikát sem tudom elviselni

-Mindig mindennek körülöttem kell forognia" - ezek alapján fogalmad sincs, hogy mit akarsz, az utolsó pont, meg az önzőségedet igazolja még jobban.

Miért érzed azt, hogy egy 0 vagy? Mert az is vagy, de az, hogy észlelted a problémát, az az első lépés a probléma megoldásához.

Mit tudnál tenni? Gondolkodj el az életeden, magadon és a kapcsolatodon a környezeteddel, elég idős vagy már ahhoz, hogy a jelenleginél érettebben viselkedj, ne úgy, mint egy kis 10 éves, akinek ki van nyalva a feneke és mindig az van, amit ő akar, mert ha nem változtatsz előbb utóbb azon kapod magad, hogy 20 éves vagy, nincsenek barátaid, mindenki utál, a férfiak is csak kihasználnak, egy katasztrófa az életed.

2013. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezen hogy tudnék változtatni.. Szerintem ilyen a személyiségem. Hogy kéne viselkednem, hogy 'közkedvelt' személyiség legyek? A beilleszkedés is nehezen megy, mert visszahúzódó vagyok, ha egy idegennel kell beszélgetnem rettentően ideges leszek.. Tényleg rettentően önző vagyok, de ezen nemtudom hogy változtathatnék.

Nemtudom, ha egy társaságban vagyok hogy tudnék jófej lenni, nemtudok feldobni témákat amiktől érdekes lennék

2013. aug. 20. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne akarj népszerű, vagy érdekes lenni, mert attól, hogy az akarsz lenni, attól nem leszel az.

Az ember pedig tud változtatni a személyiségén, de csak ha akar. Próbálj meg kedvesebben viselkedni másokkal, ne csak beszélj nekik, kérdezd is őket, hallgasd meg a mondandójukat és reagálj is rá.

2013. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, próbálok kedves lenni, alkalmazkodni és próbálkozok a közvetlenséggel is! Ment a zöld kéz!
2013. aug. 20. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Tizenöt évesen szerintem még nem baj, ha nem akarsz párkapcsolatban élni. Én is annyi vagyok, és még nem volt "párkapcsolatom", és a közeljövőben nem is akarok, mert éretlen vagyok, és csak rosszul jönnék ki belőle. Nem lehet, hogy neked is ez a bajod?

Mellesleg ez nem baj, mert úgyis kinőjük mindketten.

Minden csak kövérnek és rondának mondja magát, mert elvárja, hogy majd mondják neki, hogy ilyen, meg olyan csinos. Gondolom folyton ezt csinálod, és a barátaid átlátnak rajtad.

"Mindig mindennek körülöttem kell forognia. A legjobb barátnőm múltkor egy másik ismerősével beszélgetett az én jelenlétemben és próbáltam magamra terelni a figyelmét, mert féltékeny voltam, hogy nem velem foglalkozik"

Az szép, hogy ezt bevallod magadnak, szerintem csak szereted, ha minden rólad szól, nincs ezzel semmi baj, de azért próbálj meg egy határt szabni magadnak.

"De akkor miért van bennem az érzés, hogy emberileg 0 vagyok, egy vesztes és még ronda is??"

Mert kamasz vagy, és a kamaszkorhoz hozzátartozik az önkép kialakítása is. Ekkor kell rájönnöd, hogy ki is vagy te, milyen a személyiséged, milyen pályán akarsz elindulni, mit vársz az élettől, stb., te viszont egyelőre még ott tartasz, hogy gőzöd sincs semmiről, és egyik végletből a másikba esel.

Szerintem próbálj meg definíciókat alkotni a személyiségedről, figyelni arra, hogy azok, akik ismernek, mit gondolnak rólad, és megpróbálni összerakni magadban, hogy milyen vagy, hogy nézhet ki a viselkedésed kívülről.

2013. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is éretlennek érzem magam egy kapcsolatra, ezt egy kicsit szégyenlem, mert a velem egykorú barátnőm 2 éve van együtt a barátjával, engem pedig sem a kapcsolat sem a szex nem érdekel egyáltalán.

Ebben is igazad van, hogy imádom, ha minden rólam szól, viszont ez szerintem egy 10 éveshez méltó viselkedés nem egy 15 éveshez.

Sokszor úgy érzem magam, mintha megrekedtem volna egy kisgyerek szintjén..

2013. aug. 20. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!